آریا جوان

آخرين مطالب

وزارت نفت

تلاش دولت در خنثی‌سازی تحریم‌ها با دیپلماسی انرژی ستودنی است

آریا جوان - سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از تلاش دولت در خنثی‌سازی تحریم از طریق دیپلماسی اقتصادی به‌ویژه در حوزه انرژی با همسایگان قدردانی کرد و گفت: ملاک مجلس در رویارویی با مذاکرات هسته‌ای لغو کامل تحریم‌ها و انتفاع اقتصادی مردم ایران است.

فرآیند متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان صنعت نفت در دستور کار قرار گرفت

آریا جوان - رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در پیامی به مناسبت گرامی‌داشت روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی با بیان اینکه از فعالیت‌های همه تشکل‌های حوزه بازنشستگان صنعت نفت کمال تشکر و قدردانی را داریم، افزود: به‌دنبال اجرای اضافات شایستگی کارکنان رسمی، فرآیند متناسب‌سازی مستمری بازنشستگان صنعت نفت در دستور کار قرار گرفته است.

نقش مؤثر پتروپالایشگاه‌ها در ایجاد اشتغال، درآمدزایی و ارزآوری

آریا جوان - عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: با راه‌اندازی پالایشگاه‌ها و پتروپالایشگاه‌ها می‌توان جوانان بسیاری را به‌طور مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار کرد، همچنین این صنایع برای کشور درآمدزایی و ارزآوری بسیار به همراه دارند.

گزیده‌های نفتی هفته

آریا جوان - پیام وزیر نفت به مناسبت روز خبرنگار، برنامه‌ریزی برای عرضه سهام دو پتروپالایشگاه در بورس، افزایش ۱۸ درصدی تولید نفت و گاز اروندان و صرفه‌جویی ۸ میلیون دلاری در این شرکت، ایمن‌سازی تأسیسات و جلوگیری از خسارت سیلاب، پیشرفت خط لوله چلوند - رشت، تدوین آیین‌نامه حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، افزایش تولید ۲۱۶ هزار بشکه‌ای تولید اوپک و خبر احیای شرکت فاوای نفت را در گزیده‌های این هفته بخوانید.

حفاری چاه اکتشافی چنگوله به‌زودی آغاز می‌شود/ پیشرفت پروژه به ۴۰ درصد رسید

آریا جوان - مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه حفاری چاه اکتشافی میدان نفتی چنگوله به‌زودی آغاز می‌شود، گفت: اکنون در این پروژه ۱۱ درصد نسبت به برنامه جلوتر هستیم و این مؤید این نکته است که زودتر از موعد بتوانیم این پروژه را تکمیل کنیم.

شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شورای عالی مناطق آزاد تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

آریا جوان - شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی با هدف توسعه متوازن صنعت پتروشیمی تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا کردند.

سهام ۲ طرح پتروپالایشی کشور وارد بازار بورس می‌شود

آریا جوان - وزیر نفت گفت: بخشی از سهام دو پتروپالایشگاه‌ که یکی در کنار پالایشگاه خلیج فارس و دیگری در منطقه جاسک قرار دارد، در سهام بورس عرضه می‌شود و با این کار ضمن استفاده از مشارکت مردمی جلو افزایش بی‌رویه نقدینگی گرفته می‌شود.

خبرنگاران زندگی خود را وقف تبیین حقیقت کرده‌اند

آریا جوان - وزیر نفت در پیامی با تبریک روز خبرنگار نوشت: هفدهم مردادماه و روز خبرنگار فرصت مغتنمی است برای قدردانی از آنان که آگاهی بخشی و روشنگری را به‌عنوان هدف برگزیده‌اند و زندگی خود را وقف تبیین حقیقت کرده‌اند.

تسریع در استخدام و تبدیل وضعیت مشمولان ایثارگر؛ اولویت منابع انسانی وزارت نفت

آریا جوان - معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت برنامه‌ریزی‌ و هماهنگی‌های لازم را به‌منظور تسریع در استخدام/تبدیل وضعیت مشمولان ایثارگر به‌عنوان یک اولویت مهم در دستور کار قرار داده است و مقرر شد با پایان تشریفات هریک از مشمولان، بلافاصله احکام استخدامی ایشان صادر شود.

قیمت نفت کاهش یافت

آریا جوان - قیمت‌های نفت‌خام روز سه‌شنبه به‌دلیل احتمال افزایش صادرات نفت ایران کاهش یافت.

