آریا جوان

آخرين مطالب

`گردشگری

منطقه ثبت جهانی بیابان لوت شهداد نیازمند پایش تصویری است

آریا جوان - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به اینکه مساحت عرصه و حریم بیابان لوت در کرمان ۴۰ هزار کیلومترمربع است گفت: «منطقه ثبت جهانی بیابان لوت شهداد نیازمند پایش تصویری است.»

ستاره‌ها در کیش

آریا جوان - فستیوال‌ها در سراسر جهان برنامه‌هایی هستند که باعث شادی و ایجاد حال خوب در انسان‌ها می‌شوند.

میراث «پالمیرا» به سوریه بازگشت

آریا جوان - یک موزه خصوصی در لبنان مجموعه‌ای از آثار تاریخی متعلق به شهر باستانی «پالمیرا» را به سوریه بازگرداند.

ضرغامی با دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی دیدار کرد

آریا جوان - عزت‌الله ضرغامی در سفر به اسپانیا با دبیرکل سازمان جهانی گردشگری دیدار کرد. پولولیکاشویلی نیز تاکید کرد این سازمان به پیشبرد همکاری خود با ایران برای بهبود گردشگری مصمم است.

درخواست های ایران از نمایشگاه اسپانیا

آریا جوان - ایران برای حضور در نمایشگاه بعدی اسپانیا اعلام آمادگی کرد و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی نیز از مدیر اجرایی «فیتور» درخواست کرد محل در شأنی را برای ایران در نمایشگاه‌های آینده درنظر بگیرد.

تعطیلی موقت بازدید شبانه کاخ عالی‌قاپو اصفهان

آریا جوان - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از تعطیلی موقت نوبت بازدید شبانگاهی کاخ عالی‌قاپو به‌دلیل برودت شدید هوا و عدم استقبال گردشگران در ایام فصل زمستان خبر داد.

کندی مرمت بناهای تاریخی به علت کمبود اعتبارات/ درخواست تأمین اعتبار در سفر رئیس جمهور به گلستان

آریا جوان - سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان با اشاره به کندی مرمت بناها و آثار تاریخی استان به دلیل کمبود اعتبارات، گفت: متأسفانه اعتبارات موجود کفاف مرمت آثار تاریخی گلستان را نمی دهد.

افزایش ارتباطات فرهنگی میان «اصفهان» و خواهرخوانده‌اش شهر «یاش»

آریا جوان - استاندار اصفهان در دیدار با سفیر کشور رومانی که با حضور مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و جمعی از مدیران شهری همراه بود، بر افزایش ارتباط فرهنگی میان اصفهان و شهرهای خواهر خوانده‌اش از جمله شهر «یاش» در کشور رومانی تاکید کرد.

تهران هم بادگیر دارد!

آریا جوان - همواره نام بادگیر با شهرهای کویری گره خورده است اما تهران هم بر خلاف تصور اکثر ساکنان آن که فکر می‌کنند تنها بادگیر پایتخت بر بالای عمارت‌بادگیر کاخ گلستان قرار دارد بادگیرهای بلند و کوتاهی زیادی در بافت تاریخی خود دارد.

قیمت مواد اولیه صنایع دستى ۱۰ برابر گران‌تر شد/ کپی خاتم شیراز در بازار استان‌های دیگر

آریا جوان - هنرمندان صنایع دستى فارس و کشور تحت تاثیر عوامل مختلفى این روزها به سختى پاى کار مانده اند؛ هنــرى که در طــول ســالها فعالیــت پیشکســوتان به نام استان فارس به ثبت رسیده است این روزها نه تنها هنرمندانش توان زنده نگه داشــتن آن را ندارد بلکــه با گرانى و کپى هنرشــان روبرو شده اند.

میانگین بارش‌های کشور نرمال شد

آریا جوان - رییس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی گفت: «فعالیت سامانه‌های بارشی اخیر سبب شد تا برای نخستین بار از ابتدای سال آبی وضعیت میانگین بارندگی در کشور به حالت نرمال برسد.»

آسیب بارندگی به برخی بناهای تاریخی کرمان و بافت

آریا جوان - معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به خسارت دیدن برخی بناهای تاریخی در اثر بارش‌های اخیر گفت: «خسارت وارده به بناهای تاریخی تاکنون بیشتر مربوط به ارگ تاریخی راین و بعضی از بناهای تاریخی شهر کرمان و شهرستان بافت بوده است.»

فاصله زیاد گردشگری تا رسیدن به شرایط عادی

آریا جوان - صنعت گردشگری در حالی در سال ۲۰۲۱ در مجموع ۴ درصد رشد داشته که هنوز در مقایسه با آمار قبل از همه‌گیری کرونا فاصله ۷۲ درصدی دارد.

