آریا جوان

آخرين مطالب

`گردشگری

عراقی‌ها در ایران چقدر خرج می‌کنند؟

آریا جوان - اگر حضور ماندگار افغانستانی‌ها در ایران را حساب نکنیم، عراقی‌ها در بین اتباع خارجی که به ایران سفر می‌کنند، بیشترین زمان را در کشورمان می‌گذرانند، معمولا یک ماه. انگیزه سفر آن‌ها بیشتر زیارت، درمان و گردش است، اما سفر هر عراقی به ایران چقدر خرج برمی‌دارد؟

سویه جدید کرونا و عدم اطمینان از گردشگری

آریا جوان - همه‌گیری ویروس کرونا در سال ۲۰۲۱ نیز با از دست‌دادن دو تریلیون دلار در بخش گردشگری همراه خواهد بود و سازمان گردشگری جهانی احیاء این بخش را شکننده و آرام اعلام کرد.

پل موقت فرهادآباد قروه ساخته شد

آریا جوان - مسئول اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قروه، از اتمام ساخت پل‌ موقت تردد در کنار پل تاریخی فرهادآباد این شهرستان خبر داد.

گردشگری از بخش‌های مهم‌ سند تحول دولت ایران

آریا جوان - معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در نشست با دبیر کل سازمان جهانی گردشگری موضوع اهمیت صنعت گردشگری در سند تحول دولت جمهوری اسلامی ایران را به عنوان یکی از مهم‌ترین سند بالادستی مطرح کرد.

چشم‌اندازهای زیبای رودخانه دامن ایرانشهر برای گردشگری جذاب ودلنوازاست

آریا جوان - سرپرست بخشداری بخش دامن ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: چشم‌اندازهای زیبا و بکر حاشیه رودخانه دامن برای گردشگری و گذراندن لحظاتی خوش دلنواز و جذاب است و هر رهگذری را مجذوب می‌کند.

صنعت گردشگری قربانی شماره یک سویه جدید کرونا

آریا جوان - بسیاری از کشورها به دنبال ظهور سویه جدید و مسری‌تر ویروس کرونا در اولین اقدام مرزهای خود را به روی گردشگران خارجی، به ویژه از کشورهای آفریقای جنوبی، بستند و بار دیگر صنعت گردشگری قربانی سیاست‌های پیشگیرانه شد.

مرمت پل دختر کرج متوقف شده است

آریا جوان - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: برای تکمیل مرمت پل دختر بین ۱.۵ تا سه میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در شرایط فعلی تامین آن ساده نیست.

چرا فرعون‌ها دیگر هرم نساختند؟

آریا جوان - در طول بیش از هزار سال فرعون‌های مصر باستان دستور ساخت هرم‌های عظیم را دادند و در نهایت زیر آن‌ها و یا داخل آن‌ها دفن شدند، اما پس از مدتی محبوبیت ساخت هرم در بین فرعون‌های مصر باستان از بین رفت.

مراکز و شرایط صدور گواهی‌نامه رانندگی بین‌المللی

آریا جوان - مدیر صدور اسناد و مدارک بین‌المللی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی از راه‌اندازی دفتر جدید صدور گواهی‌نامه رانندگی بین‌المللی با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی راهور ناجا در شهرک آزمایش خبر داد.

میلیون‌ها بازدید از «اکسپو دوبی»

آریا جوان - نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۰ که از حدود دو ماه پیش میزبان غرفه‌های کشورهای مختلف جهان در «دبی» بوده تاکنون آمار میلیون‌ها بازدید را به ثبت رسانده است.

ضبط بیل مکانیکی از حفاران غیرمجاز در سنقر

آریا جوان - مسئول واحد حقوقی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، از ضبط یک دستگاه بیل مکانیکی از حفاران غیر مجاز در شهرستان سنقر و کلیایی به نفع دولت خبر داد.

