آریا جوان

آخرين مطالب

11 راهکار کلیدی برای بهترین بودن خواندنی

11 راهکار کلیدی برای بهترین بودن
  بزرگنمايي:

آریا جوان - هیچ فرمول یا روش خاصی برای بهترین بودن و تبدیل شدن به بهترین نسخه از موجودیت خود وجود ندارد. در حقیقت تنها راه برای بهترین شدن، به خودمان منتهی می‌شود. فقط خودمان هستیم که می‌توانیم بهترین ورژن از وجودمان را بسازیم، زیرا هر روز با این توانایی متولد می‌شویم و فرصتی تازه برای پیمودن این راه را به دست می‌آوریم. پس با این باور که همه ما قدرت ایجاد تغییر در زندگی خود را داریم، می‌توانیم به موفقیت و شادی دست یابیم. از آنجایی که تصمیم گرفته‌اید بهترین باشید، روش‌هایی را در این مطلب معرفی می‌کنیم که می‌توانند شما را در این مسیر یاری کنند.
روش‌هایی برای بهترین بودن
می‌دانیم که ما گستره‌ای محدود از شرایط را تحت کنترل داریم، با این حال روش‌هایی وجود دارد که می‌توان به کمک آن‌ها تا حدودی به شخصیت دلخواه تبدیل شد.

آریا جوان

مسئولیت‌پذیری
1. نسبت به رفتار خود مسئولیت‌پذیر باشید
به خودتان نگاه کنید. ویژگی‌های شخصیتی خود را درک کنید. دریابید که واقعاً از چه چیزهایی لذت می‌برید؟ به چه غذایی بیشتر علاقه دارید؟ وقت‌تان را با چه کسانی می‌گذرانید؟ در مورد زندگی خود چه تصمیمی دارید؟
به این سوالات به سرعت یا پس از کمی تامل پاسخ دادید؟ کمی فکر کنید و دوباره پاسخ دهید. این سوالات انعکاسی از شخصیت شما هستند. آیا 20 یا 30 سال قبل هم همین پاسخ‌ها را داشتید؟‌ احتمالاً پاسخ‌هایی متفاوت داشته‌اید. بنابراین باید قبول کنیم که رشد و تغییر، غیرقابل‌ انکار است.
ما غذاهای مختلفی می‌خوریم، لباس‌هایی مختلف می‌پوشیم، تصمیماتی کوچک و بزرگ در زندگی می‌گیریم،‌ با افراد مختلف آشنا می‌شویم، دوستانی را از دست می‌دهیم و دوستان جدید پیدا می‌کنیم. زندگی همین است. اما مهم‌ترین چیزی که در این میان وجود دارد، داشتن قدرت پذیرش مسئولیت این تصمیمات است.
هر تصمیم نتیجه خواستن برای رسیدن به هدفی خاص است، اما اگر موفق نشدید و باعث ناامیدی والدین یا اطرافیان شدید، اشتباهات خود را بپذیرید و مسئولیت آن‌ را قبول کنید. با انجام این کار احساس سنگینی مسئولیت‌ها از دوش‌تان برداشته خواهد شد.
شاید در ابتدا همه چیز و همه کس را مقصر بدانید، اما به یاد داشته باشید که هیچ کسی غیر از خودتان مسئول ‌آن‌ها نیست و فقط خودتان می‌توانید مشکلات‌تان را حل کنید. با پذیرش این موضوع، یاد می‌گیرید که عشقی بی قید و شرط به خود داشته و قدمی بزرگ به سوی بهترین بودن بردارید.
2. در لحظه زندگی کنید
در هر کاری که انجام می‌دهید، با تمام وجود حضور داشته باشید و تمام تمرکز خود را معطوف آن کنید. مهم نیست کنار خانواده هستید، در رویدادی خیریه شرکت کرده‌اید، برای صرف شام به رستوران رفته‌اید یا در شرکت و محل کار خود حضور دارید؛ سعی کنید هر لحظه حضور خود در این کارها را احساس کنید و از آن‌ها لذت ببرید.
ما در این سیاره‌ایم تا ارتباط برقرار کنیم و استعدادها و توانایی‌های خود را با اطرافیان به اشتراک بگذاریم. این موضوع زمانی محقق می‌شود که در تمام لحضات حضور خود در هر جایی و هر کاری، به معنای واقعی حضور داشته باشید. بنابراین هر وقت احساس کردید حواستان از کار حاضر پرت شده است، خود را تشویق به تمرکز کنید. این کار هر زمانی که ذهن سرگردان می‌شود،‌ می‌تواند در تمرکز دوباره کمک کننده باشد.

