آریا جوان

آخرين مطالب

متهم رعیت چگونه از کارتن خواب‌ها مدیر می‌ساخت؟ نگاه سیاسی

متهم رعیت چگونه از کارتن خواب‌ها مدیر می‌ساخت؟
  بزرگنمايي:

آریا جوان - میزان / چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن میرکاظمی معروف به حسن رعیت و 21 متهم دیگر پرونده در شعبه5 دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی بابایی برگزار شد.
به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، در ابتدای جلسه دادگاه، متهم منصور معتقد با اعلام قاضی در جایگاه قرار گرفت و اتهامات نامبرده توسط قاضی مجدداً قرائت و به وی تفهیم گردید.
متهم معتقد خود را برادر همسر متهم ردیف اول یعنی حسن میرکاظمی مشهور به رعیت معرفی کرد و با بیان اینکه هیچ یک از این اتهامات را قبول ندارم صحبت‌های خود را این گونه آغاز کرد که در رابطه با اتهام اخلال در نظام اقتصادی، بنده کارمند یک مجموعه تولیدی بودم که کارمند‌های مختلفی داشته و من نیز یکی از آن‌ها بودم که چند سالی را به دلایل مختلفی در شرکت حضور نداشتم.
قاضی بابایی زمانی که با اصرار متهم برای بیان دفاعیاتش از زبان وکیل خود روبرو شد سوالاتی را از متهم معتقد پرسید از جمله آنکه آیا تسهیلات ارزی که از بانک کشاورزی اخذ و به حساب شرکتی در آلمانی واریز شده بود چرا معادل ریالی آن به حساب شما آمد؟ که متهم مدعی شد: این پول کاملا قانونی به حساب من واریز شد و بنده یک ریال از این پول منتفع نبودم و باید از باقر شعار پرسید که چرا از من شماره حساب خواستند تا این پول را واریز کنند.
قاضی، مجدد از متهم معتقد خواست که درباره دریافت تسهیلات از بانک مسکن که به حساب بانکی بابک زنجانی منتقل شده بود و درباره مبلغ ٢٦ میلیارد تومانی که به حساب بانک پاسارگارد وی واریز شد توضیح خواست که متهم این رقم را معادل 22 میلیارد دانست و گفت: این پول به حساب من آمد، اما همان روز برداشت شد.
متهم معتقد نقش خود را در زمینه تعیین اعضای هیات مدیره منتفی خواند و اعضای شرکت‌های کاغذی را منتخب شده می‌دانست؛ این صحبت‌های متهم درحالی مطرح شد که قاضی خطاب به متهم عنوان کرد که شما در اقاریرتان گفتید که در تعیین اعضای شرکت‌های صوری نقش داشتید و از امضای آن‌ها سوء استفاده کردید.
متهم پاسخ داد که اعضای هیات مدیره از همکاران من بودند که خودشان با رضایت قلبی این کار را انجام می‌دادند.
این صحبت‌های متهم در حالی مطرح شد که نماینده دادستان برای رد این ادعا که از سوی وکیل متهم نیز مطرح شده بود، کلیپ سه دقیقه‌ای را در جلسه علنی دادگاه به نمایش درآورد که در آن نحوه وجاهت بخشیدن به مدیران بی بضاعت به نمایش درآمده بود.
متهم معتقد در ادامه در پاسخ به پرسش قاضی پیرامون اتهام پولشویی، هر گونه ادعایی مبنی بر این اتهام را رد کرد و مدعی شد برخی ارقام و اعداد موجود در کیفرخواست اشتباه است وی ملکی که از سوی میرکاظمی به نامش زده شده بود را نیز این گونه توجیه کرد که باقر شعار به میرکاظمی بدهی داشت و این ملک را از باب بدهی به نام وی زد و میرکاظمی نیز صلاح دانست آن را به نام من کند که در این زمینه هم گمان نکنم پولشویی انجام گرفته باشد.
