آریا جوان

آخرين مطالب

مصائب ریز و درشت شهروندان کیش `گردشگری

مصائب ریز و درشت شهروندان کیش
  بزرگنمايي:

آریا جوان - توریسم آنلاین : جام جهانی فوتبال، آبان ماه در قطر برگزار می‌شود و قرار است برخی هتل‌های جزیره کیش میزبان مسافران جام جهانی باشند. به دلیل نزدیکی به قطر و ارزانی نسبی هتل‌های کیش، احتمالا این جزیره می‌تواند برخی مسافران را در ایام جام جهانی به خود جذب کند اما به راستی این مساله تا چه اندازه دغدغه‌ای جدی برای شهروندان کیش است؟ علیرغم درآمدزایی مسافران جام جهانی، نمی‌توان از مصائب و مشکلات مردم جزیره به سادگی عبور کرد.
ایلنا به قلم مرتضی بلوکی نوشت : دغدغه عمده شهروندان کیش در حال حاضر، بحث مسکن است که قیمت خرید و اجاره مسکن در این جزیره، بی‌رویه در حال افزایش است؛ گرانی مسکن، مشکلات بسیار برای مردم کیش به خصوص اقشار کم درآمد به وجود آورده است؛ گروه‌های بسیاری از شهروندان این جزیره دیگر نمی‌توانند از پس اجاره‌های بسیار سنگین بربیایند. ظاهراً هیچ دستگاه نظارتی بر این مساله نظارت نمی‌کند؛ هرکدام از طرفین ماجرا توجیهات خود را دارند؛ سازندگان مدعی هستند زمین و مصالح و مجوزهای ساخت گران است؛ و این در حالیست که در سالهای اخیر، از طرح‌های بسیاری برای تامین مسکن اقشار فرودست و کارگری کیش رونمایی شده اما متاسفانه تا امروز هیچ کدام از این طرح‌ها به سرانجام نرسیده است.
دود گرانی مسکن و حمل و نقل در چشم شهروندان کیش
به خردادماه و فصل جابجایی مردم نزدیک می‌شویم. دغدغه مردم گرانی مسکن است نه جام جهانی؛ در مرحله بعدی، دغدغه شهروندان کیش خودروهای فرسوده‌ی ناوگان حمل و نقل عمومی کیش است؛ هزینه‌های نگهداری و اورهال خودروها بسیار بالاست و رانندگان تاکسی این هزینه‌ها را از مردم می‌گیرند. یکی از جاذبه‌های کیش، خودروهای مرتب و به روز در ناوگان حمل و نقل عمومی بود که این جاذبه امروز در حال کمرنگ شدن است و این خود یک نشانه خطر جدی است. مساله بعدی، ورود کالاهای بی‌کیفیت به جزیره کیش است که نیازمند مدیریت و نظارت جدی است. باید از ورد کالاهای بی‌کیفیت به جزیره جلوگیری شود.
هتل‌های پنج ستاره با تانکر، آب برای مسافران خود می‌آورند!
نرخ خدمات ارائه شده در کیش، بسیار بالاست و دود این مساله به چشم مردم می‌رود؛ چرا یک مسافر کیش باید اینهمه گرانی را تحمل کند؛ چرا هیچ نظارتی بر خدمات توریستی و گردشگری نیست. در مرحله اول باید به این دغدغه‌ها رسیدگی شود.
اینکه مسافران جام جهانی به کیش بیایند، خیلی خوب است اما باید به این دغدغه‌های جدی رسیدگی شود؛ بایستی بسترها برای ورود مسافران فراهم شود؛ عید امسال دیدیم با هجوم مسافران به جزیره چه مشکلاتی به وجود آمد؛ خدمات مناسب ارائه نشد و حتی در تامین آب به مشکل برخوردیم. هتل‌های پنج ستاره با تانکر، آب برای مسافران خود می‌آورند! بنابراین می‌توانیم با قاطعیت بگوییم بستر ورود مسافر بیش از اندازه به کیش، اصلاً فراهم نیست.
مشکلات زیرساختی کیش باید برطرف شود
در چنین شرایطی اگر همه هم و غم خود را صرف جام جهانی و مسافران آن بکنیم، درست نیست؛ مشکلات زیرساختی کیش باید برطرف شود؛ باید به دغدغه‌های جدی مردم در زمینه مسکن، خودرو و هزینه‌های خدمات، رسیدگی شود؛ خردادماه رسید و هنوز هیچ فکری برای جابجایی مستاجرین نشده است؛ اگر کیش از قشر زحمتکش و کارگر خالی شود، این جزیره از محتوای اصلی خود تهی می‌شود؛ کارگران و نیروهای خدماتی هستند که بار اصلی مسئولیت جزیره و سرویس دهی به مردم و مسافران را برعهده دارند و نباید در مضیقه و تنگنا باشند.
مدیران و مسئولان باید خدمتگزار مردم باشند. امیدواریم مدیرعامل محترم جزیره کیش، فکری به حال این نارسایی‌ها و کاستی‌ها بکند و برنامه‌های جدی در دستور کار داشته باشد؛ جشنواره تابستانی کیش نزدیک است؛ اول فکری به حال مسکن و سایر مشکلات بکنید بعد در خیال جذب مسافران جام جهانی باشید!
0 %

لینک کوتاه:
https://www.aryajavan.ir/Fa/News/803572/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.