آریا جوان

آخرين مطالب

گردشگری

تصاویر «خیوه» پایتخت منتخب گردشگری ۲۰۲۴ جهان اسلام

آریا جوان - توریسم آنلاین : شهر «خیوه» ازبکستان در یازدهمین نشست شورای وزرای سازمان همکاری اسلامی در شهر «باکو» به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۲۴ میلادی اعلام شد.

بهشتی گمشده زیر پل معلق آوج

آریا جوان - توریسم آنلاین : اگر از گرمای تابستان کلافه شده اید و دلتان لک زده برای یک جای خنک بدون درنگ برای سفر به آوج برنامه ریزی کنید .به آنجا که رسیدید روی پل معلق آن بایستید و به پایین نگاه کنید. بهشتی گمشده زیرپای شماست.

پیدا و پنهان حراج ملی  / پای سه وزارتخانه به ماجرا باز شد

آریا جوان - توریسم آنلاین : «حراج ملی» در هفتمین دور برگزاری با حواشی قابل توجهی همراه شد. در کنار ابهاماتی که عده‌ای به مشکلات مربوط به اصالت‌سنجی آثار مطرح کرده بودند، حالا اما نقش کم‌رنگ برخی وزارتخانه‌ها انتقادهایی را متوجه متولیان این رویداد و ساز و کار دریافت مجوز کرده است.

۶۵۰۰ نفر در نوبت رزرو یک هتل صفر ستاره!

آریا جوان - توریسم آنلاین : «نمی‌توانستم بخوابم» و «اتاق من بیش از حد پر سر و صدا بود»، ممکن است شکایاتی باشد که بیشتر هتلداران می ترسند از مهمانان خود بشنوند. اما برای برادران ریکلین، این تمام هدف آخرین چیدمان هنری آنهاست.

طنین جانبخش آبشار لوه در گالیکش

آریا جوان - توریسم آنلاین : استان گلستان را نگارستان ایران می نامند. این استان آن قدر زیبایی دارد که از تماشای آن سیر نخواهید شد. از زیبایی های این استان امروز برایتان از آبشار لوه خواهیم گفت . با ما باشید.

کیش تعطیل شد

آریا جوان - توریسم آنلاین : کیش به دلیل زلزله تعطیل شد.

اقدامات وزارت میراث فرهنگی بدون اعلام جزییات و خروجی

آریا جوان - توریسم آنلاین : گزارش عملکرد ۹ ماهه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به مجلس ارائه و بدون اعلام جزییاتی از خروجی اقدامات ،عزت‌الله ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی این اقدامات را خوب توصیف کرده و گفت: «امروز مهمان کمیسیون فرهنگی مجلس بودیم و قرار شد در این جلسه گزارشی از عملکرد وزارتخانه ارائه شود. البته یک بخش گزارش عملکرد ۹ ماهه بود و به صورت مکتوب در بخش‌های مختلف ماموریتی وزارتخانه مبتنی بر آنچه در جلسه رای اعتماد قول داده بودم، ارائه شد.»

مسجد عباسی ،شاهکاری در نقش جهان اصفهان + تصاویر

آریا جوان - توریسم آنلاین : مسجد عباسی مهم‌ترین بناهای عصر صفویّه است که پیش تر به نام‌های مسجد شاه، مسجد سلطانی جدید و جامع عبّاسی شهرت داشت. این بنا نمایانگر اوج یک هزار سال مسجد سازی در ایران است. این مسجد از نظر معماری، کاشیکاری و تراش سنگ ها از شاهکارهای قرن شانزدهم است.

به شکرانه آب و گندم

آریا جوان - توریسم آنلاین : آب عامل حیات و آبادانی است و گندم برکت سفره و روزی . ایرانی ها از دیرباز به شکرانه این دو نعمت روز اول تیرماه را جشن می گرفتند.

گردشگری/ در سفر به باشت از کجا دیدن کنیم؟

آریا جوان - کجارو / شهر باشت، مرکز شهرستانی به همین نام در جنوب غربی استان کهگیلویه و بویراحمد است که باستان‌شناسان قدمت آن را به ...

