آریا جوان

آخرين مطالب

ناظم‌الشریعه: هیچکس برای باخت به زمین نمی‌رود ورزش

  بزرگنمايي:

آریا جوان - سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: هیچکس برای باخت به زمین نمی‌رود، اما به دلیل مهم نبودن دیدار با آرژانتین خیلی فشار نیاوردیم.
خبرگزاری فارس: سید محمد ناظم الشریعه درباره شکست 2 بر یک تیم ملی فوتسال مقابل آرژانتین و وضعیت این تیم در سه بازی مرحله گروهی جام جهانی 2021 اظهار داشت: به دلیل برد در دو بازی ابتدایی صعودمان قبل از بازی با آرژانتین کاملا مشخص شده بود، اما باید برای کسب رتبه اول یا دومی این مسابقه را انجام می‌دادیم. آرژانتین هم شرایط خاص خود را داشت، زیرا برای دفاع از عنوان قهرمانی دوره قبلی به جام جهانی آمده است. شرایط ما هم خیلی خاص بود و سعی کردیم مانند حریف خیلی به آب و آتش نزنیم.
وی افزود: بازی پایاپایی بود. در این گونه مسابقات باید خیلی از بازیکنان خود مراقبت کنیم تا مصدوم نشوند. نباید به نفرات آسیب‌دیده بازی بدهید. به همین دلیل از مسلم اولاد قباد و حسین طیبی استفاده نکرده و سعی کردیم بیشتر این مسابقه را نگه داریم. بازی با آرژانتین طبق برنامه ما جلو رفت، شاید اگر داور گل ما را روی ضربه ایستگاهی مردود اعلام نمی‌کرد خیلی بهتر به هدفمان می‌رسیدیم.
سرمربی تیم ملی فوتسال تصریح کرد: بچه‌ها تمام تلاش خود را در این بازی انجام دادند و شکست خیلی مهم نیست. اکنون تنها موضوعی که برای ما مهم است دیدار روز جمعه مقابل ازبکستان است. حریفی که یکی از تیم‌های خوب آسیا و جام جهانی است، دیدارهای ازبکستان را دیده‌ایم و کمتر از یک ماه قبل در تورنمنت تایلند با این تیم بازی کردیم. رشد خیلی خوبی داشته زیرا در یک سال گذشته نزدیک به 18 بازی بین المللی با تیم‌های بالاتر از خودش انجام داده است.
ناظم‌الشریعه افزود: از سال گذشته که همراه تیم ملی فوتبال به ازبکستان رفتیم و دو بازی دوستانه انجام دادیم تاکنون این تیم با هر یک از کشورهای آرژانتین، ونزوئلا و پرتغال دو بازی انجام داده و پس از آن به تورنمنت تایلند رفت. سپس اردویی دو ماهه در اسپانیا برگزار کرد و با تیم ملی این کشور، ژاپن و مجدد پرتغال بازی کرد. حتی در مسابقه با پرتغال برنده شد. ازبکستانی‌ها برنامه‌ریزی مدونی داشتند و به همین دلیل تیمشان خیلی خوب رشد کرده است، اما ما هم ایران هستیم و تمام تلاشمان را می‌کنیم تا با بهترین کیفیت مقابل این تیم بازی کنیم.
وی در خصوص گل چیپ زیبای علی اصغر حسن زاده در بازی با آرژانتین توضیح داد: همیشه گفته‌ام این بازیکنان استثنایی هستند و به دلیل کیفیت بالای‌شان، سن آنها خیلی مهم نیست. علی اصغر حسن‌زاده، علی صمیمی، مهدی جاوید، احمد اسماعیل پور، فرهاد توکلی، فرهاد فخیم، سپهر محمدی و حسین طیبی نفراتی هستند که نباید به سادگی از آنها گذشت. زیرا سال‌ها برای آنها تلاش شده و خودشان هم زحمت کشیده‌اند، کیفیت‌شان هم خوب است. اگر کیفیت‌شان پایین بود بحث دیگری بود. اما دیدید حسن زاده در آن شرایط چه گل زیبایی به آرژانتین زد که شاید یکی از بهترین گل‌های جام شود.
سرمربی تیم ملی فوتسال خاطرنشان کرد: خوشبختانه همه بچه‌ها کاملا در اختیار ما هستند و این موضوع خیلی مهم است. آنها می‌دانستند چه کار می‌کنند. هم تمرکز داشتند و هم توجه. در روزهای گذشته روی این دو مقوله خیلی با آنها صحبت کردیم و کارشان را کامل انجام دادند. درباره گل ضربه ایستگاهی هم باید بگویم طبق قانون جدید فوتبال و فوتسال نباید بازیکن مهاجم به خط دفاعی حریف وصل شود، اما بچه‌ها این موضوع را رعایت نکردند و گل ما خطا اعلام شد.
