آریا جوان

آخرين مطالب

`گردشگری

تهران هم بادگیر دارد!

آریا جوان - همواره نام بادگیر با شهرهای کویری گره خورده است اما تهران هم بر خلاف تصور اکثر ساکنان آن که فکر می‌کنند تنها بادگیر پایتخت بر بالای عمارت‌بادگیر کاخ گلستان قرار دارد بادگیرهای بلند و کوتاهی زیادی در بافت تاریخی خود دارد.

قیمت مواد اولیه صنایع دستى ۱۰ برابر گران‌تر شد/ کپی خاتم شیراز در بازار استان‌های دیگر

آریا جوان - هنرمندان صنایع دستى فارس و کشور تحت تاثیر عوامل مختلفى این روزها به سختى پاى کار مانده اند؛ هنــرى که در طــول ســالها فعالیــت پیشکســوتان به نام استان فارس به ثبت رسیده است این روزها نه تنها هنرمندانش توان زنده نگه داشــتن آن را ندارد بلکــه با گرانى و کپى هنرشــان روبرو شده اند.

میانگین بارش‌های کشور نرمال شد

آریا جوان - رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی گفت: «فعالیت سامانه‌های بارشی اخیر سبب شد تا برای نخستین بار از ابتدای سال آبی وضعیت میانگین بارندگی در کشور به حالت نرمال برسد.»

آسیب بارندگی به برخی بناهای تاریخی کرمان و بافت

آریا جوان - معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به خسارت دیدن برخی بناهای تاریخی در اثر بارش‌های اخیر گفت: «خسارت وارده به بناهای تاریخی تاکنون بیشتر مربوط به ارگ تاریخی راین و بعضی از بناهای تاریخی شهر کرمان و شهرستان بافت بوده است.»

فاصله زیاد گردشگری تا رسیدن به شرایط عادی

آریا جوان - صنعت گردشگری در حالی در سال ۲۰۲۱ در مجموع ۴ درصد رشد داشته که هنوز در مقایسه با آمار قبل از همه‌گیری کرونا فاصله ۷۲ درصدی دارد.

۹ اثر فرهنگی و ‌تاریخی لرستان ثبت ملی شد

آریا جوان - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌ای به استاندار لرستان مراتب ثبت ملی ۹ اثر فرهنگی و تاریخی را ابلاغ کرد.

تائید ۱۰ طرح اقامتگاه بوم‌گردی در گالیکش

آریا جوان - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گالیکش از صدور موافقت‌نامه اصولی برای ۱۰ طرح اقامتگاه بوم‌گردی در این شهرستان در کمیسیون فنی سرمایه‌گذاری استان گلستان خبر داد.

گردشگری/ گشتی در موزه‌های مشهور چین

آریا جوان - ایسنا / چین صدها موزه دیدنی را در خود جای داده است،‌ بنابراین آن‌چه در ادامه مشاهده می‌کنید فقط شمار اندکی از این ...

گشتی در موزه‌های مشهور چین

آریا جوان - با این‌که چین هنوز در مجموع به روی گردشگران خارجی بسته است اما امکان بازدید مجازی از موزه‌های متنوع آن وجود دارد.

ممنوعیت ورود گردشگران سلامت از کشورهای آلوده به امیکرون

آریا جوان - مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در شرایط پاندمی کرونا و با انتشار سویه امیکرون ورود گردشگران سلامت از کشورهایی که این سویه در آن به صورت غالب درآمده است، ممنوع شد.

سهمی ناچیز از عوارض خروج از کشور

آریا جوان - درآمد دولت از محل خروج مسافر از کشور در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که بررسی‌ها نشان می‌دهد فقط ۷۰ میلیارد تومان آن برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری و حمایت از میراث فرهنگی و صنایع دستی اختصاص می‌یابد.

بارش برف و باران در ۱۹ استان

آریا جوان - رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران و وزش باد شدید در ۱۹ استان طی امروز (۲۷ دی‌ماه) خبر داد.

۸ سال گذشت؛ پاکل همچنان برفکوب ندارد!

آریا جوان - پیست اسکی پاکل حدود ۲۰ سال پیش در ۲۵ کیلومتری شهرستان شازند و ۵۵ کیلومتری اراک و در نزدیکی روستای پاکل در دامنه کوه های روستای چالهما با ارتفاع ۱۲۰۰ متر و طول ۵ کیلومتر و ۶۰۰ متر طول برای اسکی احداث شد.