متفاوت ترین رستوران پایتخت ؛مقصد گردشگران خارجی

آریا جوان - توریسم آنلاین : کافه رستوران کوتاه‌قامتان در تهران که عمدتا توسط افراد کوتاه‌قامت اداره می‌شود، توانسته به مکانی جدید و جالب برای گردشگران خارجی تبدیل شود.

سهم واقعی ایران ازجمعیت مهاجران جهان

آریا جوان - توریسم آنلاین : آماری رصدخانه مهاجرت ایران ، سهم ایران از جمعیت مهاجران جهان چیزی در حدود ۱.۰۷ درصد است.همچنین این آمار گویای این است که سهم ایران از جمعیت مهاجران جهان از رقم ۵ صدم درصد در سال ۱۹۹۰ میلادی به رقم ۷ صدم درصد در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

شمارش معکوس برای رونمایی از اینترنت ویژه کودکان

آریا جوان - توریسم آنلاین : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که به منظور رفع دغدغه‌های فرهنگی والدین، اینترنت ویژه کودکان تا دو هفته آینده در دسترس قرار می‌گیرد.

تجربه تلخ یک خبرنگار از سفر به پارک جنگلی در شمال / مسیر میخ پاشی شده بود !

آریا جوان - توریسم آنلاین : این سفر آنجا برای ما رنج آور شد که در یکی از محوطه‌های باز داخل «پارک جنگلی جوارم» خودرو خود را پارک کردیم. اندکی بعد متوجه شدیم که باد جفت لاستیک‌هایمان خالی شده است. با وارسی لاستیک‌ها پی بردیم که عامل پنچری لاستیک‌ها ورود میخ و اشیاء نوک تیز است.

مدیر ژئوپارک جهانی قشم در بین ۱۲ نفر دارنده حق رای در شورای عالی ژئوپارک های یونسکو

آریا جوان - توریسم آنلاین : علیرضا امری کاظمی، مدیر ژئوپارک جهانی قشم از سوی دبیرکل یونسکو به عنوان منتخب آسیای میانه، غرب آسیا و خاورمیانه، برای چهار سال آینده جهت عضویت شورای عالی ژئوپارک های جهانی یونسکو منصوب شد.

ایستگاه‌ مترو نگو ؛ بگو گالری‌ِ هنری !+(تصاویر)

آریا جوان - توریسم آنلاین : برخی از شبکه‌های متروی جهان، از استکهلم گرفته تا ناپل، به شکل گالری‌های هنری یا موزه طراحی و ساخته شده‌اند تا مسافران را به هنگام تردد در شهر در معرض جادوی هنر و معماری قرار دهند.

نماینده سازمان ملل هنگام کناره گیری از پست خود : قلبم برای دختران افغان شکست

آریا جوان - توریسم آنلاین : دبورا لیون گفت: «این طعنه آمیز است که اکنون که فضایی برای همه وجود دارد تا به بازسازی افغانستان کمک کنند، زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشورمحدود شده اند و از فعالیت اجتماعی آن جلوگیری می شود.

ضرغامی: آزادی حجاب و سرو مشروب برای گردشگران روس دروغ است

آریا جوان - توریسم آنلاین : وزارت نفت نفت کش‌هایی دارد که از رده خارج می‌شوند و امکان جا به جایی نفت با آنها وجود ندارد. این نفت کش ها میتواند به جاذبه گردشگری تبدیل شود و روی آن رستوران بزنند.

ضرغامی: نباید در زمان‌های پرمسافر به گونه‌ای رفتار کنیم که گویی مملکت صاحب ندارد

آریا جوان - توریسم آنلاین : نشست روسای جوامع هتلداران استان‌ها و مناطق آزاد کشور و ضرغامی وزیر میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی با تاکید بر تعیین نرخ هتل‌ها و ارزی دلاری شدن آن برگزار شد.

رئیس جامعه هتلداران ایران: “جانا” قفل توسعه گردشگری است

آریا جوان - توریسم آنلاین : رئیس جامعه هتلداران ایران بهره‌برداری از سامانه “جانا” که در زمینه اعطاء و تمدید پروانه بهره‌برداری از مراکز اقامتی فعالیت می‌کند را به مثابه زدن یک قفل به مسیر توسعه گردشگری دانست.