آریا جوان

آموزش مغز
3. مغز خود را آموزش دهید
مغز، تمام اعمال انسان را کنترل می‌کند و هر گونه افکاری به شدت روی واکنش‌های مغز تاثیر می‌گذارد. بدین معنی که وقتی شما خودتان یا هر فردی را مورد قضاوت‌های بد قرار دهید،‌ مطمئناً قادر به تلاش و رسیدن به هدف‌تان نخواهید بود. به طور مثال اگر فکر کنید که به اندازه کافی زیبا، خوش اندام و یا ایده آل همسر نیستید، این مغز است که چنین چیزهایی را به شما می‌گوید.
بنابراین تصورات و افکار منفی که در ذهن‌تان نسبت به خود دارید را دور بریزید. سرزنش، قضاوت، خساست و بدبینی را از خود دور کنید. سعی کنید در هر شرایطی خوشبین باشید و با دید مثبت به زندگی بنگرید. همانطور که در مدرسه خواندن و نوشتن، در 18 سالگی رانندگی و… را توانستید به مغز خود آموزش دهید، پس مطمئناً می‌توان مثبت بودن و مثبت اندیشی را نیز به مغز یاد داد.
همانطور که پس از چندین بار تکرار یک کار یا یک آهنگ،‌ به خوبی در خاطرمان می‌مانند و به عبارتی ملکه ذهن می‌شوند. همین روش برای ترک عادات بد و تثبیت عادات مثبت نیز کارآمد است. در واقع می‌توان با تمرین و تکرار، عادات بد را ترک کرد و ذهن را در جهت تفکر مثبت آموزش داد.
بنابراین حتی اگر در شرایطی بد قرار گرفتید،‌ سعی کنید با تکرار افکار مثبت، جریان را به نفع خود به پایان برسانید. به طور مثال چندین بار به خود بگویید تو زیبایی و لیاقت مرد یا زن رویاهایت را داری. همچنین چندین بار تکرار کنید که تو لیاقت بهترین بودن در این شغل را داری و می‌توانی از پس چالش‌های آن برآیی. پس به هیچ وجه خسته نشوید و به یاد داشته باشید که دنیا مال شماست و شما لیاقت بهترین‌ها را دارید و هرگز به غیر از رسیدن به بهترین ورژن خود و موفقیت قانع نباشید.
4. گذشته را فراموش کنید
ماندن در اشتباهات و مشکلات گذشته، علاوه بر ایجاد مشکلات روحی، مانع از رشد و شکوفایی می‌شود. زمانی که گذشته را فراموش کنید، اشتباهات خود را ببخشید و اجازه دهید افکار منفی از شما دور شوند، سبک و آزاد خواهید شد. البته ممکن است در ابتدا چندان احساس خوشایندی نداشته باشید، اما مطمئن باشید که یک قدم به رشد و شاد بودن نزدیک‌تر می‌شوید.
به یاد داشته باشید که دیگر نیازی به تحمل هیچ کدام از آن دردها نیست. با رهایی از آ‌ن‌ها فرصت و انرژی بیشتری برای پرداختن به جنبه‌های مثبت زندگی خواهیم داشت و به بهترین حالت از وجود خود خواهیم رسید.

