آریا جوان

آخرين مطالب

شوهرم منزل را ترک کرده چگونه او را بازگردانم؟ دختران

شوهرم منزل را ترک کرده چگونه او را بازگردانم؟
  بزرگنمايي:

آریا جوان - بیتوته / ترک کردن خانواده توسط شوهر یکی از معضلات بسیار نگران کننده است ، در این گونه مواقع خانم ها با سوالاتی برای علت ترک خانه توسط شوهر و این که چطور شوهرشان را به خانه برگردانند روبرو می شود. سوالاتی مثل :
شوهرم قهر کرده و از خانه رفته، چکار کنم برگرده؟ شوهرم بعد از دعوا خانه را ترک کرد ، چرا شوهرم مرا ترک کرده؟ در شرایطی که شوهر خانه را ترک میکند غم و اضطراب زیادی برای خانم بوجود می آید و به همین دلیل ممکن است برای برگرداندن او به کارهایی از جمله التماس کردن و کوتاه آمدن های بیش از حد و تسلیم خواسته های شوهر شدن دست بزند که نتیجه ای به جز خرد شدن غرور و شخصیتش نخواهد داشت به خصوص زمانی که شوهر مستقیما گفته باشد او را نمیخواهد و به هیچ وجه حاضر به برگشتن نیست. 
ما در این مقاله میخواهیم به شما بگوییم که در این شرایط بهترین راهکار چیست و چطور هیجانات خودتان را کنترل کرده و اقدامی موثر و منطقی انجام دهید. 
ترک کردن خانه توسط هر کدام از زوجین یک رفتار تکانشی و هیجانی در اثر عصبانیت است که منجر به پشیمانی می شود. بهتر است زمانی که عصبانی هستید دست از صحبت کردن یا تصمیم گرفتن بردارید و استراحت کنید تا به آرامش برسید و سپس با هم در مورد مشکلتان صحبت کنید.
برای آرام شدن بهتر است محیط را ترک کنید ، به اتاق دیگر بروید یا برای پیاده روی از خانه خارج شوید. این روش موقتی و کمتر از نصف روز است و با قهر کردن و ترک کردن خانه متفاوت است و برای افراد یکه مهارت کنترل هیجاناتشان را ندارند مناسب است. 
به شوهرتان فرصت تنهایی بدهید
درست است که آسیب دیده اید ، ناراحت و خشمگین هستید ولی بهترین کار این است که تا چند روز هیچ اقدامی نکنید و تنهایش بگذارید تا فرصت کافی برای آرام شدن داشته باشد. چسبیدن و وابستگی میتواند ازدواجتان را خراب کند. این که چقدر شوهرتان را تنها بگذارید به شخصیت او و مشکلی که بینتان پیش آمده است بستگی دارد.
در برخی موارد با توجه به شناختی که از او دارید تنها گذاشتنش کار اشتباهی است بنابراین بهتر است در این مورد تماسی با او بگیرید تا از شرایط روحی اش با خبر شوید و سپس از او فاصله بگیرید. در هر صورت تا زمانی که خشم خودتان فروکش نکرده هیچ اقدامی انجام ندهید چرا که میتواند منجر به بحث و دعوای مجدد شود.
علت رفتن شوهرتان را پیدا کنید
مسلما شوهرتان هم در بوجود آمدن مشکل فعلی سهمی داشته است و همه تقصیرات به گردن شما نیست ولی بهتر است روی رفتارها و حرفهایتان فکر کنید و از دید شوهرتان همه چیز را بررسی کنید تا متوجه شوید کدام رفتارتان در اغلب موارد مورد انتقال شوهرتان قرار می گرفته است. مثلا اگر شوهرتان زیاد به شما میگفت ، این قدر غر نزن خسته ام کردی !
نشان دهنده این است که بیش از حد در حال غر زدن هستید و ممکن است این رفتارتان روی رفتن شوهرتان تاثیر داشته باشد. 
گله و شکایت مداوم را کنار بگذارید
شاید شوهرتان از گله و شکایت و غر زدن های مداوم شما خسته شده و ترجیح داده از شما دور شود. اگر فکر میکنید مشکل اینجاست دست از غر زدن مداوم بردارید. به او نشان دهید که دیگر اهل گله و شکایت های مداوم نیستید تا انگیزه پیدا کند و به سمت شما برگردد.