همه مردم باید موزه ملی را ببینند/ روابط‌عمومی‌ها نقش مهمی در افکار عمومی دارند

آریا جوان - قائم مقام وزیر و معاون‌میراث‌فرهنگی در همایش پنجاهمین سالگرد تاسیس و سی‌سال تلاش مستمر انجمن روابط‌عمومی کشور گفت: «امروزه سواد روابط‌عمومی مهمترین رکن ارتباطی با جامعه است. سواد اجتماعی، اقتصادی و حتی سواد رسانه ذیل سواد روابط‌عمومی قرار می‌گیرد و باید برای انتقال این دانش به مردم تلاش کرد.»

موافقت با اجرای ۴ طرح سرمایه‌گذاری گردشگری در قزوین

آریا جوان - معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری قزوین از تصویب ۴ طرح پیشنهادی سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در یازدهمین جلسه کمیته میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سال ۱۴۰۰ استان خبر داد.

صادرات چمدانی ۱۰۰۰۰۰ دلار محصولات صنایع‌دستی گلستان

آریا جوان - سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از صادرات چمدانی ۱۰۱ هزار و ۶۷۴ دلاری تولیدات هنرمندان صنایع‌دستی این استان از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون خبر داد.

جزیره هرمز را از چشم طمع‌کاران نجات دهید

آریا جوان - «زمین‌خواری گسترده برای تصاحب منظر طبیعی جزیره هرمز در زیر عناوین نهادها و شرکت‌های سرمایه‌گذار باب شده و حیثیت این جزیره در معرض تملک غیرمسئولانه و تخریب‌های وحشتناک قرار گرفته است. با ثبت ملی منظر طبیعی و فرهنگی کل جزیره هرمز، می‌توان از تخریب این سرمایه ملی جلوگیری کرد.»

راهنمای سفر از استانبول به آنتالیا

آریا جوان - استانبول و آنتالیا از محبوب ترین مقاصد تعطیلات ترکیه هستند. با توجه به بسیاری از مسافرانی که می‌خواهند در سفر ترکیه به این دو شهر سفر کنند، گزینه‌های حمل و نقل زیادی بین این دو شهر وجود دارد.

مزایا و معایب گردشگری، نحوه صحیح سفر با احترام

آریا جوان - گردشگری یکی از مهم‌ترین صنایع جهان است. اگرچه از تاثیرات مثبت گردشگری از جمله ایجاد شغل، تحرک اقتصادی، ورود ارز نمی‌توان چشم‌پوشی کرد اما تاثیرات منفی این صنعت نیز غیرقابل انکار است. گردشگری مسئولانه که با نام‌های گردشگری پایدار و گردشگری سبز نیز شناخته می‌شود، در تلاش برای کاهش اثرات منفی گردشگری است.

تائید ۶ طرح سرمایه‌گذاری گردشگری در آزادشهر

آریا جوان - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آزادشهر از صدور ۶ موافقت‌نامه اصولی برای طرح‌های سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری با اعتبار بیش از ۳۳۰ میلیارد ریال از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

محتوای متن کتیبه نویافته در نقش رستم هنوز مشخص نیست

آریا جوان - مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید با اشاره به انتشار خبری در خصوص یافت شدن کتیبه‌ای با نام زرتشت در نقش رستم، تاکید کرد که این پایگاه تنها خبر کتیبه نویافته را تایید می‌کند و هنوز محتوای این کتیبه مشخص و تایید نشده است.

مرداب سراوان / عکس

آریا جوان - بعد از خارج شدن از شهر رشت و طی کردن حدود ۱۷ کیلومتر در جاده رشت – تهران، ورودی پارک جنگلی سراوان دیده میشود.

مسابقه ثبت نداریم/ اولویت با ثبت آثار دارای ارزش است

آریا جوان - وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نخستین همایش معاونان میراث‌فرهنگی استان‌ها، گفت: «اثری که شایسته ثبت شدن است باید پیگیری و ثبت شود، اما مسابقه ثبت نداریم. کمیت اهمیتی ندارد، مهم آن است اثری که دارای ارزش است به ثبت برسد.»

بازدید از موزه‌های قزوین با بلیت اینترنتی

آریا جوان - معاون میراث‌فرهنگی قزوین گفت: «در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از ازدحام در موزه‌های استان، گردشگران و بازدیدکنندگان می‎‌توانند به صورت غیرحضوری پیش از مراجعه به موزه‌ها بلیت‌های خود را تهیه کنند.»

