آریا جوان

آخرين مطالب

7 نشانه اینکه فرزندتان عمیقاً شما را دوست دارد اندیشه

7 نشانه اینکه فرزندتان عمیقاً شما را دوست دارد
  بزرگنمايي:

آریا جوان - همشهری آنلاین / وظایف والدین برای تربیت فرزندان بسیار سخت و مملو از شک و تردید است. یکی از سوالات رایج بسیاری از والدین این است که از خود می‌پرسند: آیا فرزندم واقعاً مرا دوست دارد؟

آریا جوان


پاسخ به این سوال که آیا فرزندم واقعاً مرا دوست دارد؟ اغلب می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا کودکان احساسات خود را متفاوت از بزرگسالان بیان می کنند. با این حال، علم روانشناسی شاخص هایی ارائه می دهد که می تواند به رمزگشایی ابراز عشق کودک شما کمک کند.
طبق تحقیقات روانشناسی، در این مقاله به 7 نشانه ظریف و در عین حال عمیقی می پردازیم که نشان می دهد کودکتان در قلبش عشق بی‌نهایت به شما دارد.
1) تماس چشمی
کمتر چیزی به اندازه نگاه یک کودک قدرتمند است.
تماس چشمی فقط یک عمل ساده نیست. این یک شکل قدرتمند از ارتباط غیر کلامی است. به گفته روانشناسان، نقش بسزایی در ابراز احساسات دارد و در مورد کودکان اغلب نشانه بارز محبت است.
وقتی فرزندتان به چشمان شما نگاه می کند، فقط به دنبال جلب توجه نیست. آنها سعی می کنند در سطح عمیق تری با شما ارتباط برقرار کنند. این ارتباط بی‌صدا گاهی اوقات می‌تواند بیش از کلماتی باشد که همیشه می‌توانستند بیان کند.
اگر کودک شما در طول مکالمه یا حتی در سکوت با شما تماس چشمی برقرار می کند، این نشانه قوی از عشق او به شما است. آنها به شما اعتماد دارند، برای حضور شما ارزش قائل هستند و سعی می کنند احساسات شما را درک کنند و با آنها ارتباط برقرار کنند.
به یاد داشته باشید که هر کودکی متفاوت است. اگر کودک شما تماس چشمی زیادی برقرار نمی کند، لزوماً به این معنی نیست که شما را عمیقاً دوست ندارد. آنها ممکن است عشق خود را به روش های دیگری ابراز کنند. درست مانند بزرگسالان، کودکان نیز روش های منحصر به فرد خود را برای ابراز احساسات دارند.
2) به دنبال آرامش و اطمینان از سوی شما هستند
در دوران کودکی، پستی و بلندی ها وجود دارد. و در دوران پستی، کودکان اغلب به دنبال آرامش از کسانی هستند که بیشتر به آنها اعتماد دارند و دوستشان دارند.
روانشناسی پیشنهاد می کند که اگر فرزندتان در مواقع ناراحت کننده به دنبال آرامش از سوی شما باشد، این نشانه قوی از عشق عمیق او به شما است.
3) وسایل خود را با شما به اشتراک می گذارند
اشتراک‌گذاری ممکن است برای ما بزرگ‌سالان کار ساده‌ای به نظر برسد، اما برای بچه‌ها کار بزرگی است. این فقط برای تحویل دادن یک اسباب بازی یا تکه ای از آب نبات مورد علاقه آنها نیست، بلکه نشان دادن اعتماد، همدلی و محبت است.
طبق یک مطالعه، مشاهده شده است که کودکان 19 ماهه غذای خود را با بزرگسالان تقسیم می کنند، حتی زمانی که خودشان گرسنه هستند. این از خودگذشتگی اغلب نشانه محبت عمیق آنهاست.
اگر فرزندتان مایل است دارایی های ارزشمند خود را با شما به اشتراک بگذارد، این نشانه واضحی است که برای شما ارزش قائل است و شما را دوست دارد. آنها آنقدر به شما اعتماد دارند که به شما اجازه ورود به دنیای کوچک گنجینه هایشان را بدهند.
بنابراین دفعه بعد که فرزندتان اسباب‌بازی مورد علاقه‌اش یا آخرین تکه شکلاتش را به شما پیشنهاد می‌کند، به یاد داشته باشید، این فقط اشتراک‌گذاری نیست. این بیان عشق عمیق است.
4) نسبت به شما همدلی نشان می دهند
همدلی یک احساس قدرتمند است و وقتی از سمت فرزند شما می آید، حتی خاص تر است.
وقتی فرزندتان می تواند احساسات شما را حس کند و به آنها واکنش نشان دهد، این نشانه واضحی از ارتباط عمیق او با شما است. چه احساس شادی داشته یا یک روز سخت داشته باشید، اگر آنها بر این اساس واکنش نشان دهند - با به اشتراک گذاشتن شادی شما یا تلاش برای آرامش شما - نشان دهنده عشق و نگرانی آنها نسبت به شما است.
اگر فرزندتان هنگام غمگینی شما را در آغوش می گیرد یا در هنگام شادی با شما جشن می گیرد، این راه اوست که نشان می دهد شما را دوست دارد و با احساسات شما هماهنگ است.
این رفتار همدلانه نه تنها نشانه زیبایی از عشق آنها به شما، بلکه بلوغ عاطفی آنهاست. این گواهی بر توانایی آنها در درک و پاسخ به احساسات - احساسات خود و دیگران است.
5) آنها شما را در دنیای خود قرار می دهند
چیزی فوق‌العاده دلچسب در مورد گنجاندن شما در دنیای فرزندتان وجود دارد.
دنیای کودک شما مملو از تخیل، رویاها و شگفتی های کوچکی است که مختص اوست. وقتی وقت می گذارند تا شما را به این دنیای خصوصی بکشانند، مثل این است که یک کلید گرانبها به شما می دهند. کلیدی برای افکار، رویاهایشان، ترس ها و شادی هایشان.
آنها ممکن است شما را به یک مهمانی چای فرضی دعوت کنند، داستان هایی را در مورد دوستان خیالی خود به اشتراک بگذارد، یا به سادگی درباره روزشان در مدرسه صحبت کند. اینها ممکن است چیزهای کوچکی به نظر برسند، اما در واقعیت، آنها چیزی بسیار صمیمی را به اشتراک می گذارند - تجربیات و افکار شخصی خود.
وقتی فرزندتان شما را به دنیای خود راه می دهد، نشانه عشق و اعتماد عمیق آنهاست. آنها شما را به عنوان فردی امن می بینند، کسی که می توانند به او اعتماد کنند و ارزشمندترین افکار خود را با او در میان بگذارند.
6) آینه رفتار شما هستند
کودکان مانند اسفنج هستند، آنها همه چیز را در اطراف خود جذب می کنند. یکی از مهمترین تأثیرات در زندگی کودک، والدین آنها هستند. آنها ما را از نزدیک تماشا می کنند و اغلب از اعمال، کلمات و حتی احساسات ما تقلید می کنند.
وقتی فرزند شما رفتار شما را منعکس می کند، این فقط تقلید نیست. این نشانه پیوند عمیق و عشق است. آنها به شما به عنوان الگوی خود نگاه می کنند و سعی می کنند از شما الگوبرداری کنند، زیرا برای آنها شما بهترین هستید!
این آینه بودن نشانه قابل توجهی است که آنها نه تنها شما را دوست دارند بلکه به شما احترام می گذارند و شما را تحسین می کنند. بنابراین دفعه بعد که کودکتان را در حال تقلید از اعمال یا عباراتتان دیدید، آن را به عنوان یک تعریف محبت آمیز تلقی کنید.
7) محبت خود را آشکارا ابراز می کنند
گاهی اوقات، آشکارترین نشانه ها، نشانه هایی هستند که ما از آنها غافل می شویم.
اگر فرزندتان به شما می‌گوید دوستتان دارد، به‌طور تصادفی شما را در آغوش می‌گیرد، یا هر نوع محبت فیزیکی یا کلامی دیگری از خود نشان می‌دهد، آن را مهم در نظر بگیرید. این روش آنها برای ابراز عشقشان به شماست.
کودکان به طرز باورنکردنی با احساسات خود صادق هستند. اگر بگویند دوستت دارم، از ته دل منظورشان این است.
هرگز این اظهارات ساده عشق را دست کم نگیرید. آنها ناب ترین و زیباترین تأییدهای عشق عمیق فرزند شما به شما هستند.