چه مواردی برای گردشگران سلامت پساکرونا مهم است؟

آریا جوان - کمتر از ۲۵۰۰ نفر از ۵۲ کشور و منطقه در نظرسنجی گردشگران سلامت ۲۰۲۱ انجمن گردشگری سلامت (WTA) شرکت کردند تا با توجه به برنامه‌ریزی سفرهای پساکرونا به صنعت مهمان‌نوازی، موسسه‌های گردشگری و آژانس‌ها یا مشاوران مسافرتی کمک کنند که درک بهتری از اولویت‌های گردشگران سلامت (گردشگرانی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند) داشته باشند.

مرمت پل تاریخی کشکان

آریا جوان - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی لرستان از آغاز عملیات مرمت و استحکام‌بخشی بخش دیگری از بستر پل تاریخی کشکان خبر داد.

کارخانه چرم خسروی تبریز، تجلی‌گاه هنر و صنعت

آریا جوان - صنعت آذربایجان به‌خصوص شهر تبریز پس از سلسله قاجاریه، با رشد و پیشرفت در زمینه چرم‌سازی همراه بود. اولین کارخانه‌های چرم‌سازی در تبریز، چرم‌سازی ایران، امید و خسروی بود که قدمت آن­‌ها به ۹۰ سال گذشته (۱۳۱۰ هجری شمسی) می‌رسد.

آژانس های مسافرتی عراق در «فم تور گلستان گردی»

آریا جوان - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان با اشاره به ضرورت توسعه گردشگری در استان، گفت: فم تور گردشگری آژانس های مسافرتی کشور عراق در استان گلستان برگزار می شود.

ورود مسافران خارجی به ژاپن ممنوع شد

آریا جوان - مقام‌های ژاپن در پی شناسایی نوع جدیدی از ویروس کرونا در نقاط مختلف جهان از به تعلیق درآمدن ورود تمامی مسافران خارجی به این کشور خبر دادند.

نگاهی به محدودیت‌های سفری مربوط به آفریقا

آریا جوان - کشورهای سراسر جهان پس از کشف نوع جدید از ویروس کرونا که «اُمیکرون» نام دارد سریعا محدودیت‌های مسافرتی را برای شماری از کشورهای آفریقایی وضع کردند.

سونامی سفر در راه است

آریا جوان - قائم مقام وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: با انجام واکسیناسیون سراسری و لغو ممنوعیت صدور روادید توریستی، به‌طور حتم سونامی گردشگری را شاهد خواهیم بود. باید با سرعت و بسیج نیرو، تمام امکانات و زیرساخت‌ها برای خدمات‌رسانی به گردشگران مهیا و آماده شود.

سفر از بریتانیا به اسپانیا محدود می‌شود

آریا جوان - مقام‌های اسپانیا در پی نگرانی‌ها از شیوع سویه جدید ویروس کرونا برای سفر از بریتانیا به این کشور محدودیت اعمال می‌کنند.

اعطا ۷۵۰ میلیارد تومان تسهیلات به تأسیسات گردشگری

آریا جوان - قرارداد عاملیت بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه به ارزش ۷۵۰ میلیارد تومان برای پرداخت به تاسیسات گردشگری با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد میان وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و بانک توسعه تعاون منعقد شد.

۱۲ جاذبه برتر و دیدنی آنکارا

آریا جوان - آنکارا در اکثر مواقع به عنوان مقصد گردشگری در بین مسافران ترکیه نادیده گرفته می شود. این موضوع حقیقتاً مایه تاسف است چون بیش از آنچه که انتظار می رود جذاب است و قابلیت بازدید دارد. به خصوص اگر قصد کاوش و جستجو در تاریخ ترکیه را دارید، این شهر یکی از بهترین ارائه دهندگان تاریخ و فرهنگ ترکیه است.