۹ اثر فرهنگی و ‌تاریخی لرستان ثبت ملی شد

آریا جوان - وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نامه‌ای به استاندار لرستان مراتب ثبت ملی ۹ اثر فرهنگی و تاریخی را ابلاغ کرد.

تائید ۱۰ طرح اقامتگاه بوم‌گردی در گالیکش

آریا جوان - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گالیکش از صدور موافقت‌نامه اصولی برای ۱۰ طرح اقامتگاه بوم‌گردی در این شهرستان در کمیسیون فنی سرمایه‌گذاری استان گلستان خبر داد.

گردشگری/ گشتی در موزه‌های مشهور چین

آریا جوان - ایسنا / چین صدها موزه دیدنی را در خود جای داده است،‌ بنابراین آن‌چه در ادامه مشاهده می‌کنید فقط شمار اندکی از این ...

گشتی در موزه‌های مشهور چین

آریا جوان - با این‌که چین هنوز در مجموع به روی گردشگران خارجی بسته است اما امکان بازدید مجازی از موزه‌های متنوع آن وجود دارد.

ممنوعیت ورود گردشگران سلامت از کشورهای آلوده به امیکرون

آریا جوان - مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در شرایط پاندمی کرونا و با انتشار سویه امیکرون ورود گردشگران سلامت از کشورهایی که این سویه در آن به صورت غالب درآمده است، ممنوع شد.

سهمی ناچیز از عوارض خروج از کشور

آریا جوان - درآمد دولت از محل خروج مسافر از کشور در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که بررسی‌ها نشان می‌دهد فقط ۷۰ میلیارد تومان آن برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری و حمایت از میراث فرهنگی و صنایع دستی اختصاص می‌یابد.

بارش برف و باران در ۱۹ استان

آریا جوان - رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش برف و باران و وزش باد شدید در ۱۹ استان طی امروز (۲۷ دی‌ماه) خبر داد.

۸ سال گذشت؛ پاکل همچنان برفکوب ندارد!

آریا جوان - پیست اسکی پاکل حدود ۲۰ سال پیش در ۲۵ کیلومتری شهرستان شازند و ۵۵ کیلومتری اراک و در نزدیکی روستای پاکل در دامنه کوه های روستای چالهما با ارتفاع ۱۲۰۰ متر و طول ۵ کیلومتر و ۶۰۰ متر طول برای اسکی احداث شد.

همه مردم باید موزه ملی را ببینند/ روابط‌عمومی‌ها نقش مهمی در افکار عمومی دارند

آریا جوان - قائم مقام وزیر و معاون‌میراث‌فرهنگی در همایش پنجاهمین سالگرد تاسیس و سی‌سال تلاش مستمر انجمن روابط‌عمومی کشور گفت: «امروزه سواد روابط‌عمومی مهمترین رکن ارتباطی با جامعه است. سواد اجتماعی، اقتصادی و حتی سواد رسانه ذیل سواد روابط‌عمومی قرار می‌گیرد و باید برای انتقال این دانش به مردم تلاش کرد.»

موافقت با اجرای ۴ طرح سرمایه‌گذاری گردشگری در قزوین

آریا جوان - معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری قزوین از تصویب ۴ طرح پیشنهادی سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری در یازدهمین جلسه کمیته میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سال ۱۴۰۰ استان خبر داد.

صادرات چمدانی ۱۰۰۰۰۰ دلار محصولات صنایع‌دستی گلستان

آریا جوان - سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از صادرات چمدانی ۱۰۱ هزار و ۶۷۴ دلاری تولیدات هنرمندان صنایع‌دستی این استان از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون خبر داد.

جزیره هرمز را از چشم طمع‌کاران نجات دهید

آریا جوان - «زمین‌خواری گسترده برای تصاحب منظر طبیعی جزیره هرمز در زیر عناوین نهادها و شرکت‌های سرمایه‌گذار باب شده و حیثیت این جزیره در معرض تملک غیرمسئولانه و تخریب‌های وحشتناک قرار گرفته است. با ثبت ملی منظر طبیعی و فرهنگی کل جزیره هرمز، می‌توان از تخریب این سرمایه ملی جلوگیری کرد.»

راهنمای سفر از استانبول به آنتالیا

آریا جوان - استانبول و آنتالیا از محبوب ترین مقاصد تعطیلات ترکیه هستند. با توجه به بسیاری از مسافرانی که می‌خواهند در سفر ترکیه به این دو شهر سفر کنند، گزینه‌های حمل و نقل زیادی بین این دو شهر وجود دارد.