معرفی جاذبه‌های گردشگری استان سمنان در اکسپوی دبی۲۰۲۲

آریا جوان - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از معرفی جاذبه‌های گردشگری این استان در اکسپوی دبی خبر داد و گفت: در همین راستا محتوای دیجیتال معرفی ظرفیت‌های گردشگری، صنایع‌دستی و تاریخی استان سمنان برای پخش در غرفه ایران در این اکسپوی معتبر تدوین و ارسال شده است.

دروازه جهنم بسته می‌شود؟

آریا جوان - همیشه زیبایی‌ها و طبیعت منحصر به فرد مناطق مختلف جهان با کلماتی مثل بهشت توصیف می‌شوند اما در ترکمنستان جاذبه‌ای برای گردشگران وجود دارد که برخلاف دیگر زیبایی‌ها به جهنم تشبیه شده و از آن به عنوان دروازه جهنم یاد می‌شود.

در سرخ‌ترین روستای ایران ابیانه چه می‌گذرد؟

آریا جوان - اینجا ابیانه است؛ روستایی سرسبز و آرام واقع در دامنه کوهستان با صفای مردمانی از جنس کویر و درختانی سترگ و تاریخی سترگ‌تر که سال‌هاست بر پای معرفت‌شان رودی از عشق جاری است.

ممنوعیت سفر از کدام کشورها به ایران ادامه دارد؟

آریا جوان - معاون گردشگری پس از به‌روز رسانی مصوبه ستاد ملی کرونا، از لغو محدودیت سفر از کشورهای همسایه به ایران خبر داد و گفت: ممنوعیت سفر از ۱۰ کشور به ایران همچنان ادامه دارد.

برنامه‌های آموزش یکپارچه استاندارد ملی رویداد ۲۰۲۳ گردشگری اردبیل تبیین شد

آریا جوان - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل به ضرورت تشکیل کمیته آموزشی اختصاصی و تبیین برنامه‌های آموزش یکپارچه استاندارد ملی در رویداد بین‌المللی ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری استان تاکید کرد.

مراتب ثبت ملی خانه پدری سردار سلیمانی به استاندار کرمان ابلاغ شد

آریا جوان - مراتب ثبت ملی خانه پدری سردار شهید حاج‌قاسم سلیمانی در فهرست آثار واجد ارزش تاریخی- فرهنگی از سوی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به استاندار کرمان ابلاغ شد.

ارزش صادراتی گیوه سنجان می‌تواند در آینده با پسته و زعفران رقابت کند

آریا جوان - کارآفرین حوزه رودوزی‌های سنتی گفت: در صورت رسیدگی و اضافه کردن برخی ویژگی‌های مدرن به گیوه اصیل سنجان، این کفش می‌تواند از لحاظ صادرات با کالاهایی نظیر زعفران و پسته نیز رقابت کند و بازار فروش خوبی را در کشورهای گرمسیر همسایه کسب کند.

طاق‌بستان شاه‌کاری از مهندسی ساسانیان

آریا جوان - بسیاری از آثار هنری دوره ساسانی با انگیزه بسط اندیشه‌های سیاسی و فرهنگی شاهان و بر اساس موضوعات مذهبی شکل گرفته‌اند. مشروعیت‌بخشی و نمایش قدرت، مهم‌ترین دلایل ساخت نقش برجسته‌های ساسانی است.

نقش برجسته بهرام دوم مرمت شد

آریا جوان - مدیر پایگاه جهانی تخت جمشید از اتمام پروژه حفاظت و مرمت نقش برجسته بهرام دوم در نقش رستم واقع در شهرستان مرودشت، خبر داد.

برگزاری اولین جلسه ستاد سفر شهرستان خمینی‌شهر

آریا جوان - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خمینی‌شهر از برگزاری اولین جلسه ستاد سفر این شهرستان در محل فرمانداری خمینی‌شهر خبر داد.

خروج بیشتر راننده‌ها از گردشگری ایران و افزایش نرخ کرایه‌ها

آریا جوان - رییس جامعه تورگردانان ایران از خروج تعداد قابل توجهی از رانندگان از صنعت گردشگری و افزایش نرخ کرایه روزانه وسایل نقلیه خبر می‌دهد و وضعیت حمل و نقل در گردشگری ایران را به‌هم‌ریخته توصیف می‌کند.