اسپانیا ۳ روز مرکز جهانی گردشگری می‌شود

آریا جوان - مسئولان صنعت گردشگری از سراسر دنیا، از اول تا سوم دسامبر در شهر میزبان سازمان جهانی گردشگری، مادرید، گرد هم خواهند آمد تا در مورد آموزش گردشگری، توسعه روستایی، آینده دیجیتال و سایر موضوعات مهم مرتبط با گردشگری پس از پایان همه‌گیری کرونا صحبت کنند.

حمام باروق به بخش خصوصی واگذار می‌شود

آریا جوان - مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان غربی گفت: «این اداره‌کل آمادگی دارد براساس ماده ۲۷ حمام تاریخی باروق را به بخش خصوصی واگذار کند.»

قلعه حاجی‌آباد، یادگار تاریخ سلحشوری‌ها

آریا جوان - قلعه بر فراز تپه‌ای به ارتفاع ۲۲ متر در جنوب شهر حاجی‌آباد و در میان نخلستان‌های محله‌ای قرار دارد که به دلیل وجود همین بنا به پاقلعه معروف شده است.

پذیرش گردشگر در خانه‌مسافرهای اردبیل ممنوع است

آریا جوان - رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اردبیل گفت: « پذیرش گردشگر در خانه مسافرها که بدون مجوز اقدام به پذیرش مسافران می‌کنند، ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود.»

هشدار در خصوص وضعیت باغ تاریخی شوکت‌آباد

آریا جوان - مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی از بی‌توجهی به هویت فرهنگی در ساخت‌وسازهای اداری انتقاد کرد و گفت: «برای ۶۰ هکتار بافت تاریخی بیرجند طرح تفصیلی ویژه‌ای تهیه‌ شده است.»

پذیرش مسافر از کشور‌های آفریقایی ممنوع شد

آریا جوان - روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی از تشدید مراقبت های بهداشتی مرزی از جمله در فرودگاه امام خمینی خبر داد و اعلام کرد: ورود مستقیم و غیرمستقیم همه مسافران غیر ایرانی از مبادی هر کدام از کشورهای جنوب آفریقا به کشور تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.

آیا بدون کارت پایان خدمت می‌توان به ترکیه سفر کرد؟!

آریا جوان - بسیاری از مردان جوانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، مدام این دغدغه را دارند که آیا این امر ممکن است؟ به خصوص کسانی که قصد دارند برای تحصیل یا به هر منظور دیگری به ترکیه سفر کنند، این سوال را مدام از خود می‌پرسند که آیا سفر به به ترکیه بدون کارت پایان خدمت ممکن است؟

کشف مومیایی چندصدساله در «پرو»

آریا جوان - گروهی از کارشناسان در «پرو»‌ موفق شدند مومیایی‌ای را کشف کنند که گمان می‌رود دست کم ۸۰۰ سال قدمت داشته باشد.

ایران در نمایشگاه اسپانیا شرکت می‌کند

آریا جوان - کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با انتشار فراخوانی از فعالان صنعت گردشگری کشور برای حضور در نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا دعوت کرد. ایران به دلیل کرونا بیش از یک سال در نمایشگاه‌های خارجی حضور نداشته است.

جزییات پذیرش مسافر از کشورهای آفریقایی همزمان با سویه جدید کرونا/ پرواز مستقیم از آفریقا داریم؟

آریا جوان - رییس ستاد مقابله با کرونا در سازمان هواپیمایی گفت: تا به این لحظه وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا برای پذیرش مسافر از کشورها از جمله افریقا محدودیت و ممنوعیتی را به سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نکرده است.

دستور بازگشایی قلعه پرتغالی‌های هرمز صادر شد

آریا جوان - وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در بازدید از قلعه پرتغالی‌های جزیره هرمز که هم‌اکنون به‌دلیل اجرای عملیات مرمت در بخشی از این قلعه، تعطیل است، دستور داد که با توجه به مطالبات مردمی، این محل بازگشایی شود و گردشگران بتوانند با رعایت پروتکل‌ها و قواعد مرمت از این محل بازدید کنند.