مزایا و معایب گردشگری، نحوه صحیح سفر با احترام

آریا جوان - گردشگری یکی از مهم‌ترین صنایع جهان است. اگرچه از تاثیرات مثبت گردشگری از جمله ایجاد شغل، تحرک اقتصادی، ورود ارز نمی‌توان چشم‌پوشی کرد اما تاثیرات منفی این صنعت نیز غیرقابل انکار است. گردشگری مسئولانه که با نام‌های گردشگری پایدار و گردشگری سبز نیز شناخته می‌شود، در تلاش برای کاهش اثرات منفی گردشگری است.

تائید ۶ طرح سرمایه‌گذاری گردشگری در آزادشهر

آریا جوان - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آزادشهر از صدور ۶ موافقت‌نامه اصولی برای طرح‌های سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری با اعتبار بیش از ۳۳۰ میلیارد ریال از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

محتوای متن کتیبه نویافته در نقش رستم هنوز مشخص نیست

آریا جوان - مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید با اشاره به انتشار خبری در خصوص یافت شدن کتیبه‌ای با نام زرتشت در نقش رستم، تاکید کرد که این پایگاه تنها خبر کتیبه نویافته را تایید می‌کند و هنوز محتوای این کتیبه مشخص و تایید نشده است.

مرداب سراوان / عکس

آریا جوان - بعد از خارج شدن از شهر رشت و طی کردن حدود ۱۷ کیلومتر در جاده رشت – تهران، ورودی پارک جنگلی سراوان دیده میشود.

مسابقه ثبت نداریم/ اولویت با ثبت آثار دارای ارزش است

آریا جوان - وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نخستین همایش معاونان میراث‌فرهنگی استان‌ها، گفت: «اثری که شایسته ثبت شدن است باید پیگیری و ثبت شود، اما مسابقه ثبت نداریم. کمیت اهمیتی ندارد، مهم آن است اثری که دارای ارزش است به ثبت برسد.»

بازدید از موزه‌های قزوین با بلیت اینترنتی

آریا جوان - معاون میراث‌فرهنگی قزوین گفت: «در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از ازدحام در موزه‌های استان، گردشگران و بازدیدکنندگان می‎‌توانند به صورت غیرحضوری پیش از مراجعه به موزه‌ها بلیت‌های خود را تهیه کنند.»

معرفی جاذبه‌های گردشگری استان سمنان در اکسپوی دبی۲۰۲۲

آریا جوان - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان از معرفی جاذبه‌های گردشگری این استان در اکسپوی دبی خبر داد و گفت: در همین راستا محتوای دیجیتال معرفی ظرفیت‌های گردشگری، صنایع‌دستی و تاریخی استان سمنان برای پخش در غرفه ایران در این اکسپوی معتبر تدوین و ارسال شده است.

دروازه جهنم بسته می‌شود؟

آریا جوان - همیشه زیبایی‌ها و طبیعت منحصر به فرد مناطق مختلف جهان با کلماتی مثل بهشت توصیف می‌شوند اما در ترکمنستان جاذبه‌ای برای گردشگران وجود دارد که برخلاف دیگر زیبایی‌ها به جهنم تشبیه شده و از آن به عنوان دروازه جهنم یاد می‌شود.

در سرخ‌ترین روستای ایران ابیانه چه می‌گذرد؟

آریا جوان - اینجا ابیانه است؛ روستایی سرسبز و آرام واقع در دامنه کوهستان با صفای مردمانی از جنس کویر و درختانی سترگ و تاریخی سترگ‌تر که سال‌هاست بر پای معرفت‌شان رودی از عشق جاری است.

ممنوعیت سفر از کدام کشورها به ایران ادامه دارد؟

آریا جوان - معاون گردشگری پس از به‌روز رسانی مصوبه ستاد ملی کرونا، از لغو محدودیت سفر از کشورهای همسایه به ایران خبر داد و گفت: ممنوعیت سفر از ۱۰ کشور به ایران همچنان ادامه دارد.

برنامه‌های آموزش یکپارچه استاندارد ملی رویداد ۲۰۲۳ گردشگری اردبیل تبیین شد

آریا جوان - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل به ضرورت تشکیل کمیته آموزشی اختصاصی و تبیین برنامه‌های آموزش یکپارچه استاندارد ملی در رویداد بین‌المللی ۲۰۲۳ پایتخت گردشگری استان تاکید کرد.