آریا جوان

زبان عشق شوهرتان را بشناسید
زبان عشق افراد با هم متفاوت است ، زبان عشق شوهرتان را بشناسید و از آن برای برگرداندنش استفاده کنید مثلا اگر میدانید دوست دارد کلمات محبت آمیز بشنود از فرستادن پیام های محبت آمیز برای برگرداندنش استفاده کنید. یا اگر به گرفتن هدیه علاقه دارد ، هدیه مورد علاقه اش را برایش پست کنید یا توسط یک آشنا به او برسانید. البته در این کار افراط نکنید که نتیجه عکس بدهد. شوهرتان باید ضمن این که متوجه محبت شما به خودش می شود فضای کافی برای تصمیم گیری و فکر کردن داشته باشد نه این که احساس اجبار کند. 
انرژی مثبت داشته باشید
درست است که ترک شدن توسط شوهر حرکتی ناراحت کننده است که روحیه تان را خراب کرده است ولی اگر میخواهید شانس بازسازی ازدواجتان را بدست بیاورید باید به خودتان انرژی مثبت بدهید. انرژی مثبت باعث ایجاد نشاط و شادی در فضای خانه و فضای گفتگوهایان می شود و این انرژی به شوهرتان هم منتقل شده و او را به سمت شما متمایل میک کند. انسان ها همه جذب انرژی مثبتی می شوند که از دیگران ساطع می شود. هیچ کس از افرادی که مدام انرژی منفی دارند خوشش نمی آید. 
شنونده خوبی شوید
مهارت شنیدن یکی از مهارت های مفید در گفتگو محسوب می شود. به حرفهای شوهرتان گوش دهید تا بتوانید او را درک کنید و سعی کنید انتقاد پذیر باشید. از انتقاداتش زود عصبانی نشوید و حالت تدافعی نگیرید ، صبر کنید گله هایش تمام شود و کمی درباره حرف هایش فکرکنید . از انتقادهایش برای بهتر شدن شرایط و به نفع خودتان استفاده کنید و شخصیتتان را رشد دهید و از شوهرتان هم بخواهید که خودش را بهتر کند. 
سعی کنید مشکلتان را خصوصی حل کنید
اگر میخواهید مشکلتان بزرگتر و عمیق تر نشود ، بدون این که دوستان یا خانواده ها را خبردار کنید ، به صورت خصوصی مشکلتان را حل کنید. هر چه افراد بیشتری از این مشکل خبردار شوند ، مشکلتان عمیق تر می شود و حل کردنش سخت تر خواهد شد. اگر خانواده تان را علیه شوهرتان بشوراند و دور خودتان جمع کنید فقط باعث می شوید شوهرتان بیشتر از شما دور شود.
افکار مثبت داشته باشید
مسلما در حال حاضر افکار منفی شما را احاطه کرده اند ولی برای برگرداندن شوهرتان باید طرز تفکر مثبت داشته باشید و به صورت خود آگاه ذهنتان را مثبت نگه داریدو با خودتان تکرار کنید. من موفق میشوم شوهرم را برگردانم ، من میتوانم زندگی مشترکم را ترمیم کنم ، من قوی هستم و با بهتر شدن این مشکل را حل میکنم. 
با تکرار جملات مثبت به خودتان انرژی مثبت بدهید و به روشهای مفید برای بهبود شرایط فکر کنید.
به جای کنترل گری حامی اش شوید
رفتارهای کنترل گر باعث دوری شوهرتان از شما می شود و در نتیجه از هر فرصتی برای دور شدن از شما استفاده می کند. حس زندانی بودن به شوهرتان ندهید و سعی کنید حامی و پشتیبانش باشید. اگر میخواهد کار جدیدی انجام دهد یا به دیدار خانواده و دوستانش بروید یا با دوستانش وقت بگذارد ، او را تشویق و حمایت کنید تا دوباره دلش را بدست آورید. 
به خودتان برسید
علاوه بر این که روی ترمیم فضای رابطه کار میکنید روی بهتر شدن خودتان هم کار کنید ، از نظر جسمی و ظاهری به خودتان برسید و به آراستگی و نظافت و زیبایی ظاهری ، تناسب اندام و سلامت روان خودتان اهمیت بدهید. بهبود سلامت جسم و روان شما باعث می شود روحیه بهتری داشته باشید و انرژی مثبت از شما ساطع شود. 
شما یک انسان ارزشمند هستید و هر چه بیشتر به خودتان رسیدگی کنید به شوهرتان نشان میدهید که باید بیشتر مراقب شما باشد. 
شوهرتان را به یک قرار عاشقانه دعوت کنید
اگر شوهرتان موافقت کرد با او به یک قرار عاشقانه بروید و در این فرصت از هیچ مشکلی حرف نزنید و به هیچ عنوان بحث نکنید. تمام سعیتان را بگذارید تا لحظاتی شیرین و عاشقانه تجربه کنید و در آرامش و با خنده وقتتان را بگذرانید. 
به شوهرتان احترام بگذارید
به شخصیت ، تصمیمات ، علاقمندی ها ، شغل ، دوستان و خانواده شوهرتان احترام بگذارید. احترام پایه اساسی یک رابطه است که به تدام رابطه و افزایش صمیمیت در رابطه کمک میکند.
از شوهرتان بابت کارهایی که کرده قدردانی کنید و برای تشکر از او کارهایی را به صورت عملی انجام دهید تا متوجه تغییرات شما بشود و به ادامه زندگی با شما امیدوار شود. 