در ادامه قاضی بابایی از خاکبازان وکیل متهمان میرکاظمی و معتقد خواست توضیحاتش را بیان کند.
عباس خاکبازان در جایگاه قرار گرفت و گفت: من تمام پرونده را مطالعه کردم، اما حتی یک برگ از کارشناسی رسمی منطبق با شرایط قانونی در این پرونده را پیدا نکردم؛ نماینده بانک صادرات در پاسخ به این ادعا گفت: که کارشناسی‌های زیادی صورت گرفته و تمام اسناد آن در پرونده موجود است.
وکیل متهم میرکاظمی در ادامه موکل خود را صرفا بدهکار دانست نه اخلالگر و سرجمع این بدهی‌ها را 40 میلیون دلار اعلام کرد که با واکنش نماینده بانک صادرات مواجه شد چراکه وی معتقد بود میرکاظمی تنها 130 میلیون دلار به بانک صادرات بدهکار است حال چگونه مبلغ کل بدهی وی، 40 میلیون دلار عنوان می‌شود.
خاکبازان با طرح ادعایی مبنی بر ضرورت راستی آزمایی از صحبت‌های نماینده دادستان و موکل خود، عنوان داشت که نماینده دادستان معتقد است که ارز دریافتی به جای هزینه در خط تولید، صرف اجناس بنجل و واردات ضایعات شده درحالی که موکل بنده تولیدات خوبی به راه انداخته است، حال این موضوع می‌تواند با ارجاع به کارشناسی، راستی آزمایی شود چراکه میرکاظمی خط تولید به راه انداخته بود؛ نماینده دادستان در پاسخ به این ادعا بیان داشت که بله، ایشان خط تولید داشتند، اما خط تولید مهر‌های جعلی.
وکیل متهم میرکاظمی در ادامه عنوان اتهامی سردستگی به موکلین خود را رد کرد که با واکنش نماینده دادستان روبرو شد؛ جعفرزاده خطاب به وکلای دو متهم ردیف اول و دوم گفت: موکلان شما شبکه و سردسته فساد و ذی نفع واحد بودند.
نقش بانک در اعتبار اسنادی موضوع دیگری بود که وکیل متهم میرکاظمی به آن اشاره کرد و مدعی شد که اصل بدهی و خسارات و کارمزد بانک به طور کامل پرداخت شده است وی اتهام پولشویی به موکلان خود را از پایه و اساس رد کرد و گفت: این موضوع بدون نظر کارشناسان راه به جایی ندارد.
خاکبازان در ادامه به دشت بهشت موکل خود اشاره کرد و عنوان داشت که این موضوعات هیچ یک مشمول جرم نیست وی صوری بودن شرکت‌ها را نیز تکذیب کرد و عملکرد موکل خود را تابع مقررات هلدینگ دانست و مدعی شد تغییر در هیات مدیره نشان دهنده صوری بودن شرکت نیست.
موضوع پرداخت رشوه به دارابی نیا مدیر اسبق یکی از بانک‌های خصوصی و ارایه یک واحد آپارتمان از دیگر موارد مطروحه از سوی وکیل متهمان میرکاظمی و معتقد بود که برای توجیه آن، به بیان یکسری مواد قانونی بسنده کرد تا از این طریق بتواند موکل خود را در زمینه این اتهام تبرئه کند.
وی مدعی شد که میرکاظمی فرد دست به خیری است و در وادی رفاقت این ملک را به دارابی نیا داده است و با هیچ ملاک قانونی نمی‌توان اتهام پرداخت رشوه به میرکاظمی منتسب دانست.
در ادامه قاضی بابایی خطاب به نماینده دادستان از او خواست توضیحاتش را بیان کند، که نماینده دادستان توضیحات کلی را به جلسه بعد موکول کرد و گفت: تمام استعلامات انجام شده و در پرونده موجود است.
قاضی با توجه به اتمام زمان دادگاه، ادامه اظهارات نماینده دادستان را به جلسات بعد موکول کرد.