ناظم الشریعه در خصوص مسائل مطرح شده مبنی بر اینکه اعضای تیم ملی فوتسال سعی دارند با دوم شدن در مرحله بعدی به مصاف تیم ضعیف‌تری بروند، توضیح داد: در ورزش هیچ وقت نمی‌توان برای باخت به زمین رفت و مطمئن باشید در این حالت بدترین شرایط به وجود می‌آید، اما هر دو تیم ایران و آرژانتین به دلیل اینکه مسابقه شب گذشته خیلی برای آنها مهم نبود، فشار صد درصدی نمی‌آوردند. یکی از دلایل زیبا شدن بازی هم بدون استرس بازی کردن دو تیم بود. ایران و آرژانتین بازیکنان تک کارته داشتند و اگر هر یک از این نفرات در بازی کارت زرد می‌گرفتند، نمی‌توانستیم از آنها در مرحله بعدی استفاده کنیم. خواهید دید که در مقابل ازبکستان چه اتفاقی می‌افتد.
وی اضافه کرد: ازبکستان و پاراگوئه خیلی با هم متفاوت نیستند، آرژانتین که صدرنشین گروه ما شد، در مرحله بعدی به مصاف پاراگوئه می‌رود که در گذشته این تیم را شکست داده‌ایم. پاراگوئه شب گذشته دو بر یک ژاپن را برد و به عنوان تیم دوم گروهش صعود کرد. شاید در افکار عمومی چیزهایی گفته شود، اما واقعیت این است که هیچ کس برای باخت به زمین نمی‌رود.
سرمربی تیم ملی فوتسال درباره حریف بعدی این تیم در مرحله یک چهارم نهایی در صورت برتری مقابل ازبکستان گفت: اگر با دعای خیر مردم، تلاش بچه‌ها و کمک خداوند بتوانیم ازبکستان را شکست بدهیم، در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف برنده تایلند و قزاقستان خواهیم رفت. از قزاقستان تقریبا می‌توان به عنوان تیم دوم برزیل نام برد، زیرا خیلی از بازیکنان برزیلی در آن حضور دارند و سال‌هاست با این تیم بازی می‌کنیم. قزاقستان دائم از پاور پلی استفاده می‌کند. دروازه‌بان این تیم یکی از بهترین‌های جهان است و بازی با پای خیلی خوبی دارد، اما به این دلیل که بارها با قزاقستان بازی کرده‌ایم و حسین طیبی سال‌ها در تیم غیرت این کشور حضور داشته، از حریف آشنایی داریم. شاید شرایط برای ما مقابل قزاقستان فراهم‌تر باشد، هر چند تاکید می‌کنم یکی از بهترین‌های جهان است.
ناظم الشریعه در خصوص احتمال اضافه شدن حسین طیبی به ترکیب تیم ملی عنوان کرد: وی صبح و بعد از ظهر تمرینات خود را انجام می‌دهد و بلافاصله پس از مرتفع شدن دردش می‌توانیم از طیبی استفاده کنیم. دنده جای خطرناکی است و قرار است امروز عکس بگیرد تا وضعیتش مشخص شود. کمیته پزشکی فدراسیون و نوروزی به من گفتند حسین 21 روز پس از مصدومیتش می‌تواند بازی کند. امروز بیست و یکمین روز آسیب‌دیدگی‌اش است. باید وضعیتش را بررسی کنیم، اگر شرایطش خوب باشد و مشکلی نداشته باشد، در مرحله بعدی از طیبی استفاده می‌کنیم.
وی در مورد دلیل استفاده نکردنش از سیستم پاورپلی مقابل آرژانتین، پاسخ داد: پاور پلی یک سیستم ریسکی است، اما یک موضوع دیگر هم وجود دارد، اگر قرار باشد در هر بازی از این سیستم استفاده کنیم دست ما برای حریفان بعدی رو می‌شود. سیستم تیم ملی ما چرخشی است. شب گذشته همه در سالن نشسته بودند و بازی را می‌دیدند، به همین دلیل استفاده از پاور پلی خیلی صحیح نبود. البته با آن ضربه ایستگاهی می‌توانستیم به تساوی برسیم. بچه‌ها کاملا روی دروازه حریف احاطه داشتند. اما احتمال داشت بار دیگر گل بخوریم. این مسائل در فوتسال به وجود می‌آید.
سرمربی تیم ملی فوتسال در ادامه گفتگو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران گفت: از تمام رسانه‌ها و مردم که انرژی مثبتی به تیم ما می‌دهند تشکر می‌کنم. تیم ملی فوتسال متعلق به تمام مردم ایران در اقصی نقاط کشور از روستاهای دور تا تهران است و ان‌شاءالله اتفاقات خوبی برایش بیفتد تا همه مردم خوشحال شوند. بزرگ‌ترین انگیزه ما شادی دل مردم است.