ساير مطالب

جزئیات سفر رئیس‌جمهور به روسیه؛ رئیسی فردا به مسکو می‌رود

فرمانده نزاجا: امروز ولایت فقیه صراط مستقیم ماست

متهم اصلی حمله تروریستی به رژه اهواز پای میز محاکمه رفت

ادعای روزنامه اصولگرا درباره عراقچی و تیم مذاکره کننده دولت روحانی

انتقاد فریدون عباسی از اخبار مذاکرات: تا حالا تفاوتی با مذاکرات 20 سال گذشته دیده نمی‌شود

مدیر مسئول سایت رویداد 24 مجرم شناخته شد

درخواست دبیر ستاد حقوق بشر از سفرای آلمان و هلند درخصوص کاظم دارابی و مهدی کیاستی

پاتک حامیان «عبدالملکی» به منتقدانش: نمایندگان مخالف وزیر، سهم می‌خواهند

گزارش قوه قضائیه از دادگاه «حمید نوری» در سوئد

عباس عبدی: چند «توئیت بی‌خاصیت» و دیگر هیچ!

جزئیات دیدار مقتدی الصدر و سردار قاآنی

نرجس سلیمانی: پدرم اگر نظامی نبود، کشاورز می‌شد

موشک‌ ها دیگر برجام را هوا نمی‌کند!

تل‌آویو: پهپادهای ایران قادرند از لایه‌های پدافندی اسرائیل عبور کنند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: چه کسی گفته که چین شرق است؟

تاریخ از سرگیری مذاکرات دور هشتم اعلام شد

وزیر دفاع از شرکت صنایع هواپیماسازی ایران بازدید کرد

چین بر «مخالفت قاطعانه» با تحریم‌های ایران تاکید کرد

سردار تنگسیری: استکبارستیزی نماد شرف و شناسنامه نیروهای دریایی سپاه است

پنج فرمان رئیسی به نظام بانکی کشور؛ از سخت گیری بر بدحسابها تا سهل گیری بر مردم

محمد مهاجری: دوستان نادان با نیت کمک به دولت، مردم را تهدید می‌کنند

وزیر ارشاد: در سفر به امارات به کرونا مبتلا شدم

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: ما زیر بار توافق بد نمی‌رویم

