آریا جوان

آخرين مطالب

سازمان حفاظت محیط زیست

برنامه های سازمان محیط زیست برای حفظ گونه های در خطر انقراض

آریا جوان - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، با اشاره به آخرین وضعیت برخی از مهم ترین گونه های در خطر انقراض کشور، برنامه های این سازمان برای حفظ این گونه ها را تشریح کرد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با مادران خبرنگاران فقید ایسنا و ایرنا دیدار کرد

آریا جوان - معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با حضور در منزل مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی - خبرنگاران فقید ایسنا و ایرنا- با خانواده و مادران آن دو مرحوم دیدار و گفت‌وگو کرد.

پیام تسلیت رئیس سازمان حفاظت محیط زیست درپی درگذشت مدیر کل اسبق حفاظت محیط زیست خراسان رضوی

آریا جوان - علی سلاجقه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در پیامی درگذشت زنده یاد سید حسین آقامیری مدیر کل اسبق حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی، را تسلیت گفت.

واکسیناسیون پرندگان مرکز بازپروری حیات وحش پردیسان

آریا جوان - شهاب الدین منتظمی، مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست درباره واکسینه شدن پرندگان مرکز بازپروری پارک پردیسان اظهار کرد: برای جلوگیری از انتشار ویروس آنفلوآنزای پرندگان در مرکز بازپروری حیات وحش پردیسان، تمامی پرندگانی که برای تیمار در این مرکز هستند، واکسینه شدند.

اتوبوس‌های شهر تهران باید به ۹۰۰۰ دستگاه برسد

آریا جوان - معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست گفت: قرار بود تا پایان امسال ۹ هزار اتوبوس در شهر تهران داشته باشیم، اما به ۴ هزار دستگاه هم نمی‌رسد.

منابع آبی در حال کاهش است

آریا جوان - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به روند تحلیل منابع آبی، گفت: با وجود کاهش منابع آبی کشور، همچنان فرهنگ مدیریت و مصرف در زمینه آب نادرست است.

واحدهای صنعتی آلاینده به بیرون از حریم شهرها منتقل شود

آریا جوان - آیت‌الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: مساله انتقال واحدهای صنعتی آلاینده از حریم شهر به خارج از آن و دفع اصولی زباله ها یک اقدام مهم و اساسی است که باید مورد توجه سازمان حفاظت محیط زیست باشد.

تغییرات اقلیمی زندگی بشر را با تحول همراه کرده است

آریا جوان - معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: وضعیت محیط زیست جهان وضعیت مناسبی نیست و مساله تغییر اقلیم تمام جنبه های زندگی بشر را با تحول روبه رو کرده است.

محیط زیست حق همگانی است

آریا جوان - آیت‌الله سیدمحمد علوی‌گرگانی از مراجع تقلید با تقدیر از سفرهای استانی هیات دولت گفت : که خیلی خوب است که رییس جمهوری در بررسی مشکلات استانهای کشور به صرف گزارش و سخنان اطرافیان بسنده نکند و بصورت مستمر در استانها سفر کند و با مردم گفت و گو کند.

خبر پیدا شدن تمساح در دریاچه چیتگر را فعلا تایید نمی‌کنیم

آریا جوان - رییس اداره محیط زیست شهرستان تهران با اشاره به ماجرای دیده شدن تمساح در دریاچه چیتگر، گفت: اینکه گفته می‌شود آنجا تمساح وجود دارد، کسی هنوز به صورت قطعی نمی‌تواند موضوع را تایید کند و ما هم دقیقا نمی‌دانیم دلیل این نوع پیچیدن خبر و اطلاعات از کجا بوده است.

تخصیص عوارض آلایندگی برای رفع آلودگی‌ها در لایحه بودجه ۱۴۰۰/امکان مخالفت مجلس با این بند

آریا جوان - درحالی همانند سال گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ مقرر شده است که بخشی از عوارض آلایندگی برای حل مشکلات زیست‌محیطی کشور اختصاص یابد اما معاون محیط‌ زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌ زیست می‌گوید که با توجه به یک فوریت طرح مجلس درباره تخصیص ابن عوارض به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، امکان مخالفت با این بند در بودجه ۱۴۰۰ وجود دارد.

پیام معاون سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات

آریا جوان - کیومرث کلانتری به مناسبت روز جهانی حقوق حیوانات پیامی صادر کرد. در این پیام تاکید شده است: امید است با تصویب لایحه قانونی حمایت از حیوانات و پیش بینی آموزش مستمر و فرهنگ سازی در مدارس و دانشگاه ها همچنین از طریق رسانه ها در رابطه با حیوان دوستی و حمایت از حیوانات ،در آینده نزدیک دیگر شاهد آزار و اذیت حیوانات در کشورمان نباشیم.