مصائب دنباله دار گنبد مسجد شیخ لطف‌الله

آریا جوان - توریسم آنلاین : وضعیت میراث فرهنگی و بناهای تاریخی اصفهان در آستانه هفته میراث فرهنگی مطلوب نیست و چندین بنا و محوطه شاخص در این عرصه در معرض خطر جدی قرار دارند.

فعال گردشگری: بدعت دو نرخی‌سازی خدمات گردشگری را موزه‌ها انداختند

آریا جوان - توریسم آنلاین : فعال گردشگری و مدیر هتل با بیان اینکه بدعت دونرخی‌سازی برای گردشگران داخلی و خارجی چند سال پیش از موزه‌ها شروع شد، گفت: هتلداران برای جبران هزینه‌ها مجبور به دو نرخی‌سازی هستند، اما دولت می‌تواند با اعمال سیاست‌های تشویقی ارزآوری به تک نرخی‌شدن اقامت کمک کند.

خروج روسیه از سازمان جهانی گردشگری

آریا جوان - توریسم آنلاین : روسیه روز جمعه رسما از سازمان جهانی گردشگری خارج شد؛ عضویت مسکو در این نهاد پیشتر به دلیل جنگ اوکراین به حالت تعلیق درآمده بود.

خطر ریزش این‌بار بیخ گوش مسجد وکیل شیراز

آریا جوان - توریسم آنلاین : ب خشی از عرصه و زمین مسجد وکیل شیراز دچار فروریزی شده است. شواهد قابل مشاهده گویای این است دسترسی به بخشی از مسجد محدود شده است.

ورود شناورهای کروز به ناوگان گردشگری کشور

آریا جوان - توریسم آنلاین : وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: دریا از ظرفیت قابل قبولی برای گردشگری برخوردار است و زیرساخت‌های تفریحی در سواحل ایجاد می‌شود و شناورهای کروز وارد ناوگان گردشگری کشور خواهد شد.

اسپانیامحدودیت های کرونایی را برای گردشگران اروپایی لغو کرد

آریا جوان - توریسم آنلاین : اسپانیا محدودیت های کرونایی را برای افرادی که از اتحادیه اروپا یا منطقه شینگن وارد این کشور می شوند لغو کرد.به گفته ، ریس ماروتو، وزیر اسپانیا مسافران بریتانیایی همچنان برای ورود به این کشور باید آزمایش منفی ارائه دهند، اما تسهیل تدریجی قوانین خبری عالی و نویدبخش برای صنعت گردشگری تلقی می شود.

دماوند چه کشید از دست این ۴۰۰۰ نفر!

آریا جوان - توریسم آنلاین : رئیس اداره حفاظت از محیط زیست آمل با اشاره به اینکه افزایش گردشگری بی‌ضابطه از مهم‌ترین دغدغه‌ها است، گفت: صعود ۴ هزار گردشگر به قله دماوند در تعطیلات بسیار نگران‌کننده است.

چالش های گردشگری هنری در ایران

آریا جوان - توریسم آنلاین : مرتضی کاظمی با تاکید برآنکه توسعه‌ی گردشگری هنری تنها توسط بخش خصوصی امکانپذیر است، گفت: برای جاذبه‌های گردشگری کانسپت طراحی کنیم و پروژه‌های گردشگری بایستی بر مزیت‌های بومی استوار باشند.

درآمد غارعلیصدر ؛۷۷ روز ۱۳ میلیاردتومان

آریا جوان - توریسم آنلاین : مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر درآمد غارعلیصدر از ۲۶ اسفند ۱۴۰۰ تا ششم خرداد سال‌جاری را ۱۳‌میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان ۹‌میلیارد و ۹۰۰‌میلیون تومان هزینه ۲ ‌‌‌ماهه غار شده است.