احیای شرکت «فاوا نفت» در دستور کار قرار گرفت

آریا جوان - رئیس هیئت‌رئیسه صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت در دومین نشست شورای عالی خدمات، از برنامه‌ریزی گروه اقتصادی صندوق‌ها برای احیای شرکت «فاوا نفت» خبر داد.

اتحاد نفتی

آریا جوان -

گزیده‌های نفتی هفته

آریا جوان - برگزاری آیین امضای مشارکت‌نامه تأمین مالی و احداث پتروپالایشگاه «شهید قاسم سلیمانی» و پالایشگاه «مروارید مکران» با حضور رئیس‌جمهوری، حضور وزیر نفت در برنامه تلویزیونی «صف اول»، برگزاری سی‌ویکمین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش موسوم به ائتلاف اوپک‌پلاس و دیگر اخبار صنعت نفت را در گزیده‌های نفتی این هفته بخوانید.

قدردانی کارگروه مطالبات ایثارگران از وزیر نفت

آریا جوان - کارگروه مطالبات ایثارگران طی نامه‌ای از وزیر نفت به‌دلیل موافقت با به‌کارگیری فرزندان ایثارگر موضوع مرتبط با بخشنامه ۱۴۹۷ قدردانی و تشکر کردند.

دولت‌های غربی در مسیر تحقق امنیت انرژی جهان، رفتاری منطقی در پیش گیرند/ اروپایی‌ها به فکر زمستان امسال باشند

آریا جوان - وزیر نفت ثبات و تدوام همکاری اوپک پلاس در شرایط کنونی را کمک بزرگ به مصرف‌کنندگان بیان کرد و گفت: امیدوارم دولت‌های بزرگ غربی درک درستی از این حساسیت‌ها داشته باشند و در مسیر تحقق امنیت انرژی جهان، رفتاری منطقی در پیش بگیرند. زمستان امسال برای اروپایی‌ها و برای همه جهان بسیار مهم است و باید از هم اکنون به فکر باشند.

بیانیه پایانی سی‌ویکمین نشست وزیران اوپک و غیراوپک

آریا جوان - وزیران نفت و انرژی کشورهای عضو ائتلاف اوپک‌پلاس با انتشار بیانیه‌ای در سی‌ویکمین نشست خود با توجه به شرایط کنونی بازار نفت و اجماع درباره چشم‌انداز آن تصمیم گرفتند تولیدشان در ماه سپتامبر ۲۰۲۲ روزانه ۱۰۰ هزار بشکه افزایش یابد.

افزایش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای تولید اوپک‌پلاس در ماه سپتامبر

آریا جوان - ۲۳ کشور عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش (ائتلاف اوپک‌پلاس) در سی‌ویکمین نشست خود، بر سر افزایش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه برای ماه سپتامبر (شهریورماه - مهرماه) به توافق رسیدند.

ایران به همکاری سازنده با اوپک ادامه خواهد داد

آریا جوان - وزیر نفت ضمن گرامیداشت یاد محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل پیشین اوپک و خیر مقدم به هیثم الغیص، دبیرکل تازه اوپک گفت: ایران، به‌عنوان یکی از اعضای مؤسس اوپک، همانند گذشته به همکاری سازنده و حمایت مؤثر خود از اوپک، دبیرکل تازه و دبیرخانه اوپک ادامه خواهد داد.

آخرین حلقه چاه از طرح حفظ، نگهداشت و افزایش تولید میدان‌ دانان تکمیل شد

آریا جوان - مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی گفت: در اجرای طرح‌های حفظ، نگهداشت و افزایش تولید نفت این شرکت در میدان‌های سعادت‌آباد، دانان و نفت‌شهر در استان‌های فارس، ایلام و کرمانشاه حفاری آخرین حلقه چاه از پروژه میدان‌ دانان پایان یافت.

ساخت پتروپالایشگاه راه برون‌رفت از خام‌فروشی است

آریا جوان - عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه احداث پتروپالایشگاه نقدینگی‌های سرگردان را به‌سوی تولید هدایت می‌کند، گفت: احداث پتروپالایشگاه راه برون‌رفت از خام‌فروشی است.

قیمت نفت کاهش یافت

آریا جوان - قیمت‌های نفت‌خام در پی چشم‌انداز ناامیدکننده درباره تقاضای سوخت کاهش یافت.

مطالبات بانوان صنعت نفت با جدیت پیگیری می‌شود

آریا جوان - مشاوران وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور زنان و خانواده و طی سفری دو روزه ضمن بازدید از پایانه نفتی خارک مسائل و مشکلات بانوان شاغل و خانواده کارکنان این منطقه را بررسی و بر پیگیری مطلبات بانوان صنعت نفت تأکید کردند.