آریا جوان

شانس دوباره
5. همواره شانسی دوباره به خود بدهید
ترس از اتفاقات ناگهانی و غیرقابل پیش‌بینی زندگی، عادی است، اما نباید این ترس اجازه پیشرفت را از شما بگیرد. سعی کنید ترس‌های خود را به خوبی بشناسید و به جای فرار، به مبارزه و مقابله با آن‌ها بپردازید. مهم نیست موفق شوید یا نه، آنچه بیش از همه اهمیت دارد فرار نکردن از ترس‌هاست.
اگر برای دست یابی به شغل رویایی، خرید خانه ایده‌آل، مسافرت آرزوها و همسر مطلوب خود تلاش نکنید، هرگز نخواهید دانست که چقدر احتمال رسیدن به آن‌ها زیاد بوده است! اما با تلاش‌ کافی، قطعاً به هدف مطلوب خواهید رسید.
خانواده، دوستان و اطرافیان می‌توانند بزرگ‌ترین کمک کننده در این راه باشند. زمانی که کارها طبق برنامه پیش نمی‌رود، آن‌ها می‌توانند تکیه‌گاهی خوب و موجب امیدواری باشند. همچنین می‌توانند به خوبی شما را از منطقه امن به سمت نترسیدن از تلاش برای رویاها، هدایت کنند. پس زمانی که تصمیم به ترک منطقه امن خود می‌گیرید، در واقع تصمیم به بهترین بودن گرفته‌اید.
6. صادق باشید
صادق بودن با خود و دیگران، مسیر زندگی را روشن‌تر و هموراتر از همیشه خواهد کرد. در حقیقت صداقت، بیش از دروغ و دورویی شما را در رسیدن به اهداف‌تان کمک خواهد کرد، حتی اگر تنها فرد مطلع از آن دروغ، خودتان باشید. همچنین اگر از همان ابتدای زندگی با خود و اطرافیان صادق باشید، زندگی شادتری را تجربه خواهید کرد.
این موضوع با مسئولیت پذیری هم ارتباط تنگاتنگی دارد. به این معنی که لازم است در تعیین اهداف صادقانه عمل کنید، به هیچ وجه ناامید نباشید و خود را شکست خورده ندانید، سعی کنید از اهداف و کارهای کوچک شروع کنید و خود را بسازید و هر روز کمی سخت‌تر کار کنید. تمام این تلاش‌ها پس از مدتی منجر به یادگیری صداقت بیشتر با خودتان خواهد شد.
7. اولویت بندی کنید
همواره افراد، کارها و چیزهایی را انتخاب کنید که خوشحال‌تان کنند و بقیه را رها کنید. هیچ چیز به اندازه وقت تلف کردن با انسان‌ها یا کارهایی که علاقه‌ای به آن‌ها ندارید، اشتباه نیست. به یاد داشته باشید که زندگی کوتاه‌تر از آن است که به تصمیمات اشتباه و روزهای ناخوشایند بگذرد. لحظه به لحظه زمان‌تان مهم است، پس سعی کنید آن را مؤثرتر بگذرانید و در عین حال حتماً زمانی برای خود اختصاص دهید. این موضوع را می‌توان به صورت عوامل زیر معنا کرد:
در ساعتی مشخص و به مقدار کافی بخوابید یوگا کار کنید هرازگاهی زودتر بیدار شوید و مدتی را به مدیتیشن بپردازید گاهی اوقات برای خود قهوه بریزید و اخبار صبح‌گاهی گوش دهید در هر حال، کار موردعلاقه خود را پیدا کنید و هرگز آن را رها نکنید. زمانی که می‌فهمید به کاری علاقه ندارید یا لیاقت بهترین بودن در کار دیگری را دارید، حتماً برای رسیدن به آن تلاش کنید و عمر خود را به وقت تلف کردن برای بیهوده‌ها نگذرانید.