لاتون ؛ بلند بالای جنگل های گیلان

آریا جوان - توریسم آنلاین : در همسایگی اسپیناس و در آغوش جنگلی با درختان آلو، به، گلابی، گردو، فندق و سیب وحشی؛ آبشاری بلند و شاداب جای گرفته است . این آبشار یک آبشار معمولی نیست آبشارلاتون است.

شبی بالای ۲ هزار نفر برای تماشای تعزیه به ده‌زیار می آیند

آریا جوان - توریسم آنلاین : صحبت بر سر روستای ده‌زیار با جمعیت حدود سه هزار نفر در بخش چَترود شهرستان کرمان است؛ روستایی خوش آب و هوا در شمال کرمان که در مسیر این استان به مشهد قراردارد و درباره وجه تسمیه نامش نیز می گویند زیارتگاه هایی نزد مردم در گذشته در این روستا وجود داشته که رفته رفته سبب تغییر نام یا شکل گیری نام ده‌زیار برای این روستا شده است.

هزینه تور ۳ روزه به چابهار

آریا جوان - توریسم آنلاین : سواحل چابهار با تنوع بالا در شکل ظاهری و فرسایشی آن، زیباترین و پاکیزه‌ترین سواحل جنوبی ایران هستند. این منطقه از ایران با وجود تمام محرومیت‌هایی که دارد، دربردارنده ظرفیت‌های بکر گردشگری است. نمونه‌های این جذابیت‌ها،‌ هیچ کجای دیگر ایران وجود ندارد و تنها در خارج از مرزها می‌توان نمونه‌های آن‌ را یافت.

نقص فنی و مصدومیت مسافران پرواز مشهد- اصفهان

آریا جوان - توریسم آنلاین : پرواز پس از تاخیری۱۷ ساعته قرار بود دیشب انجام شود اما قبل از “تیک آف” هواپیما دچار نقص فنی شد و مسافران در ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه از هواپیما پیاده و به سالن فرودگاه بازگشتند.

همدان برای تعطیلات همه چیز دارد به جز هتل کافی

آریا جوان - توریسم آنلاین : مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان همدان با اشاره به آنکه این استان در فصل بهار تبدیل به یکی از مقاصد اصلی سفر گردشگران می‌شود، گفت: در تعطیلات نیمه خرداد نیز با حجم زیادی از گردشگران روبه رو می‌شویم که ظرفیت مراکز اقامتی رسمی، پاسخگوی نیاز آنها نیست.

خبر مهم برای زائران حجی که « واکسن برکت» زده‌اند

آریا جوان - توریسم آنلاین : رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس گفت: قرار است ایرانیانی که واکسن برکت زدند، در فاصله اعزام به حج، واکسن های مورد تأیید عربستان را تزریق کنند.

ساير مطالب

انتقاد رحیم پور ازغدی از مذاکرات هسته ای

واکنش سردار جلالی به جنگ سایبری رژیم صهیونیستی علیه زیرساخت‌های ایران

همدردی سخنگوی وزارت خارجه با دولت و مردم اردن

منظور امیرعبداللهیان از درک نگرانی‌های امنیتی ترکیه چه بود؟

تذکر شفاهی نماینده مجلس: رئیسی درباره گرانی‌ها توضیح دهد

دور جدید مذاکرات رفع تحریم‌؛ کدام طرف باید تصمیم بگیرد؟

سلیمی نمین: برخی نمایندگان از استیضاح برای انتخابات آینده سوءاستفاده می‌کنند

متن و حاشیه‌های ماندگار استیضاحی کم نظیر

جوانی که در 31 سالگی پدرِ توابین شد

داستان زندگی شهید صیاد شیرازی روی میز فرمانده ارتش ایتالیا

دستور کار امروز مجلس

فرمانده سابق حفاظت سپاه: به لطف شهید سلیمانی و دیگر شهدا خطر داعش از بیخ گوشمان گذشت

نقوی حسینی: مجلس خروج از NPT را بررسی کند تا آمریکا بترسد و توافق کند

شفاف‌سازی اتحادیه اروپا درباره مذاکرات برجامی در قطر

روایت رئیس دستگاه قضا از رویکرد شهید بهشتی در گفتگو با منتقدان

رییس ایسنا تعیین شد

سخنگوی جدید وزارت خارجه به توئیتر پیوست

اردن: کشورهای عربی خواهان روابط خوب با ایران هستند

مهاجری و حکایت «ماست روحانی، ماست رئیسی»