ساير مطالب

وعده امیرعبداللهیان در مورد آینده روابط ایران و روسیه

رئیس جمهور برای بازدید از مناطق سیل زده به استان کرمان رفت

اظهارات دریادار سیاری درباره رزمایش مرکب دریایی ایران، روسیه و چین

استقبال مشروط علم‌الهدی از حضور بانوان در ورزشگاه‌‌

نشست اضطراری رئیس جمهور با مسئولان جنوب استان کرمان

توئیت علی مطهری درباره نمازخواندن رئیسی در کاخ کرملین

بیانیه وزارت دفاع روسیه درباره رزمایش مشترک با ایران و چین

آخرین وضعیت همکاری ایران و روسیه در نیروگاه اتمی بوشهر

نشست دوجانبه باقری و اولیانوف در وین

اتحادیه اروپا: مذاکرات وین در مسیر درستی حرکت می‌کند

ناوهای ایران، چین و روسیه به سمت اهداف دریایی تیراندازی کردند

ادای احترام معاون رئیس‌جمهور به مقام شهید مدرس

آزادسازی کشتی ربوده شده و اطفای حریق در رزمایش مرکب ایران، چین و روسیه

آخرین اقدامات حزب اتحاد ملت پس از تغییر دبیرکل

واکنش معاون رئیسی به برخی هیاهوها که داریم کشور را به چین و روسیه می‌فروشیم

سفر رئیس جمهور به جنوب استان کرمان برای بررسی وضعیت مناطق سیل زده

رئیسی در گفتگو با راشاتودی: چنانچه طرف‌ها آماده رفع تحریم‌ها باشند زمینه برای رسیدن به توافق فراهم است

سرود «قسم به اسم آزادی به لحظه ای که جان دادی» به یاد حاج قاسم

برگی از تاریخ/ ماجرای برخورد نواب صفوی پس از سیلی یک انگلیسی به کارگر ایرانی

جزئیاتی از برگزاری رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین

نماز در کاخ کرملین؛ نمازی که خبرش در فضای مجازی پیچید

خبر خوش معاون اژه ای در مورد حقوق کارکنان قوه قضاییه

اعطای نشان دکترای افتخاری دانشگاه دولتی روسیه به رئیسی

موشه یعلون: ترامپ با خروج از برجام، ائتلاف جهانی را از دست داد

ادامه تاکتیک «دست روی بوق، پا روی ترمز» از سوی آمریکا در مذاکرات وین

برنامه دیدار وزیر کشور با اعضای خانه احزاب در دهه فجر

لاوروف و امیرعبداللهیان امروز در مسکو دیدار می‌کنند

وال استریت ژورنال: انگیزه بایدن برای توافق هسته‌ای با ایران چیست؟

توجه ویژه ایران به شرق؛ رئیسی: سند همکاری‌های 20 ساله با روسیه بزودی نهایی می‌شود

رئیس شورای مفتیان روسیه خطاب به رئیسی: نماز شما در کرملین بسیار نمادین و شاخص بود

ارزیابی مخبر از اهمیت مذاکرات رئیسی در کرملین

جزئیاتی از دیدارهای روحانی و رئیس دولت اصلاحات

پیشنهاد حقیقت‌پور درخصوص روابط با روسیه

رئیس جمهور به مسکو رسید

ماه عسل تهران و مسکو؛ از افزایش پروازها و مبادلات تجاری تا مجسمه های حافظ و خیام در روسیه

جلسه قالیباف و مسئولان دولتی درباره ارز ترجیحی تکذیب شد

همایش «اجماع بر منافع ملی در مذاکرات وین» از سوی خانه احزاب ایران

جمهوری آذربایجان 21 زندانی ایرانی را از مرز آستارا تحویل داد

لحظه ورود رییس جمهور ایران به مسکو

دستور کارهای رئیسی در مسکو

پیام صریح شمخانی به طرف غربی مذاکرات وین

عضو کمیسیون امنیت ملی: منافع برخی جریان‌ های سیاسی در گرو روسیه‌ هراسی است

مقام قضایی: حسین فریدون در زندان اوین است

دیدار مورا با باقری کنی پس از بازگشت از مسکو

توییت اولیانوف در مورد مذاکرات وین

دیدار رئیسی با رئیس شورای مفتیان روسیه

اظهارات رئیس جمهور در دیدار با بانوان خانواده‌های ایرانی ساکن مسکو

جزئیات جدید از روند مذاکرات وین برای احیای برجام

توئیت شمخانی در آستانه سفر رئیس‌جمهور به روسیه

وزیر خارجه آلمان: به پیشرفت در مذاکرات وین احتیاج داریم

واکنش سخنگوی هیات رئیسه مجلس به چین هراسی و روسیه هراسی در برخی رسانه‌ها

توئیت فوتبالیِ سخنگوی دولت با هشتگ «همه برای ایران»