آریا جوان

لذت بردن از زندگی
8. به زندگی «بله» بگویید
هر موقع با فرصتی شگفت انگیز روبه‌رو شدید، بی‌معطلی به آن «بله» بگویید. به طور مثال اگر فرصتی پیش می‌آید یا علاقه دارید فردی سحرخیز بوده و صبح‌ها ورزش کنید به هیچ وجه منتظر دوست خود که صبح‌ها ساعت 10 از خواب بیدار می‌شود،‌ نمانید. یا اگر فرصت حضور در کنسرتی فراهم آمده است، نیازی نیست به خاطر دوستانی که از ساعت 8 شب می‌خوابند، رفتن به کنسرت را لغو کنید.
پس در کل برای زندگی کردن و خوشحال بودن ، نباید بیهوده منتظر کسانی باشید که برای زندگی با شما «بله» بگویند. خودتان این کار را انجام دهید و به تنهایی شروع به زندگی کردن کنید. زمانی که این تصمیم را بگیرید، تبدیل به خود واقعی و ایده‌ آل‌تان خواهید شد و فصلی جدید از زندگی برای شما رقم خواهد خورد.
9. تعادل داشته باشید
مانند همه چیز جهان، در زندگی نیز باید اعتدال برقرار باشد. به طور مثال اگر موفقیتی کسب کرده و خود را شایسته تقدیر می‌بینید، حتماً این کار را برای خود انجام دهید. یا اگر مدت زیادی کار کردید، زمانی را برای بازگشت به خانه و بودن در کنار خانواده اختصاص دهید.
به طور خلاصه می‌توان گفت نباید تمام وقت خود را صرف یک کار کرد. برقراری تعادل در همه چیز ضروری است. در صورت از دست دادن تعادل و با گذشت زمان، ارتباطات فردی و اجتماعی شما آسیب جدی خواهد دید. پس ارتباط خود با اطرافیان و عزیزان‌تان را حفظ کنید و از بودن در کنار آن‌ها لذت ببرید.
10. سپاس‌گزار باشید
به اطراف خود نگاه کنید. آیا در خانه خود نشسته و این مقاله را می‌خوانید؟ آیا در محل کارتان هستید؟ یا در آشپزخانه نشسته و همراه با یک قهوه داغ در حال خواندن این مطلب هستید؟‌ یا در تخت خواب دراز کشیده‌اید؟ هر جایی که باشید، قطعاً جای خوبی است و ارزش شکرگزاری را دارد. آیا برای داشتن چنین چیزهایی، سپاس‌گزار هستید؟
زندگی شگفت انگیز است و ما به عنوان انسان، بسیار خوش شانس هستیم که بخشی از این زندگی به شمار می‌آییم. پس شکرگزار باشید، هر روز این شکرگزاری را تکرار کنید و از فرصتی که هر لحظه برای زندگی دوباره به شما داده می‌شود نهایت استفاده را برای بهترین بودن و بهترین شدن ببرید.

آریا جوان

عشق به خود برای بهترین بودن
11. به خود عشق بورزید
در طی مسیر بهترین شدن، ممکن است موظف به مقابله با عاداتی باشید که شاید هیچوقت علاقه‌ای به روبه‌رو شدن با آن‌ها نداشتید. در این راه حتماً به خود عشق بورزید و خود را تسلی دهید. همانطور که متخصصین گفته‌اند: «هیچ‌کس به اندازه خودتان برای زندگی شما ارزش قائل نیست». بنابراین آنچه که بهترین ورژن شما را می‌سازد، شامل همین چالش‌ها و تلاش‌هاست.
پس از مبارزه برای بهبود شرایط خود دست برندارید و در عین حال به خود واقعی‌تان عشق بورزید. تنها چنین عشقی است که در مسیر رسیدن به بهترین موجودیت، شما را یاری می‌کند.
سخن پایانی…
در نهایت آنچه برای بهترین شدن اهمیت دارد، محدود نبودن است. همیشه به یاد داشته باشید که این دنیای بی‌انتها فقط برای رشد و پیشرفت شما به وجود آمده است. پس خود را محدود به مسائل بیهوده نکنید. تلاش نمایید تا به رویاهای‌تان دست پیدا کنید، حتی اگر در این مسیر با شکست‌هایی هم روبه‌رو شدید، ناامید نشوید. زندگی با همین تلاش‌ها و چالش‌هاست که معنا پیدا می‌کند. سکون و انفعال از شما فردی افسرده، ناامید، پشیمان و بیهوده خواهد ساخت. در همین راستا و برای افزایش امید و اعتماد به نفس‌، توصیه می‌کنیم مطلب افزایش خودباوری برای رسیدن به موفقیت را مطالعه کنید. نظر شما در رابطه با بهترین بودن چیست؟ روش‌های دیگری هم پیشنهاد می‌کنید؟ لطفا تجربیات و چالش‌های خود را با ما و سایر همراهان انگیزه به اشتراک بگذارید.