ساير مطالب

فرجی: مستندهای بلند سینماحقیقت از جذابیت‌های این دوره هستند

روایت اشکان دلاوری از بازی در نمایش «اتاق» | داستانی واقعی از زیستن در زمانه کرونا

تقویم تاریخ/ شهادت "میرزا کوچک خان جنگلی" رهبر قیام مردمی جنگل

پرورش عقرب روی شانه‌ تخم مرغ!

سقوط ناگهانی 20 گاو در حوضچه یخ زده

آیا مسئولین حاضرند لباس‌های پاره بپوشند؟

سایت همسریابی به چه درد ملت می‌خورد آقایان؟

تبریک تولد مادر شوهر با بهترین متن‌ و پیام‌های ناب

متن های زیبا به مناسبت روز مادر؛ 16 متن احساسی و زیبا

شعر، پیام و متن در مورد تجربه و اهمیت آن در زندگی

پرتاب مسافر زن به داخل ریل قطار

لیست باهوش‌ترین مردم جهان: باهوش‌ترین کشورهای جهان در زمینه‌های مختلف را بشناسید!

چرا K-Pop اینقدر محبوب است؟ 10 دلیل محبوبیت ستارگان کره‌‌ای

محسن افشانی؛ بیوگرافی، حواشی و فعالیت‌ها در فضای مجازی

30 شعر عاشقانه برای همسر که او را به وجد می آورد!

جدیدترین گلچین “متن انگلیسی غمگین” با ترجمه فارسی

25 متن پیام تسلیت خواهر برای ابراز همدردی

فرود هواپیما با وجود شکستن شیشه آن توسط پرندگان

افتتاح یک رستوران در دل صحرا

ماهیگیری با قلاب مجهز به دوربین

آیت الله مدرس؛ مردی که مانع نرمش نمایندگان مجلس ملی مقابل شوروی شد!

هواداران زسکامُسکو ورزشگاه را به آتش کشیدند!

برگی از تاریخ/ لباس دوختن شهید ستاری برای همسرش

حمله سگ‌های ولگرد به یک زن تنها

گاهی هم برای خدا ناز کنید

گیر کردن کفش‌های یک مرد در پله برقی

کوسه ای که تا آخرین لحظه ماهی شکار می کند!

4گوشه دنیا/ تغییر تصویر نژادپرستانه به یک پیتزای خوشمزه!

داستانک/ کت و شلوار شهادت

نصب ستاره 5 تنی روی مرتفع ترین کلیسای اسپانیا

افتتاح بزرگترین موزه روباز جهان در مصر

یک آفرود نفس‌گیر ببینیم!

4گوشه دنیا/ کتابی که پس از 111 سال به کتابخانه بازگردانده شد!

خرسی که یخچال خانه را غارت کرد!

پیاده کردن مسافر سرِ قله!

نجات مرد سرگردان در دریا پس از 22 ساعت!

زندگی بزرگان/ مردم دنیا به عکس عمل می‌کنند!

چرا نباید بچه رو با پدرش تنها بذاریم؟

استاد عالی: کجا حاجتتو میگیری؟

داستانک/ حکیم دانا

حکمت/ بدعت در انجام اعمال دینی

4 گوشه دنیا/ آداب و رسوم خواستگاری در کشورهای مختلف

کدام ویژگی‌های شهید مدرس، باعث محبوبیت روزافزون او می‌شد؟

حاضرین سوار این وسیله بشین!؟

غافلگیر کردن راننده تاکسی توسط کادر درمان یک بیمارستان

چگونه مطمئن شویم که به امام زمان خود تعلق خاطر داریم؟

حماقت اگر ویدیو بود!

کی باورش میشه این صحنه رو!