مذاکرات دوحه برای احیای برجام آغاز شد

بازدید کمیسیون امنیت ملی از سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح

احیای برجام، محور گفت‌وگوی وزرای خارجه فرانسه و امارات

دعوت امیرعبداللهیان از اردوغان برای سفر به ایران

وزیر ارتباطات: فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ شایعه است

دیدار مذاکره‌کننده ارشد ایران با دبیرکل وزارت خارجه قطر

شورای نگهبان به طرح مجلس ایراد گرفت

رئیسی: صندوق‌های قرض‌الحسنه، مصداق عمل خیر و کمک مومنانه به همنوعان است

تأکید امیرعبداللهیان بر تعیین مناطق آبی و تحدید حدود بستر و زیر بستر دریای خزر

داریوش قنبری: دولت رئیسی از ناکارآمدی رنج می‌برد

محبعلی: مسئله برجام حل نشود، پرونده ایران به شورای امنیت می‌رود

«گروه هفت» با اتهام‌پراکنی علیه ایران به نشست خود پایان داد

رئیس هیات مذاکره کننده ایران به قطر رسید

دیدار رئیس و مسئولان دستگاه قضا با رهبر انقلاب

همسران دیپلمات‌های خارجی مقیم تهران مهمان مجلس شدند

نمایندگان و کارکنان مجلس خون اهدا کردند

توئیت چاووش اوغلو درباره سفر امیرعبداللهیان به ترکیه

رهبر انقلاب: دشمن در این چهار دهه به ضعف‌ها و کمبودها امید بسته اما مکرر ناامید شده است

گزارش حادثه قطار مشهد- یزد در مجلس؛ استیضاح وزیر راه تقدیم هیئت رئیسه شد

بیم صهیونیست‌ها از توان سایبری ایران

معاون وزیر کشور: برخی تصور می‌کنند در دوران پهلوی همه چیز گل و بلبل بود

یادداشت ربیعی بمناسبت سالگرد ترور شهید بهشتی

موافقت مجلس با تحقیق و تفحص از عملکرد شستا و سازمان تامین اجتماعی

یادداشت مهاجری در مورد مذاکرات هسته ای در دولت سیزدهم

منِ اعتراض کُن؛ روایتی از حاشیه سفر رئیس‌جمهور به اصفهان

درخواست رسمی ایران برای عضویت در بریکس

شیرزاد: جناح اصولگرا حداکثر 10 الی 20 درصد توان مدیریتی دارد

رئیس‌جمهور فرصت خواست؛ استیضاح فاطمی امین اعلام وصول نشد

مهاجری: تیم رسانه‌ای رئیس‌جمهور ترجیح می‌دهد رئیسی بیشتر منولوگ داشته باشد تا دیالوگ

تذکر عارف درخصوص حل و فصل مسئله حصر

توییت خطیب‌زاده در پایان مسئولیتش در مقام سخنگویی وزارت خارجه

نماینده مجلس: استیضاح‌ «فاطمی‌امین» از نصاب قانونی افتاد

ضرغامی: شهید بهشتی به دستور امام با ژنرال هایزر ملاقات کرد

پوتین با رئیسی در ترکمنستان دیدار می‌کند

چرا «فرمت» مذاکرات ایران و آمریکا تغییر کرد؟

مشاور کاخ سفید: یک توافق روی میز است؛ بستگی به ایران دارد که بخواهد آن را بپذیرد یا نه

خبرهای ضد و نقیض از استیضاح «فاطمی‌امین»؛ سیاهکلی: تعداد امضاها از 34 به 40 رسید

کشتی توقیف شده ایرانی آزاد شد

قالیباف: برخی سوپر انقلابی‌ها هیچ کاری برای انقلاب نکرده‌اند، ولی از همه طلبکارند