وزیر نفت در برنامه تلویزیونی «صف اول»

آریا جوان - شانا _ گروه فیلم: جواد اوجی، وزیر نفت شب گذشته (دوشنبه، ۱۰ مردادماه) در برنامه تلویزیونی «صف اول»، عملکرد وزارت نفت را از جذب سرمایه‌های داخلی تا دیپلماسی نفتی تشریح کرد.

برنامه‌ریزی جدی وزارت نفت برای تأمین مالی طرح‌های توسعه‌ای صنعت نفت

آریا جوان - وزیر نفت با بیان اینکه در بررسی انجام‌شده برای طرح‌های توسعه‌ای وزارت نفت به ۱۶۰ میلیارد دلار طی هشت سال نیاز داریم گفت: برای تأمین این سرمایه برنامه‌ریزی انجام شده است که با این روند مشکلی در تأمین آن وجود نخواهد داشت.

سهامداران پتروپالایشگاه شهیدسلیمانی کدام هلدینگ‌ها و بانک‌ها هستند؟

آریا جوان - معاون وزیر نفت با برشمردن اسامی سهامداران پتروپالایشگاه شهید قاسم سلیمانی گفت: امیدواریم با توجه به انسجام شکل‌گرفته، این پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن اجرا شود.

تحقق اهداف توسعه‌ای با امضای تفاهم‌نامه ساخت ۲ پروژه پالایشی/ تفاهم‌نامه امضا شده نقدینگی را هدایت می‌کند

آریا جوان - رئیس‌جمهوری امضای تفاهم‌نامه تأمین مالی برای احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی و پالایشگاه مروارید مکران را اقدامی مؤثر در تحقق اهداف کشور در زمینه‌های جذب سرمایه‌ در مسیر رونق تولید، خنثی‌سازی تحریم‌ها، جلوگیری از خام‌فروشی و تبدیل نفت به فرآورده‌های با ارزش افزوده بیشتر و ایجاد اشتغال علم‌پایه دانست.

سود ۱۳ هزار میلیارد تومانی پالایشگاه اصفهان در ۳ ماه ۱۴۰۱

آریا جوان - مدیر مالی شرکت پالایش نفت اصفهان گفت: با تصمیم‌های هوشمندانه مدیریت این شرکت، کارکنان پالایشگاه اصفهان موفق شدند تنها در دوره سه ماهه نخست امسال بیش از ۱۳ همت سود خالص را عاید شرکت کنند.

مراکز نوآوری و کارآفرینی در دانشکده‌های دانشگاه صنعت نفت راه‌اندازی می‌شود

آریا جوان - رئیس دانشگاه صنعت نفت از راه‌اندازی مراکز نوآوری و کارآفرینی در ارتباط با چالش‌های صنعت نفت و با هدف توسعه و ترویج فرهنگ نوآوری در دانشکده‌های دانشگاه صنعت نفت خبر داد.

اعلام آمادگی معاون وزیر نفت برای حل مشکلات خانواده کارمند متوفی پارس جنوبی

آریا جوان - معاون وزیر نفت در امور گاز در پی بروز حادثه در پالایشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی و فوت کارمند این پالایشگاه، با ابلاغ پیامی برای رفع مشکلات این خانواده اعلام آمادگی کرد.

استقرار سامانه جامع مدیریت اطلاعات پروژه‌ها در شرکت مهندسی و توسعه گاز

آریا جوان - مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران اعلام کرد این مجموعه درصدد است با استقرار سامانه جامع مدیریت اطلاعات پروژه‌ها (PMIS) به‌عنوان پرچمدار در سطح وزارت نفت مطرح شود.

صادرات گاز روسیه به لتونی متوقف شد

آریا جوان - روسیه عرضه گاز به لتونی را با متهم کردن این کشور حوزه دریای بالتیک به نقض شرایط عرضه متوقف کرد.

فعالیت مناطق عملیاتی نفت در روزهای پر گرد و غبار ایران

آریا جوان - فعالیت در مناطق عملیاتی صنعت نفت با وجود شرایط سخت آب و هوایی بی‌وقفه ادامه دارد، آلودگی هوا، گرد و غبار، طوفان و حتی کرونا تعطیلی برای کارکنان مناطق عملیاتی به‌دنبال ندارد.