لینک کوتاه:
https://www.aryajavan.ir/Fa/News/767041/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

دوربین مخفی که اشک شما را در می آورد؛ غافلگیری سربازها با دیدن مادر در پادگان!

نجات معجزه‌آسای سرنشینان خودرو در تصادف وحشتناک!

لحظه جدال بوفالو با ببر

تعویق یک روزه بازگشت کپسول "اسپیس‌ایکس" به زمین

نجات دنیا باز هم به تعویق افتاد!

کلاهبردار از لو رفتن حقیقت میترسه!

واکنش محمد مسلمی به اظهارات اخیر «مجید قناد» درباره اختلافاتشان

قسمت دوم فیلم پرفروش «خروس جنگی» ساخته می شود

زن بودن معجزه است؛ سکانس هایی زیبا از زنان سینمای ایران

رفیق واقعی زندگی «حمید گودرزی» کیست؟

بازی رضا رویگری در قسمت پایانی سریال «جزیره»

بین این همه مصیبت، یک تلفات آمار خوبیه!

چهره ها/ تبریک احساسی «احسان علیخانی» برای روز مادر

کرونا جدال تیم‌های هم‌گروه ایران را لغو کرد

ناپولی با بردی قاطع به رده دوم رسید

سردار به دنبال شکستن رکورد علی دایی

لیگ برتر/ شیمیدر بر نیروی‌زمینی غلبه کرد

عادت جدید پرسپولیس

خلاصه‌بازی کریستال‌پالاس 1 - لیورپول 3

لیست تیم ملی برای بازی با عراق و امارات اعلام شد

پایان خوش برای علی منصور

خلاصه‌بازی رئال‌مادرید 2 - الچه 2

سال‌هاست به حسین حسینی بی‌مهری می‌شود!

گل سوم بایرن‌مونیخ به هرتابرلین

لوشامپیونه/ سبقت مون‌پولیه از موناکو

چلسی فاتح دربی لندن/ شاگردان کونته در استمفوردبریج زمین‌گیر شدند

قطعی؛ اریکسن همبازی ستاره ایرانی می‌شود

اولین گمانه‌زنی درباره مصدومیت کریم بنزما

آینده درخشانی در انتظار تیم ماست

طالب ریکانی: خودتان را در برد سهیم نکنید!

واکنش آنچلوتی به توقف رئال‌مادرید

تکلیف حضور تماشاگران در بازی ایران و عراق روشن شد

دیزاین ساده و زیبا برای جشن روز مادر

اولین و آخرین هدیه روز زن که شهید هسته‌ای به همسرش داد

ایده جذاب درست کردن ریسه و دستبند گل

بیگدلی: راهی غیر از توافق موقت نیست

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار بازداشت شد

روزهای پر تردد مقام‌های ایران و جمهوری‌ آذربایجان

نقویان: فقر، تبعیض و اختلاس شایسته این ملت نیست

تفاوت جمیله علم‌الهدی و میشل اوباما در الگوشدن برای دختران

اولیانوف: در تلاش هستیم تا آینده اجرای برجام را تضمین کنیم

آخرین تحولات مذاکرات وین؛ دیدار اولیانوف با باقری

ماجرای 4 تضمین سیاسی، حقوقی، تجاری و اتمی درخواستی ایران در مذاکرات احیای برجام

چرا نقشه‌ جهانی که می‌شناسیم، اشتباه است؟

راهنمای رصد آسمان شب، بهمن 1400

برخی از مشخصات گوشی‌های بعدی شیائومی برای سال 2022 فاش شد

تلاش جنرال موتورز برای ساخت ژنراتورهای پیل سوختی هیدروژنی

ادغام فناوری لایدار شرکت لومینار با خودروهای آینده مرسدس

نسخه ویژه Moto Edge X30 از دوربین زیرنمایشگر استفاده می‌کند

پژوهشگران سن قدیمی‌ترین جمجمه انسان را 233 هزار سال تعیین کردند