لینک کوتاه:
https://www.aryajavan.ir/Fa/News/658930/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

4 گناهی که عقوبتشان در دنیاست

خبر بزرگ عالم مرگ چیست؟

ساخت تراریوم آکواریومی جذاب

چیزی نیست فقط یه کم قاطی کرده

معرفی معجون جهت آرامش

تولد سه بچه شیر زیر آتش جنگ در غزه

استوری/ تو قلبا بیرق داری آقا

گریه، اسلحه مومن است

پیر شدن موش‌های جوان پس از تزریق خون موش‌های پیر!

9 نشانه ای که می گوید شما از هوش هیجانی بالایی برخوردارید

رده بندی بهترین و بدترین شهرها برای زندگی در سال 2022؛ جایگاه تهران کجاست؟

حذف رشته موسیقی برای دختران دانش‌آموز در شیراز

تو مجبورم کردی رضایت بدم بیای خواستگاری!

اسامی برندگان جایزه منتقدان هالیوود + لینک دانلود

حضور مختار در مسجد کوفه

«مستوران» و خطر انحراف از رسالت «اوج»!

تقدیر و تجلیل از ملی‌پوشان بسکتبال ایران در سفارت ایران در ژاپن

شرط بازی کردن قایدی و محبی در هفته دوم لیگ

کری‌خوانی جادوگر آمریکایی برای حسن یزدانی

انکار عجیب رییس سازمان لیگ کشتی؛ تبر نبود پایه صندلی بود!

لوکاکو هم وارد درگیری توخل- کونته شد!

حضور یزدانی در تمرین عصر امروز استقلال

لوکادیا رسماً به پرسپولیس پیوست

صدور مجوز پزشکی لوکادیا برای بازی در لیگ برتر

تمرینات آماده سازی بازیکنان بارسلونا

وظیفه داشتیم با کیفیت در مسابقات کشورهای اسلامی شرکت کنیم

لاپورتا با تبلیغات رئیس شد؛ او بی‌برنامه و عجول است

منع حضور افراد دارای پرونده‌ باز قضائی در انتخابات فوتبال

مشخص شدن دلیل جدایی توتی از همسرش

والیبال، نخستین طلای تیمی کاروان ایران را کسب کرد

هشدار لوییس کامپوس به نیمار و ام‌باپه!

درخشش مقابل سردار آزمون این گلر را نجات داد!

پرسپولیس همچنان در انتظار تصمیم کارگزار/ ضرری که سرخپوشان متحمل می شوند

اگر این نشانه را دارید فرزندی پرمو به دنیا خواهید آورد

انتخاب اسم؛ معنی اسم «طاهره» چیست؟

ویدئویی از لحظه مهار وزنه 100 کیلوگرمی توسط الهام حسینی

آموزش دوخت کیسه های گل گلی زیبا

رویترز: ایران و آمریکا عجله‌ای برای احیای برجام ندارند!

رحیمی جهان‌آبادی: عضویت ایران در پیمان شانگهای اقدام ارزشمند و ماندگار دولت سیزدهم بوده است

واکنش ایران به ادعای بی اساس قاچاق تسلیحات از بندرعباس به بندر الحدیده یمن

رئیس جمهور: دست‌اندازی به منابع طبیعی خط قرمز دولت مردمی است

پایان تصویربرداری «همسایه‌های خوب» | قصه خیرانی که امید می‌کارند و آرزو درو می‌کنند

«گاهی انسان» آماده نمایش شد | معرفی نوید محمدزاده به عنوان تهیه‌کننده!

سفیر ژاپن تماشاگر «شکوفه‌های گیلاس» در تئاتر شهر شد

وزیر ورزش و جوانان: وظیفه داشتیم کاروان با کیفیتی را روانه مسابقات کشورهای اسلامی کنیم

آوای شهرکرد صدرنشین شد

هشدار بنیاد ملی نخبگان به خانواده‌ دانش‌آموزان درباره یک کلاهبرداری

زاکانی از شهرداری تهران می‌رود؟

خط لوله انتقال گاز اسپانیا به فرانسه راه‌اندازی می‌شود

صدور احکام تبدیل وضعیت استخدامی ​​​​​​​دو هزار و 235 نفر از مشمولین ماده 21 ایثارگران