دوستی و بازی کودکان با حیوانات

نقاشی دیجیتال سه بعدی دیده بودین؟

دستمزد کشتن شهید مدرس چقدر بود؟

داداشش واکسن زده اینجوری دلداریش میده

کشوی مخفی برای پنهان کردن وسایل ارزشمند هم ساخته شد

لحظات حیرت‌انگیز درخواست کمک حیوانات از انسان‌ها

لحظه هولناک چپ کردن یک کامیون در خیابان

آش رو با جاش بردن به روایت تصویر

ویدیویی جالب از محبت خواهرانه

وقتی روزه بدشانسیته!

لحظه هولناک حمله گرگ به شهروندان جوانرودی داخل بازار

پیاده کردن مسافر نوک قله با هلیکوپتر!

به این میگن پلیس باهوش و سرعتی

کامیون‌های دودزا ارتش روسیه رو ببینید!

شوهر عاشقی که برای همسرش تاج محل ساخت!

آشنایی با 10 اسطوره جالب در چین باستان

برگی از تاریخ/ 12 حقیقت شگفت انگیز در مورد چنگیز خان

گوناگون/ متولدین کدام ماه خود شیفته ترن؟

سخن بزرگان/ زندگی عمر کردن نیست، بلکه رشد کردن است

بنویسید که شب تار سحر میگردد

وقتی قراره نمیری!

تایم لپس دیدنی از یک آتشفشان

در این ویدئو با گونه ای جدید از دانش‌آموزان آشنا خواهید شد!!

ربات تمیز کننده‌ سرویس بهداشتی هم اختراع شد

ببینید اسب وحشی چه بلایی سر گوسفند میاره!

احتمالا نمی‌دونست به چی حمله کرده!

عملیات نجات بچه گربه گیر کرده زیر پل

کشف مومیایی که صورتش را با دستانش پوشانده بود!

بنیاد رودکی به گروه‌های موسیقی مجلسی فراخوان داد

سیدمجید امامی مسئول کارگروه مد و لباس شد

میزبانی سالن‌ها از اجراهای موسیقی با ظرفیت عادی

«شیفته خورشید» روایتی مستند از زندگینامه ون‌گوک

روایت پردیس شفیعیون از «فصل خاطرات سرد» در گالری شکوه | اراده تخریب

گفتگو با احمد معظمی، کارگردان سریال «سرجوخه» | آگاهی‌بخشی پادزهر فعالیت فرقه‌هاست | قهرمان سریال‌های ما خانواده‌ها هستند

طرز تهیه ساندویچ بمب

طرز تهیه پیتزا کالزونه اسفناج و قارچ

طرز تهیه اسفناج پلو با مرغ

طرز تهیه بالوتن مرغ

10 نشانه برای شناخت روان کودک از روی نقاشی و تصاویری که ترسیم می کند

دلایل جوش زدن بدن و راه حل های آن برای داشتن پوستی سالم و شاداب

طبع هل، مصلحات و خواص آن از نظر طب سنتی

طرز تهیه ترحلوا شیرازی قالبی و یزدی خوشمزه و مجلسی

برگزاری ششمین کنگره بین‌المللی شعر ایثار و زنان عاشورایی

اعلام نتیجه ارزیابی مرحله دوم «آثار تازه» دیگرگونه‌های اجرایی جشنواره تئاتر فجر

نوکر شیطان به اهورا می‌رود | همه چیز در یک قهوه‌خانه جنوب شهری!

معرفی مدیران سومین جشنواره سردار آسمانی

فرزاد بختیاری با «نفس نفس» از راه رسید | توجه به تاثیرگذاری بر مخاطب

فاطمه بهرامی: مدرسان دانشگاه‌ها در حوزه مد و لباس باید گزینش شوند

تخصیص کاغذ به 122 ناشر تصویب شد

گالری والی میزبان نمایشگاه کاویان هازلی شد

آغاز دوره‌های جدید آکادمی رهبری ارکستر بنیاد رودکی از دی‌ماه

طراحی بزرگ‌ترین سازه چوبی معاصر در دانمارک