ساير مطالب

مشارکت پتروشیمی‌های ماهشهر در اهدای 70 دستگاه لوازم سرمایشی

برآورد کاهش تا 90 درصدی هزینه‌های افزایش تولید نفت با احیای چاه‌های کم‌بازده

تولد دوباره چاه‌های پارس‌جنوبی با همکاری روس‌ها

درآمد 4 میلیارد دلاری صادرات گاز در سال 1401

ساخت پتروپالایشگاه‌های شهیدسلیمانی و جاسک در دستور کار است

قیمت سبد نفتی اوپک وارد کانال 110 دلار شد

تولید سالانه 550 تن محصول در واحد بودارکننده مجتمع پارس جنوبی

برگزاری نشست هم‌اندیشی شرکت گاز همدان با دانش‌بنیان‌ها

تثبیت قیمت نفت در بازارهای جهانی

اهتمام جدی وزارت نفت برای توسعه میدان‌های مشترک/ ارسال روزانه 314 میلیون مترمکعب سوخت معادل گاز به نیروگاه‌ها

برگزاری شانزدهمین نشست کمیسیون مشترک ایران و روسیه در فصل پاییز

قرارداد 7 میلیارد دلاری در بخش پتروپالایش‌ها به‌زودی امضا می‌شود

نشست مشترک وزیر نفت با اعضای کمیسیون انرژی مجلس برگزار شد

کاهش بیش از یک دلاری قیمت سبد نفتی اوپک

عرضه گاز روسیه به اروپا کمتر شد

صدور مجوز فعالیت دانش‌بنیان‌ها در منطقه ویژه پارس تسهیل می‌شود

راهکارهای پیشنهادی برای افزایش همکاری‌های نفتی تهران-مسکو

اختصاص گازبهای رایگان برای بیش از 900 هزار مشترک کمیته امداد و بهزیستی

تولید گاز ایران با همکاری روسیه 150 میلیون مترمکعب افزایش می‌یابد

بهره‌برداری طرح تعریض و بهسازی ورودی شهر بیدخون به همت منطقه ویژه پارس

اثربخشی دوره‌های آموزشی با جدیت دنبال می‌شود

تفاهم‌نامه 5 هزار میلیارد تومانی هلدینگ خلیج‌فارس برای توسعه صنایع پایین‌دستی

اروپا از تحریم‌ شرکت‌های روس کوتاه آمد

واحدهای پشتیبانی عملیات حفاری نقش محوری در تحقق کارکرد دکل‌ها دارند

تفاهم‌نامه با روس‌ها بن‌بست 10 ساله سرمایه‌گذاری در صنعت نفت را می‌شکند

هدف توسعه‌ سرمایه‌گذاری‌های صندوق نفت رشد خدمات به بازنشستگان است

دولت سیزدهم گام‌های مهمی در توسعه ارتباطات در بخش نفت برداشت

ارائه گزارش اقدام‌های پتروپارس و نفت و گاز پارس در کمیسیون انرژی مجلس

سرپرست روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران منصوب شد

روسیه افزایش صادرات گاز را به مجارستان بررسی می‌کند

نصب دوربین پلاک‌خوان در جایگاه‌های عرضه سوخت منطقه زاهدان

دو قطبی شدن راهبرد اقلیم و انرژی اتحادیه اروپا/ نگرانی از سهمیه‌بندی انرژی در زمستان

جذب 4500 اشتراک جدید گاز در استان کرمانشاه

تفاهم‌نامه شرکت ملی نفت ایران با گازپروم دستاوردی ستودنی است

معامله برد- برد ایران و روسیه با اجرای تفاهم‌نامه نفتی 40 میلیارد دلاری

پایداری شبکه گاز طبیعی در مناطق زلزله‌زده هرمزگان

نفت رشد اقتصادی کشورهای خلیج‌فارس را افزایش می‌دهد

تسریع در اجرای پروژه‌های گازرسانی به روستاهای دوردست سمنان

همکاری پالایشی ایران و ونزوئلا به فروش بیشتر نفت کمک می‌کند

تفاهم‌نامه 7 میلیارد دلاری توسعه یکپارچه میدان مشترک نفتی آزادگان

همکاری ایران با گازپروم برداشت ایران از میدان‌های نفت و گاز را افزایش می‌دهد

سرانه مصرف گاز در کشور چگونه است؟

سرپرست مدیریت توسعه منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران منصوب شد

گزیده‌های نفتی هفته

دعوت از سرمایه‌گذاران برای مشارکت در تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی

تداوم کاهش قیمت سبد نفتی اوپک

پتروشیمی دی آریا پلیمر خمین افتتاح شد

بازدید مدیران نفتی از کاوشگر دریایی خلیج‌فارس

نجات خدمه لنج‌باری از سوی دریانوردان شرکت ملی نفتکش

قیمت سبد نفتی اوپک کاهش یافت

تشریح جزئیات تفاهم‌نامه 40 میلیارد دلاری شرکت ملی نفت و گازپروم

پوتین با بدرقه وزیر نفت تهران را ترک کرد

آیین امضای تفاهم‌نامه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با شرکت‌های دانش‌بنیان

تأمین سوخت مورد نیاز کشور با وجود دما و مصرف بالای نیروگاه‌ها

همسو با شعار سال از توانمندی‌ شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده خواهیم کرد

تازه‌ترین انتصاب‌های مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران

تفاوت آشکار تفاهم‌نامه اخیر همکاری ایران و روسیه با سایر تفاهم‌نامه‌ها

تفاوت آشکار تفاهم‌نامه اخیر همکاری ایران و روسیه با دیگر تفاهم‌نامه‌ها

جانمایی و استقرار 6 جایگاه سیار سوخت در منطقه ایلام

تولید روزانه حدود 1500 تن گوگرد در پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد

آیین‌نامه اجرایی مربوط به رابطه مالی شرکت ملی نفت ایران و دولت ابلاغ شد

دبیر جایزه تعالی صنعت پتروشیمی منصوب شد

فصل جدیدی از مناسبات ایران و روسیه در حوزه انرژی آغاز شده است

تفاهم‌ها و قراردادهای بین ایران و روسیه در بخش نفت و گاز تا انتها پیگیری و عملیاتی شوند

امضای تفاهم‌نامه همکاری راهبردی بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت گازپروم

تأسیسات تقویت فشار گاز نورآباد به خط لوله دهم سراسری گاز متصل شد

رئیس‌جمهوری روسیه وارد تهران شد

تولید نفت از حوضه پرمین در ماه اوت افزایش می‌یابد

پالایشگاه نفت کربلا امسال به بهره‌برداری می‌رسد

امکان همکاری نزدیک تهران و مسکو در حوزه‌ نفت، گاز و پتروشیمی فراهم است

شکست رهبری اقلیمی ایالات متحده/ شعار کافی نیست

رونمایی از 2 نوع تجهیزات «ساخت ایران» در صندوق‌ بازنشستگی نفت

اردوغان وارد تهران شد

روابط عمومی‌ها «انسان‌محوری» را جایگزین «تأسیسات‌محوری» کنند

ضرورت حفاظت از تأسیسات نفتی دریای خزر

ژاپن از سهام شرکت‌های خود در ساخالین-2 حمایت می‌کند

پتروشیمی‌های ماهشهر به تعهدهای خود در شورای راهبردی پایبند باشند

اختلال در عرضه گاز اروپا را با رکود اقتصادی روبه‌رو می‌کند

آغاز فعالیت‌های ورزشی زاگرس جنوبی پس از وقفه 3 ساله ناشی از کرونا

برنامه‌ها و اقدام‌های شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت بررسی شد

جهاد بزرگ و بی‌هیاهوی تأمین سوخت کشور

عملکرد طلایی دومین اوره‌ساز بزرگ کشور در بهار 1401

ناامیدی واشینگتن از افزایش سریع تولید نفت عربستان

هشدار مسکو درباره آشفتگی بازار نفت با اعمال سقف قیمتی

دوره آموزش متوازن‌سازی کار و زندگی بانوان شاغل برگزار شد

روند درمان همکار مصدوم مدیریت خدمات فنی حفاری رضایت‌بخش است

مشترکان می‌توانند گاز مازاد مصرفی خود را در بورس انرژی بفروشند

تحقق 100 درصدی اهداف در بزرگ‌ترین شرکت تولیدی نفت ایران

قدردانی اوجی از خدمات فعالان صنعت نفت بابت تأمین پایدار سوخت

مابه‌التفاوت کارمزد جایگاه‌داران را دولت می‌پردازد

گزیده‌های نفتی هفته

گام‌های عملی وزارت نفت در احیای دیپلماسی انرژی

اجرای پروژه‌های ورزشی در شهرستان مزداوند به همت نفت

تولید و صادرات محصولات جانبی پالایشگاه‌های پارس جنوبی افزایش می‌یابد

آیین امضای تفاهم‌نامه توسعه یکپارچه میدان مشترک نفتی آزادگان

توسعه یکپارچه میدان‌های مشترک، «هنگام»؛ فرصت‌ها و چالش‌ها

مدیران؛ پیشران تغییرات اخلاق سازمانی

اعتبارسنجی دو پیش‌فرض برای قضاوت شرکت‌های نفتی دولتی