لینک کوتاه:
https://www.aryajavan.ir/Fa/News/726037/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

طرز تهیه ووپی پای کدو حلوایی

طرز تهیه خرما شکلاتی

طرز تهیه آلو گوبی

طرز تهیه قلیه لری

طرز تهیه کیک نشاسته ای

بازی‌های ذهن فریبکار: 30 حقیقت روانشناسی عجیب درباره ناخودآگاه ما

مرگ فضانوردان در فضا و اتفاقاتی که برایشان می‌افتد: سرنوشت جسد آن‌ها چیست

5 مورد از زیباترین مزارع خورشیدی جهان در راستای تولید انرژی پاک

15 نشانه ذهن بالغ برای شناخت بلوغ شخصیتی شما در رویارویی با مسائل مختلف

تکنیک‌های از بین بردن پف صورت

درخت تصمیم گیری چیست و چه کاربردهایی دارد؟

رنگساژ کردن مو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

15 متن زیبا برای دخترم که زندگیمه، از زبان پدر و مادر

آشنایی با بازار کار رشته هتلداری و گرایش های مختلف آن

بیش از 31 هزار نفر از روستاییان و عشایر کم‌درآمد کرمانشاه رایگان بیمه می‌شوند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای لرستان خبر داد: صدور موافقت‌نامه اصولی 3 روزه برای متقاضیان تاسیس آموزشگاه‌های آزاد اجرایی شد

ششمین جلسه هیأت فنی اشتغال اتباع خارجی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان برگزار شد

اختصاص 322 میلیارد ریال برای حمایت از مشاغل خانگی در سمنان

مدیرکل تعاون ، کارو رفاه اجتماعی خراسان رضوی: رشد و توسعه کشور در گرو حمایت، نگاه و ایده های کارآفرینان است

بیش از 10 هزار نفر- دوره آموزش مهارتی برای متقاضیان در زنجان ارائه شده است

کاهش 33 درصدی حوادث ناشی از کار منجر به فوت در خراسان شمالی

بیش از 1446 نفر در طرح یارانه دستمزد در استان چهارمحال و بختیاری جذب کار شدند

سال گذشته نزدیک به 6 میلیارد تومان تسهیلات تخصیصی مشاغل خانگی به کردستانی ها پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان: امنیت فضای سایبر موجب رونق کسب و کارها می شود

پانزدهمین دوره مسابقات قرانی جامعه کار و تلاش استان کرمانشاه برگزار شد

بیش از 207 میلیارد تومان تسهیلات کرونا در قزوین پرداخت شد

لزوم پیگیری مشکلات دختران بازمانده از تحصیل در هرمزگان

صدور بیش‌از 5 هزار شناسنامه برای فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی

حضور معاون امور زنان و خانواده در مراسم هفته ملی سلامت بانوان ایران

امضای تفاهم‌نامه معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با معاونت توسعه روستایی

تخریب ناگهانی طلافروشی توسط یک راننده زن!

حکمت/ تفاوت عاقل و جاهل

دوستی جالب یک سگ با اردک!

مهربانی اردک با ماهی‌ها!

ضرب المثل/ قاپ کسی را دزدیدن

تکنیک‌های حیرت‌انگیز یک تکواندوکار حرفه‌ای!

برگی از تاریخ/ سرنوشت ناگوار ماری آنتوانت منفورترین ملکه تاریخ

لحظه هولناک انفجار سنگ 3 هزار تنی در آزادراه تهران

ترکیب‌های غذایی عجیب و حال‌‎بهم زنی که مردم جهان می‌خورند!

داستانک/ ماهیِ نظر کرده

آتش سوزی ناگهانی نفتکش و عکس‌العمل سریع راننده

دوست نداره ازش فیلم بگیرن!

4 گوشه دنیا/ ماجرای کشف جعبه های مرموز در سواحل برزیل

وقتی یک بز شکمو مصاحبه را خراب می‌کند!

سخن بزرگان/ ماموریت ما در زندگی چیست؟

علاقه عجیب یک جغد احساساتی به نوازش شدن!

دعوای عقاب‌ها بر سر ساختن لانه!

وقتی فیل‌ها به جان کدوتنبل‌ها می افتند!

حمله ناگهانی خرس قهوه‌ای به زن باردار در سیرک!

سیل شدید در هند یک خانه را در خود بلعید!