آریا جوان

آخرين مطالب

سردار نقدی: سپاه فعالیت اقتصادی به شکلی که در باور مردم است، ندارد گفتگو

سردار نقدی: سپاه فعالیت اقتصادی به شکلی که در باور مردم است، ندارد
  بزرگنمايي:

آریا جوان - مهر / معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران گفت: سپاه فعالیت اقتصادی به شکلی که در باور مردم است ندارد، فعالیت اقتصادی سپاه در حوزه سازندگی است، نه تجارت، و بازرگانی و صادرات.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران در برنامه «بدون توقف» با اشاره به اینکه سپاه فعالیت اقتصادی به شکلی که در باور مردم است ندارد، یادآور شد: فعالیت اقتصادی سپاه در حوزه سازندگی است، نه تجارت و بازرگانی و صادرات.
«محمدرضا نقدی» در برنامه «بدون توقف» شبکه سوم سیما در خصوص قدرت ایران در منطقه و جهان گفت: قدرت جنبه‌ها و ابعاد مختلفی دارد، مهمترین مؤلفه‌های جهانی قدرت علم و فن‌آوری، انسجام و یکپارچگی، وحدت ملی، سلاح و قدرت نظامی، رزمی و توان دفاعی، جنبه‌های اقتصادی، مالی و امکانات است، اما آنچه ما بیش از همه آن را به رسمیت می‌شناسیم قدرت الهی است، وقتی حکومتی به قدرت خدا تکیه و باور دارد قدرتمندترین است، لذا ما چه از لحاظ اتکا به منبع اصلی قدرت و چه از نظر مؤلفه‌های جهانی یک قدرت بزرگ هستیم.
وی با اشاره به اینکه ما در بحث علم، بالاترین سرعت و شتاب علمی دنیا را داریم، گفت: ما در حوزه علوم پایه رتبه 15 دنیا هستیم و از رتبه 53 به 15 رسیدیم، از لحاظ نظامی هم کشوری بودیم که در 200 سال گذشته هر بار به ما حمله شده بود بخشی از کشور را از دست دادیم اما به برکت انقلاب اسلامی ارتشی داریم که با زورگوترین قدرت دنیا درگیر شده و آن را عقب رانده است.
این مقام نظامی کشور در پاسخ به این سوال که «چرا گاهی در مواضع منطقه‌ای منفعل هستیم» یادآور شد: این اعلام موضع با قدرتمند بودن دو موضوع متفاوت است، شاید گاهی به دلیل برخی از موضوعات مثل در نظر گرفتن منفعت‌ها و امنیت ملی و منطقه‌ای، مواضع قاطع و شفاف بیان نشود، اما این به معنای نداشتن موضع نیست، شما در نظر داشته باشید که به لحاظ قدرت در قبل از انقلاب برای ما از خارج تصمیم می‌گرفتند، اما امروز هر آنچه جمهوری اسلامی می‌خواهد حاکم است، در اصل آمریکا به اندازه تمام کشورهای دنیا هزینه دفاعی می‌کند اما به اندازه ما خواسته‌های او نافذ نیست.
نقدی در پاسخ به این سوال که «در این مؤلفه‌های قدرت نرخ دلار و بحث اقتصادی کجاست» عنوان کرد: شرایط متفاوت است یک زمان کشوری در مدار آزاد حرکت می‌کند و کار خودش را پیش می‌برد، یک موقع اقتصاد مورد هجوم است، اگر یک دهم این هجمه‌ها و تحریم‌ها برای کشوری انجام می‌شد آن کشور حتماً فلج بود، ولی ما همه این هجمه‌ها را تحمل کردیم، حتی امروز بنا بر آمارهای بین‌المللی تولید ناخالص ملی ما رتبه 18 دنیا است.
وی در خصوص تفاوت وضعیت معیشتی و اقتصادی ایران با کشورهای کوچک حوزه خلیج فارس گفت: وقتی راجع به قدرت صحبت می‌کنیم ترکیبی از همه مؤلفه‌هاست، یک کشوری 10 میلیون جمعیت دارد و به اندازه ما نفت و گاز خام می‌فروشد معلوم است به اندازه نسبت سرانه جمعیت می‌تواند بهتر برای کشور هزینه کند، اما این به معنای اقتدار پایدار نیست و اقتصاد آن اقتصاد متزلزلی است که با یک هجمه کوچک فرو می‌ریزد، مهم این است که جمع این مؤلفه‌های معیشت، رفاه، سلامت، دانش، فرهنگ عمومی خودش را در امید به زندگی نشان دهد که این امید به زندگی در کشور ما در 43 سال گذشته 93 کشور را پشت سر گذاشته و بالا رفته و در مورد بانوان که مورد اتهام هستیم سن امید به زندگی از 57 به 79 سال رسیده است.
رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفان در خصوص فعالیت‌های اقتصادی سپاه نیز توضیح داد: سپاه فعالیت‌های اقتصادی به آن شکل که مردم فکر می‌کنند یعنی به معنای خرید و فروش و بازرگانی و تجارت و صادرات ندارد و بیشتر در عرصه سازندگی فعال است، این تصویرهایی است که ساخته می‌شود، مثلاً شهید سلیمانی از نظر ما قهرمان مبارزه با تروریسم است اما به اتهام سردستگی و فرماندهی تروریسم شهید شد، در واقع تصویری که آنها ارائه می‌دهند یک تصویر غیرواقعی است، ما یک تصویر از کشور ایران داریم که دیکتاتور است اما واقعیت این است که ما از مردم‌سالارترین کشورهای جهان هستیم، در مورد سپاه نیز موضوع فعالیت‌های اقتصادی سپاه واقعیت ندارد.
سردار نقدی با اشاره به اینکه دشمنان با در اختیار داشتن رسانه و فضای مجازی این تصاویر غیرواقعی را از کشور ما ارائه می‌دهند، اظهار کرد: این نقدی است که من همیشه داشته‌ام که ما چرا مدیریت فضای مجازی‌مان را باید به دست بیگانگان بدهیم، ما صدها هزار میلیارد هزینه کرده و این شبکه‌ها را برقرار می‌کنیم اما آنها از جای دیگری مدیریت و برنامه‌ریزی می‌شود، این برده‌داری است و تنها راه‌حل آن این است که ما خودمان شبکه ملی را راه‌اندازی کرده و بدون غرض آن را مدیریت کنیم و دیگر در پیام‌رسان‌های داخلی فعالیت کنیم.
وی همچنین تصریح کرد: یک خانمی جلوی دوربین فوت می‌کند ولی تصویری که به دنیا می‌دهند این است که قتل اتفاق افتاده، پدر ایشان هم تصاویر را می‌بیند که ضربه‌ای وارد نشده، پزشک قانونی شهادت می‌دهد که ضربه‌ای در کار نبوده، پزشکان متعدد به این موضوع معترف هستند که ایشان بیماری داشته، اما باز هم رسانه‌های‌شان می‌گویند شما کشتید و ده‌ها رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر هم آن را تکرار می‌کنند، اینها همه دروغگو هستند چون با دستگاه‌های اطلاعاتی که دارند می‌دانند چه اتفاقی افتاده، حالا می‌خواهند کمیته حقیقت‌یاب بفرستند، شما که از قبل قضاوت کردید، آن وقت جرج فلوید یا همین معلم مظلوم آمریکایی را با شوکر و شکنجه جلوی دوربین کشتند و هیچ اتفاقی نیفتاد، تصویرسازی آنها خلاف واقعیت و اتفاقی است که می‌افتد.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه در پاسخ به این سوال که چرا سپاه در همجه‌ها و در برابر جنایاتی مثل شهادت نخبه‌های هسته‌ای و یا سردار سلیمانی پاسخ مناسبی نداده است، گفت: گرفتن پهپاد آمریکایی، حمله موشکی به عین‌الاسد، اینکه ترامپ گفت 52 نقطه ایران را می‌زنم اما جرأتش را پیدا نکرد، توقیف کشتی‌های‌شان و برخی از موضوعاتی که نمی‌توان گفت همه پاسخ سپاه به این جنایات بود. اما انتقام اصلی اخراج آمریکا از منطقه بوده که فاز اولش در افغانستان و عراق اتفاق افتاد و همچنان نیز ادامه دارد. چنانکه آمریکا در این فرار بخش عظیمی از تجهیزات نظامی خودش را در افغانستان جا گذاشت.
سردار نقدی در پایان در خصوص اینکه چرا سپاه در اقناع افکار عمومی و تشریح اقدامتش ضعیف عمل کرده است، گفت: من بخشی از این ضعف‌ها را قبول دارم، اما امکانات ما در برابر امکانات و دستگاه تبلیغاتی دشمن ناچیز است، امروز 200 تلویزیون علیه ملت ما کار می‌کند، من قبول دارم ما نیز باید در رسانه‌های‌مان دست از انفعال برداریم، اما حقیقت این است ما امکانات محدودی داریم و امکانات رسانه‌ای‌مان قابل مقایسه با دشمن نیست، در جنگ رسانه‌ای هم درگیر چنین شرایطی هستیم.