ویروس کرونا به زمین فرصت نفس کشیدن داد

آریا جوان - تهران- ایرنا- معاون محیط‌زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه ویروس کرونا موجب تغییرات زیادی بر تفکر انسان‌ها شده گفت: همین موضوع باعث شد تا به زمین نیز فرصت داده شود تا نفس بکشد.

خاک را زنده نگه داریم و تنوع زیستی خاک را حفظ کنیم

آریا جوان - اتحادیه جهانی علوم خاک، در راستای ارج نهادن به اهمیت خاک و جلوگیری از تخریب و نابودی آن، روز ۵ دسامبر ( ۱۵ آذر) را به عنوان روز جهانی خاک نامگذاری کرد. بزرگداشت این سال و این روزها از طرف جامعه جهانی بیانگر لزوم توجه هرچه بیشتر به این سرمایه عظیم خدادادی است کـه بـه علـت افـزایش نیازهـای روزافزون جمعیت جهان تحت فشار مضاعف قرارگرفته است.

نشست روز جهانی خاک در قزوین با تاکید بر حفاظت از خاک به عنوان بستر حیات و تنوع زیستی به پایان رسید

آریا جوان - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: با توجه به رشد صنعت و توسعه کشاورزی و فعالیتهای عمرانی که باعث تخریب، آلودگی و ایجاد اختلال در خاک میشوند، توجه به رفع آلودگی خاک و احیای آن در راستای اجرای قانون حفاظت از خاک الزامی است.

وضعیت منابع خاک کشورمان مطلوب نیست

آریا جوان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم از تشکیل پرونده قضایی برای یکی از شهرداران شهرهای استان به دلیل ایجاد آلودگی خاک و مخالفت شدید با ورود خاک های معدنی به این استان خبر داد و گفت: متأسفانه وضعیت منابع خاک در کشورمان اصلا مطلوب نیست.

از تنوع زیستی خاک محافظت کنید

آریا جوان - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی به مناسبت روز جهانی خاک پیامی صادر کرد. کیومرث کلانتری در این پیام تاکید کرد: حفاظت از خاک ضامن امنیت غذایی کشور، سلامت محیط زیست، حفظ تنوع زیستی، تعادل اقلیم و پایداری توسعه است و لازم است با برنامه ریزی، سیاستگذاری و اجرای برنامه های حفاظت از خاک و افزایش آگاهی های عمومی بهره برداران از منابع خاک اقدام کنیم و آن را برای نسل های حاضر و آتی حفاظت کنیم.

مردم حیات وحش آسیب دیده و سرمازده را به ما گزارش دهند/هوای میهمانان ناخواسته خود را داشته باشیم

آریا جوان - مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست کرد: درصورت مشاهده حیات وحش آسیب دیده و سرما زده ضمن مراقبت موضوع را به ادارات شهرستانی گزارش دهند.

آرادکوه باید جا به جا شود/ تلاش شهرداری کافی نیست/ کمپوست بویی به مراتب بدتر از زباله دارد

آریا جوان - عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به لزوم جابه جایی آراد کوه گفت: جا به جایی آرادکوه حداقل به ۵۰۰ میلیون دلار هزینه نیاز دارد و شهرداری عاجز از تامین این رقم است بنابراین باید به سمت سرمایه گذاری پیش رفت.

سازمان حفاظت محیط زیست چه الزاماتی برای نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها اعمال کرده است؟

آریا جوان - رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت از محیط زیست عدم نصب کاتالیست بر موتورسیکلت ها و بی اعتنایی تولید کنندگان موتورسیکلت به این موضوع را قویا تکذیب کرد.

خبر خوش لایحه بودجه ۱۴۰۰ برای محیط‌بانان/سهم قانون هوای پاک از بودجه

آریا جوان - براساس لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اعتبارات سازمان حفاظت محیط‌ زیست در بخش حفاظت از مناطق تحت مدیریت سازمان محیط‌ زیست و حمایت از محیط‌بانان نسبت به سال گذشته بیش از ۳۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران

آریا جوان - براساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، منتهی به ساعت ٨ صبح روز چهارشنبه مورخ ١٢ آذرماه متوسط شاخص کیفیت هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته ١٣٤ و آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ٢.٥میکرون وکیفیت هوا در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشته است.

زنگ خطر برای پسماندهای پزشکی «پردیس»

آریا جوان - رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پردیس با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور اهمیت مدیریت صحیح پسماندهای پزشکی را بیش از پیش افزایش داده است، گفت: شهرستان پردیس فاقد دستگاه بی‌خطرساز پسماندهای پزشکی است و این پسماندها در مخازن زباله نقاط مختلف شهرستان تخلیه می‌شوند. وضعیت پسماندهای پزشکی پردیس زنگ خطری برای سلامت مردم این شهرستان است و باید هرچه سریع‌تر به آن رسیدگی شود.