لینک کوتاه:
https://www.aryajavan.ir/Fa/News/868141/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

صحنه ورود اراذل و اوباش به خانه جواد عزتی در «شنای پروانه»

لواندوفسکی به بوندس‌لیگا بازگشت!

ترکیب دو تیم آث‌میلان و اینترمیلان مشخص شد

بدترین بدشانسی برای فرهاد مجیدی

درخواست عجیب و غریب گل‌محمدی از باشگاه پرسپولیس

توهین و تمسخر دوباره ستاره رئال‌مادرید

کشتی فرنگی کرواسی/ امیر قاسمی منجزی مدال برنز کسب کرد

یک پایان باورنکردنی/ کاپیتان سابق استقلال خداحافظی کرد!

اینجا دیگه نقطه کور کامیون نیست!

ابوالفضل پورعرب: به احترام دهه فجر و سینما به جشنواره آمدم

تیزر قسمت جدید سریال «سرگیجه»

نیار اصلی تیم پرسپولیس چیست؟

جلسه مهم مهدی تاج در فدراسیون‌فوتبال

طلسم فرهاد مجیدی در امارات هم ادامه دارد

ترکیب رسمی بارسلونا و سویا اعلام شد

ترفندهای خانه داری برای بسته بندی خوراکی ها

علیرضا مُهمدی به مدال طلا دست یافت

استوری/ وفات جانسوز حضرت زینب سلام الله علیها بر همگان تسلیت باد

«خانوم» تینا پاکروان به اکران آنلاین آمد

دلیل انتخاب جواد عزتی برای بازی در «کت چرمی»

پایان رخوت «هفت» با بازیگوشی‌های افخمی!

واکنش ابوالفضل پورعرب به فرمان عفو رهبری

مدرس و منتقد سینما: امسال فیلم‌سازان زن موفق‌ترند

بدهی میلیون دلاری دنی آلوز در زندان!

هتریک مهرداد محمدی در شب برتری 5-0 السیلیه مقابل الشمال

بوندس‌لیگا/ بایرن‌مونیخ بالاخره برد

ظهور لواندوفسکی در بوندس‌لیگا

بازیکن سابق تراکتور، مورد اعتماد ساپینتو

کشتی فرنگی کرواسی/ علیرضا مُهمدی طلایی شد

گل انفرادی و دیدنی جمال موسیالا به وولفسبورگ

گل ماتیاس اسونبرگ به بایرن مونیخ

مدت زمان قرارداد کی‌روش با تیم جدیدش

این ستاره از لیست پرسپولیس خط می‌خورد

ساخت گل بسیار ساده با روبان

مهارت زندگی/ 3 پیش‌ نیاز ازدواج‌های آرامش‌ بخش

نقدی تند بر فیلم «آن‌ها مرا دوست داشتند»؛ از آزار تماشاگر لذت می‌برد!

بهروز افخمی: سینمای مستقل فقط یک ادعا است

میکاپ ساده بازیگر زن ترکیه توجه همه را جلب کرد

افسر پلیس زنی که با چهار آدمکش حرفه‌ای همدست می‌شود

ابوالفضل پورعرب در جشنواره فجر: من معنای تحریم را نمی فهمم

هافبک خارجی به استقلال رکب زد

بدهی میلیون دلاری دنی آوز در زندان!

کشتی فرنگی کرواسی/ ایمن‌طلب به مدال نقره بسنده کرد

جریمه بازیکن بی‌اعصاب بایرن‌مونیخ توسط داور

مدیر خبرساز فدراسیون در لیگ یک!

لیگ‌برتر انگلیس/ شکست منچسترسیتی مقابل تاتنهام

چند بار می‌توان لباس خواب، شلوار جین و سایر لباس‌ها را بدون شستن بپوشید؟

آخوندی: زمان آن رسیده که میزان نمایندگی ملت توسط دولت و مجلس مورد آزمون قرار گیرد

الشرق الاوسط: حمله به تاسیسات اصفهان، ارسال یک پیام بود

دیدار وزیر خارجه عراق با معاون وزیر خارجه ایران