توصیه تخت‌روانچی به شورای امنیت درباره زنان و دختران

رمزارز ملی می‌تواند تحریم‌ها را دور بزند؟

نشست مذاکره‌کنندگان ایرانی و طرف اروپایی در هتل کوبورگ برگزار شد

دیدار هیات‌های روسیه و آمریکا در وین بر سر برجام

توصیه‌های اندیشکده نزدیک به «رابرت مالی» برای پیشرفت در مذاکرات وین

مشاور بشار اسد: پاسخ وفاداری جمهوری اسلامی ایران را خواهیم داد

وزیر خارجه آلمان: زمان زیادی برای نجات برجام باقی نمانده است

تکذیب نقل قول منتسب به رییس مجلس درباره استیضاح وزرا

دستور فوری رییس‌جمهور به کجا رسید؟

حمایت نماینده مجلس از هدیه وزیر کار به مسابقه «میدون»

دیدار سردار سلیمانی با خانواده شهید محمدیان

وکیل 3 متهم حوادث آبان: قول‌هایی برای عفو داده شده است

روایت «مهر» از مذاکرات وین: یک «متن تصمیم» و سه «ضمیمه» در دستور کار است

تشکر کرزی از ایران

مقاله امیرعبداللهیان در اسپوتنیک درخصوص روابط و همکاری‌های ایران و روسیه

ادعاهای نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران

جزئیات اقدامات گروهک تروریستی حرکه النضال؛ ماجرای جعل نامه رئیس دفتر رئیس جمهور وقت افشا شد

جزئیات سفر رئیس‌جمهور به روسیه؛ رئیسی فردا به مسکو می‌رود

فرمانده نزاجا: امروز ولایت فقیه صراط مستقیم ماست

متهم اصلی حمله تروریستی به رژه اهواز پای میز محاکمه رفت

ادعای روزنامه اصولگرا درباره عراقچی و تیم مذاکره کننده دولت روحانی

انتقاد فریدون عباسی از اخبار مذاکرات: تا حالا تفاوتی با مذاکرات 20 سال گذشته دیده نمی‌شود

مدیر مسئول سایت رویداد 24 مجرم شناخته شد

درخواست دبیر ستاد حقوق بشر از سفرای آلمان و هلند درخصوص کاظم دارابی و مهدی کیاستی

پاتک حامیان «عبدالملکی» به منتقدانش: نمایندگان مخالف وزیر، سهم می‌خواهند

گزارش قوه قضائیه از دادگاه «حمید نوری» در سوئد

عباس عبدی: چند «توئیت بی‌خاصیت» و دیگر هیچ!

جزئیات دیدار مقتدی الصدر و سردار قاآنی

نرجس سلیمانی: پدرم اگر نظامی نبود، کشاورز می‌شد

موشک‌ ها دیگر برجام را هوا نمی‌کند!

تل‌آویو: پهپادهای ایران قادرند از لایه‌های پدافندی اسرائیل عبور کنند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس: چه کسی گفته که چین شرق است؟

تاریخ از سرگیری مذاکرات دور هشتم اعلام شد

وزیر دفاع از شرکت صنایع هواپیماسازی ایران بازدید کرد

چین بر «مخالفت قاطعانه» با تحریم‌های ایران تاکید کرد

سردار تنگسیری: استکبارستیزی نماد شرف و شناسنامه نیروهای دریایی سپاه است

پنج فرمان رئیسی به نظام بانکی کشور؛ از سخت گیری بر بدحسابها تا سهل گیری بر مردم

محمد مهاجری: دوستان نادان با نیت کمک به دولت، مردم را تهدید می‌کنند

وزیر ارشاد: در سفر به امارات به کرونا مبتلا شدم

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: ما زیر بار توافق بد نمی‌رویم

روایت تسنیم از جلسه رئیسی با چهار دیپلمات برجسته و کهنه‌کار ایران

قدردانی مشاور بشار اسد از ایران: همسایه نزدیک، بهتر از برادر دور است

سخنگوی دولت: منتظر خبرهای خوب باشید

واکنش رئیس کمیسیون امنیت ملی به برخی ادعاها درباره توافق ایران و چین

تفاوت راهبرد دولت‌های پیشین با دولت رئیسی از نگاه کریمی قدوسی

یادداشت سعید حجاریان در سالروز فرار شاه

گزارش «اولیانوف» از تلاش سخت کارگروه تدابیر اجرایی در وین

ماجرای حاشیه‌ساز صدای مهیبی که در چند استان شنیده شد