گمانه ها از مذاکره غیر مستقیم ایران و آمریکا در قطر

مشاور رئیسی: نگاه دولت و نظام تقویت اقوام و مذاهب اسلامی است

روایت بادیگارد «آیت‌الله خامنه‌ای» از ترور 6 تیر 60

«رابرت مالی» امروز به قطر می‌رود

امیرعبداللهیان عازم ترکیه شد

ماجرای کمتر شنیده شده از روز ترور آیت‌الله خامنه‌ای در تیر 1360

سیزدهمین سخنگوی وزارت خارجه معرفی شد

واکنش ایران به دیدار پمپئو و پنس با تروریست‌های منافقین

عضو کمیسیون اصل 44: با طرح صیانت احتمال فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ وجود دارد

شهید بهشتی: ایران کشور عاشقان است نه عاقلان

انتصاب رئیس جدید سازمان حفاظت اطلاعات سپاه با حکم فرمانده کل قوا

خاطره آیت‌الله هاشمی از زمان ترور آیت‌الله خامنه‌ای

زاهدی: واکسیناسیون و کنترل کرونا توسط دولت یک معجزه بود

تصمیم سران قوا برای جبران عقب ماندگی‌ها؛ دوری از حاشیه‌ها و خدمت خالصانه به مردم

پیش‌بینی ابوالفتح درباره آینده مذاکرات

جزئیات نشست خطیب‌زاده؛ از زمان و مکان مذاکرات رفع تحریم‌‌ها تا آمادگی عربستان برای گفتگوهای دیپلماتیک با ایران

همکاری وزارتخانه‌های نفت و دفاع در تولید تجهیزات تحریمی صنعت نفت

سردار سلیمانی: حادثه هفتم تیر عاشورایی برای آگاهی امت و رسوایی نفاق شد

رسانه صهیونیستی: لاپید برای تغییر سیاست در قبال ایران تحت فشار قرار خواهد گرفت

معاون رئیس جمهور: دولت به دنبال ایجاد شرایط بهتر و مطلوب است

جواد امام مدعی شد: رئیس دولت اصلاحات با محوریت مسائل کشور نامه‌ای برای رهبری نوشت

نماینده مجلس: فشار به وزیر صمت اقدام غلطی است

سه رسانه رسمی دولت، کدام جمله رئیسی را تغییر دادند؟

آخرین وضعیت استیضاح وزیر کشاورزی

العربی‌الجدید: الکاظمی به ایران اطمینان می‌دهد که در هیچ اتحادی علیه تهران قرار نخواهد گرفت

یونان نفتکش حامل نفت ایران را آزاد کرد

رئیس‌جمهور: سازمان ملل پاسخ دهد چرا بسیاری از فناوری‌های مبارزه مواد مخدر برای ایران تحریم است

جزئیات نشست مشترک قوای مقننه و قضائیه

غریب‌آبادی: هیچ کس جرات ندارد نقض حقوق بشر آمریکا را زیر سوال ببرد

فرمانده کل سپاه: امروز ایران، مرکز ثقل مقاومت اسلامی است

بورل در تهران؛ سفری که مذاکرات را در منطقه خلیج فارس نگه داشت

جزئیات نشست مشترک قوه قضائیه و مجلس؛ تاکید قالیباف و اژه‌ای بر هم‌افزایی بین قوا

وزیر خارجه ایران فردا به ترکیه سفر می‌کند

اعضای شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین انتخاب شدند

چرا مذاکرات احیای برجام به حاشیه خلیج فارس منتقل شد؟

چراغ سبز رئیس مجلس به قوه قضائیه درباره تصویب قوانین

روایتی از نقش ناطق نوری در پیروزی احمدی نژاد در انتخابات 84

پیام وزیر اطلاعات به جانشین طائب

انتقاد توئیتری وزیر راه از معاونش

سفیر اسبق ایران در برزیل: اگر دولت قبلی کار را رها نمی‌کرد 10 سال قبل عضو بریکس می‌شدیم

ادعای فعال اصلاح طلب : امضای برجام در طرف ایرانی نهایی شده

نگرانی رژیم صهیونیستی از احتمال آغاز مذاکرات رفع تحریم‌ها با ایران