عامل انتشار پرندگان شکار شده در فضای مجازی بازداشت شد

آریا جوان - رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آبدانان گفت: فرد متخلفی که پس از کشتار پرندگان، تصاویری از شکار غیرمجاز خود را تهیه و در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر می‎کرد، شناسایی و دستگیر شد.

بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان تهران مشاهده نشده است

آریا جوان - مشاهده آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی طی روزهای اخیر نگرانی‌هایی را از گسترش این بیماری و مشاهده آن‌ در استان‌های دیگر به وجود آورده است. رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران گفت: هیچ مورد مشکوک یا قطعی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان طی سال جاری در استان تهران مشاهده و گزارش نشده است.

محیط‌بان همدانی آزاد می‌شود

آریا جوان - فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست گفت: «سعید مومیوند» محیط‌بان همدان که به علت درگیری با چند فرد مسلح در زندان بود، با قرار وثیقه تا دو روز آینده آزاد می‌شود.

ضرورت بهره گیری از دانش و ایده های نوین در مقابله با تغییرات اقلیمی و افزایش تاب آوری شهری

آریا جوان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به طرحی که در آن شهرها براساس آسیب پذیری رتبه بندی می شوند، گفت باید با بهره گیری از دانش و ایده های نوین و با در نظرگرفتن یک الگوی مصرف مناسب و ارائه راهبردهای افزایش تاب آوری شهرها به شهرداری ها، از آسیب پذیری شهرها در مقابله با حوادث به ویژه تغییر اقلیم بکاهیم تا در آینده شاهد بهبود کیفیت محیط زیست شهرها باشیم.

شرط محیط زیست برای انتقال آب خلیج فارس چیست؟

آریا جوان - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از شرط این سازمان برای انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را تشریح کرد.

لاشه ۴۰۱ پرنده از تالاب میقان اراک جمع آوری شد

آریا جوان - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: ۴۰۱ لاشه پرندگان که بر اثر ابتلا به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شده‌اند، از جمعه هفته گذشته و به دنبال شیوع این بیماری تاکنون، از تالاب میقان اراک جمع آوری شد.

لایحه تشدید جرائم زیست محیطی در پیچ و خم مجلس/ تورهای گردشگری باید از محیط زیست مجوز بگیرند/رصد ۲۷۴ تخلف در فضای مجازی/معرفی ۱۱۰ نفر از مجرمین محیط زیست در فضای مجازی به مراجع قضایی

آریا جوان - رئیس مرکز سایبری یگان حفاظت محیط زیست گفت:حوزه وظایف این مرکز مقابله با حیوان آزاری، خرید و فروش گونه های جانوری، رسیدگی به تخلفات و اخبار شهروندان، تخلفات حوزه شکار از جمله مهم ترین مواردی هستند که به آن ها رسیدگی می شود که در هشت ماه نخست امسال در این رابطه ۲۷۴ پرونده تشکیل شده است.

ساير مطالب

نشست هم‌اندیشی مدیران‌ عامل هلدینگ‌های پتروشیمی با مدیران صنعت نفت

سلامت کارکنان؛ اولویت نخست شرکت انتقال گاز ایران

توجه ویژه به ورزش همگانی کارکنان و خانواده‌ها در اولویت است

رویداد تبادل فناوری با تکیه بر توانمندی دانش‌بنیان‌های صنعت نفت برگزار می‌شود

ابتکاری در صحنه دیپلماسی انرژی جهانی

شرکت گاز و دانشگاه صنعتی همدان همکاری می‌کنند

مذاکره با کشورهای آمریکای لاتین رونمایی از نقش ایران در تأمین انرژی است

اوجی: قیمت بنزین تغییر نمی‌کند/ مشتریان و ظرفیت‌های تازه‌ای برای فروش نفت پیدا می‌کنیم