روایت تسنیم از جلسه رئیسی با چهار دیپلمات برجسته و کهنه‌کار ایران

قدردانی مشاور بشار اسد از ایران: همسایه نزدیک، بهتر از برادر دور است

سخنگوی دولت: منتظر خبرهای خوب باشید

واکنش رئیس کمیسیون امنیت ملی به برخی ادعاها درباره توافق ایران و چین

تفاوت راهبرد دولت‌های پیشین با دولت رئیسی از نگاه کریمی قدوسی

یادداشت سعید حجاریان در سالروز فرار شاه

گزارش «اولیانوف» از تلاش سخت کارگروه تدابیر اجرایی در وین

ماجرای حاشیه‌ساز صدای مهیبی که در چند استان شنیده شد

«عبدالملکی» اولین اخراجی دولت خواهد بود؟

حضور سردار قاآنی بر مزار شهید ابومهدی در نجف

ادعایی درباره یک انتصاب فامیلی دیگر در دولت رئیسی

انتقاد تُند ترامپ از عملکرد بایدن در قبال ایران

«آیت‌الله اعرافی» عضو هیئت موسس جامعه روحانیت شد

برگزاری جلسه کارگروه رفع تحریم با حضور ایران و 1+4 در وین

رسانه رسمی روسیه از دیدار رئیسی و پوتین در هفته جاری خبر داد

ایزدی: ایران می‌تواند توافق برد برد با چین و روسیه داشته باشد

تاکید مرکز ملی فضای مجازی بر مواجهه فعال با سلطه پلتفرم‌های خارجی

کلاهبرداری عجیب شهرام جزایری از وکیلش

چین در قرارداد 25 ساله از ایران چه می‌خواهد؟

امیرآبادی: اجرای توافق 25 ساله ایران و چین ضرب الاجلی به وین است

اظهارات وزیر کشور در مراسم تدفین شهدای گمنام

نمازی: حزب کارگزاران قطعا برای انتخابات 1402 برنامه دارد

ابوترابی‌فرد: استقلال و امنیت امروز کشور دستاورد استقامت ملت است

توصیه مهاجری به رئیسی: مراقب باشید صفرها را کم نکنند

احتمالات معاون استاندار همدان درباره صدای مهیب دیشب

پاسخ غریب آبادی به بیانیه فرانسوی‌ها درخصوص فریبا عادلخواه

شکوری راد: جبهه اصلاحات هنوز وارد مباحث انتخابات 1402 نشده است

توییت سخنگوی دولت درباره سفر رئیسی به روسیه

سئوال مهم همتی از رئیسی؛ سهم دولت سیزدهم در خنثی سازی تحریم چه میزان بوده است؟

«کرباسچی» در بیمارستان‌ بستری شد

روزنامه آمریکایی: مذاکرات ایران و کشورهای عرب خلیج فارس در حال شکوفایی است

پیام رئیس‌جمهور خطاب به تیم ملی فوتبال بانوان

​روایت یکی از نزدیکان لاریجانی از جلسه اخیر رئیسی

سرنوشت یک انتصاب جنجالی؛ حکم مادر همسرِ شهردار لغو شد

امیر دریادار ایرانی: ارتش در محدوده زیر سطح دریا حضور دائمی دارد

واکنش عضو هیات رئیسه مجلس به یک شایعه عجیب درباره سلامتی قالیباف

هشدار توییتری دستیار وزیر امورخارجه به کسانی که مذاکره کنندگان را تخریب می کنند

جزئیات جدید از روند گفتگوهای احیای برجام

فضای رسانه ای وین در اختیار منابع آگاه!

دلایل آل‌ سعود برای مذاکره با ایران

واکنش وکیل مهدی هاشمی به تصویر حضور موکلش در یکی از خیابان‌های تهران

امیرعبداللهیان با وزیر خارجه چین دیدار کرد

واکنش مشاور امیرعبداللهیان به اظهارات یک دیپلمات طالبان در پاکستان

معاون رئیس جمهور با زنان قشمی دیدار و گفت وگو کرد

جزئیاتی از دیدار وزیر اقتصاد سوریه و رستم قاسمی

توئیت وزیر خارجه پس از دیدار با همتای چینی

اظهارات ضد ایرانی لودریان درباره مذاکرات وین

المیادین: موارد اختلاف در مذاکرات وین کم شده‌اند

کاخ سفید: در قبال ایران همیشه دیپلماسی را ترجیح می‌دهیم

پایان راند دوم دور هشتم مذاکرات؛ مذاکره‌کنندگان ارشد به پایتخت‌ها بازگشتند

تاکید دوباره چین بر مخالفت با تحریم‌های آمریکا علیه ایران

پاسخ تند جواد امام به ادعاهای مدیر مسئول روزنامه کیهان علیه رئیس دولت اصلاحات

واکنش کاربران فضای مجازی به پویانمایی انتقام از ترامپ

واکنش پنتاگون به انتشار انیمیشن «ترور ترامپ» در ایران

ترقی: مذاکره به‌معنای تسلیم شدن در برابر استکبار جهانی نیست

سخنگوی کاخ سفید درباره آخرین وضعیت مذاکرات: «امیدواریم»

زیباکلام: آقای روحانی باید پاسخ طرف مقابل را بدهد

حسینی: از رخوت دولت گذشته خبری نیست

پیشنهاد رضایی برای تشکیل اتحادیه کشورهای متحد علیه تحریم

توضیحات نماینده مجلس درباره تکلیف دستگاه های اجرایی برای فروش خانه های سازمانی

پوتین در سفر رئیسی به روسیه، قرارداد فروش سلاح به ایران را امضا می کند؟

نخست وزیر اسرائیل: مراقب باشید؛ ایرانی‌ها می‌خواهند نفوذ خود در جامعه ما را توسعه دهند

مادر شهید "احمدی روشن" : در جمعی که پسرم بود هیچ غیبتی نمی‌شد

کاخ سفید: اگر ترامپ از برجام خارج نمی‌شد، مشکلات کنونی با ایران ایجاد نمی‌شد

پوتین در سفر رئیسی به کشورش،قرارداد فروش سلاح به ایران را امضا می کند؟

واکنش کیهان به مصونیت قضایی حسین شریعتمداری: نه اینجور نیست

علی عسکری استعفا داد

ابطحی: عدم مشارکت برنده انتخابات امسال بود

واکنش وزارت امور خارجه به تعلیق حق رای ایران در سازمان ملل

بایکوت یکی از بزرگترین بازیگران سیاسی در تلویزیون!

«ارس امیری» زندانی دوتابعیتی انگلیسی آزاد شد

وزیر دولت روحانی در این کشور عربی چه می‌کند؟

110 قانونگذار آمریکایی خواستار ترک مذاکرات با ایران شدند

پیشنهاد علی مطهری برای مذاکره‌ی مستقیم با آمریکا

حضور وزیر نفت با صندل در مراسم معارفه علی عسکری

دولت شرایط لازم برای انتصاب مدیران را تعیین کرد

دیدار سردار جلالی با خانواده شهید احمدی‌ روشن