لینک کوتاه:
https://www.aryajavan.ir/Fa/News/866885/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

صحنه ورود اراذل و اوباش به خانه جواد عزتی در «شنای پروانه»

لواندوفسکی به بوندس‌لیگا بازگشت!

ترکیب دو تیم آث‌میلان و اینترمیلان مشخص شد

بدترین بدشانسی برای فرهاد مجیدی

درخواست عجیب و غریب گل‌محمدی از باشگاه پرسپولیس

توهین و تمسخر دوباره ستاره رئال‌مادرید

کشتی فرنگی کرواسی/ امیر قاسمی منجزی مدال برنز کسب کرد

یک پایان باورنکردنی/ کاپیتان سابق استقلال خداحافظی کرد!

اینجا دیگه نقطه کور کامیون نیست!

ابوالفضل پورعرب: به احترام دهه فجر و سینما به جشنواره آمدم

تیزر قسمت جدید سریال «سرگیجه»

نیار اصلی تیم پرسپولیس چیست؟

جلسه مهم مهدی تاج در فدراسیون‌فوتبال

طلسم فرهاد مجیدی در امارات هم ادامه دارد

ترکیب رسمی بارسلونا و سویا اعلام شد

ترفندهای خانه داری برای بسته بندی خوراکی ها

علیرضا مُهمدی به مدال طلا دست یافت

استوری/ وفات جانسوز حضرت زینب سلام الله علیها بر همگان تسلیت باد

«خانوم» تینا پاکروان به اکران آنلاین آمد

دلیل انتخاب جواد عزتی برای بازی در «کت چرمی»

پایان رخوت «هفت» با بازیگوشی‌های افخمی!

واکنش ابوالفضل پورعرب به فرمان عفو رهبری

مدرس و منتقد سینما: امسال فیلم‌سازان زن موفق‌ترند

بدهی میلیون دلاری دنی آلوز در زندان!

هتریک مهرداد محمدی در شب برتری 5-0 السیلیه مقابل الشمال

بوندس‌لیگا/ بایرن‌مونیخ بالاخره برد

ظهور لواندوفسکی در بوندس‌لیگا

بازیکن سابق تراکتور، مورد اعتماد ساپینتو

کشتی فرنگی کرواسی/ علیرضا مُهمدی طلایی شد

گل انفرادی و دیدنی جمال موسیالا به وولفسبورگ

گل ماتیاس اسونبرگ به بایرن مونیخ

مدت زمان قرارداد کی‌روش با تیم جدیدش

این ستاره از لیست پرسپولیس خط می‌خورد

ساخت گل بسیار ساده با روبان

مهارت زندگی/ 3 پیش‌ نیاز ازدواج‌های آرامش‌ بخش

نقدی تند بر فیلم «آن‌ها مرا دوست داشتند»؛ از آزار تماشاگر لذت می‌برد!

بهروز افخمی: سینمای مستقل فقط یک ادعا است

میکاپ ساده بازیگر زن ترکیه توجه همه را جلب کرد

افسر پلیس زنی که با چهار آدمکش حرفه‌ای همدست می‌شود

ابوالفضل پورعرب در جشنواره فجر: من معنای تحریم را نمی فهمم

هافبک خارجی به استقلال رکب زد

بدهی میلیون دلاری دنی آوز در زندان!

کشتی فرنگی کرواسی/ ایمن‌طلب به مدال نقره بسنده کرد

جریمه بازیکن بی‌اعصاب بایرن‌مونیخ توسط داور

مدیر خبرساز فدراسیون در لیگ یک!

لیگ‌برتر انگلیس/ شکست منچسترسیتی مقابل تاتنهام

چند بار می‌توان لباس خواب، شلوار جین و سایر لباس‌ها را بدون شستن بپوشید؟

آخوندی: زمان آن رسیده که میزان نمایندگی ملت توسط دولت و مجلس مورد آزمون قرار گیرد

الشرق الاوسط: حمله به تاسیسات اصفهان، ارسال یک پیام بود

دیدار وزیر خارجه عراق با معاون وزیر خارجه ایران