گازرسانی به سیستان و بلوچستان شتاب گرفت/ مقصد بعدی: خاش

قیمت بنزین تغییری نمی‌کند

بازرسی فنی؛ خط‌کش رعایت الزام‌های فنی در طرح‌ها

حمایت از بخش پایین‌دستی صنعت نفت به‌معنای حفظ منافع ملی و ارتقای آن است

تأمین خوراک پایدار پتروشیمی‌ با سرمایه‌گذاری در طرح‌های صنعت نفت

نقش مهم صنعت پتروشیمی در حمایت از ساخت داخل و دانش‌بنیان‌ها

نفت می‌تواند پیشران اشتغال‌زایی باشد

فعال شدن دیپلماسی انرژی ایران در آمریکای لاتین

حذف واردات نفت روسیه زمان‌بر و دشوار است

نگرانی‌ها درباره تقاضای چین، قیمت نفت را کاهش داد

تجهیزات صنعت حفاری در نمایشگاه بین‌المللی نفت تهران ارائه می‌شود

همکاری با کشورهای دوست، تحریم‌های حوزه نفت و انرژی را خنثی می‌کند

رویداد ارائه نیازهای فناورانه صنعت نفت برگزار می‌شود

جذب سرمایه؛ محور فعالیت‌های شرکت نفت مرکزی در نمایشگاه نفت تهران

صادرات بی‌وقفه گاز روسیه به اروپا از مسیر اوکراین

مدیران؛ پیشران تغییرات اخلاق سازمانی

آغاز فصلی نو در روابط تهران - هاوانا/ راه‌های همکاری ایران و کوبا در بخش اقتصادی بررسی شد

محدودیتی برای توسعه روابط اقتصادی با نیکاراگوئه وجود ندارد

پتروشیمی زاگرس با 100 درصد ظرفیت عملیاتی شد

همکاری مناسب و مثبت دولت سیزدهم با سازندگان تجهیزات صنعت نفت

افزایش شمار دکل‌های حفاری در آمریکا از قیمت نفت جا ماند

فراخوان ﻃﺮح ﮔﻮاﻫﻴﻨﺎﻣﻪ ﺻﻼﺣﻴﺖ حرفه‌ای مدیر مالی منتشر شد

تکمیل مدارک مهندسی پایه و سفارش‌گذاری تجهیزات دیرتحویل طرح اسلام‌آباد غرب

مجارستان از تحریم‌های نفت و گاز روسیه حمایت نمی‌کند

امضای 8 تفاهم‌نامه و قرارداد دستاورد سفر وزیر نفت به آمریکای لاتین

سهم فرآورده‌های نفتی از صادرات پارسال 25 میلیارد دلار بود

عملکرد 6ماهه وزارت نفت دولت سیزدهم

تقاضای جهانی نفت در 5 سال آینده به اوج می‌رسد

پیش از دولت سیزدهم امکان دسترسی به منابع حاصل از فروش نفت نداشتیم

سامان‌دهی قراردادهای مدت‌موقت در دولت سیزدهم/ تغییر در حقوق کارکنان مدت موقت

ظرفیت ذخیره‌سازی نفت خام در خارک افزایش می‌یابد

برداشت روزانه 14 میلیون مترمکعب گاز از فاز 11 پارس جنوبی در سال 1401

سفر نویدبخش اوجی به کشورهای آمریکای جنوبی/ دیپلماسی انرژی ایران توسعه می‌یابد

دستاوردهای قابل‌توجه سفر وزیر نفت به ونزوئلا

کسب دستاوردهای قابل توجه در سفر وزیر نفت به ونزوئلا

افزایش تولید اوپک پلاس در ماه ژوئن تداوم می‌یابد

اهتمام جدی وزارت نفت به بحث مسئولیت‌های اجتماعی در خارک

افزایش اعتبارات نوسازی و بازسازی تاسیسات مناطق نفت‌خیز جنوب

رئیس‌جمهوری ونزوئلا بر تعمیق روابط تهران-کاراکاس در حوزه انرژی تأکید کرد

تداوم صادرات گاز روسیه به اروپا از خاک اوکراین

مستمری‌های حداقلی 11.4 و میانگین مستمری‌ها حدود 9 درصد افزایش یافت

مستمری‌های حداقلی 11.4 و متیانگین مستمری‌ها حدود 9 درصد افزایش یافت

هیچ گونه رانتی در مخالفت با قیر تهاتری وجود نداشت

ثبت بالاترین رکوردهای تولید در پتروشیمی امیرکبیر

تکمیل پروژه مسئولیت اجتماعی نفت در روستای سواحل عسلویه

جهش 18 درصدی صادرات نفت خام عمان

اوجی: بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان صنعت نفت در اولویت است

هندی‌ها به‌دنبال مشارکت در طرح‌های نفتی روسیه

تأکید بر ضرورت افزایش همکاری میان مجتمع پارس جنوبی و منطقه ویژه پارس

جابه‌جایی 6 دکل حفاری و 17 میلیون لیتر سوخت برای پشتیبانی از تولید

احتمال کاهش حدود 4 درصد تولید گاز روسیه در 2022

مشارکت دانش‌بنیان‌ها و به‌کارگیری فناوری‌های نو در صنعت نفت ضروری است