لینک کوتاه:
https://www.aryajavan.ir/Fa/News/1328203/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

از سرقت مال تا آبرو...

روایتی از فضیلت امیرالمومنین علی(ع)

سیل گسترده و گرفتار شدن خودروها در اسپانیا

هرچند وقت یکبار لباس‌هایمان را بشوییم؟

افرادی که فکر می‌کنند امکانات ازدواج ندارند باید چه کار کنند؟

پیتزا ماکارونی یک فینگرفود جذاب

عجیب‌ترین اخلاق مهران مدیری سرصحنه از زبان محمود کلاری

تم عجیب و بامزه تولد هوتن شکیبا

استایل خاصِ بهنوش طباطبایی با میک‌آپِ متفاوت

من که مهمون نیستم صاحب خونه ام

لحظه‌ای که سپاهان 3 هزار روز برایش صبر کرد

اشک‌های شهریار در جشن قهرمانی سپاهان

خلاصه بازی دانمارک1_1انگلیس

گفت و گوی خبرنگاران با محرم نویدکیا سرمربی مس رفسنجان

گفت و گوی خبرنگاران با شهریار مغانلو بازیکن سپاهان بعد از قهرمانی در جام حذفی

مصاحبه خبرنگاران با حسن جعفری مدافع مس رفسنجان در پایان بازی با سپاهان در فینال جام حذفی

گفت و گوی خبرنگاران با رضا اسدی بازیکن سپاهان بعد از قهرمانی در جام حذفی

خداحافظی انتظاری کمک داور جنجالی از دنیای قضاوت

زمان جدید برای شروع فصل جدید لیگ برتر

واکنش مرادی در خصوص اختلال در سیستم VAR

توقف سه شیر مقابل دانمارک در شب فرصت سوزی مهاجم‌ ها

کنایه جلیلی به ظریف در مناظره دوم

انتقادات تند پورمحمدی؛ از حمله به روحانی و پزشکیان تا جلیلی و قالیباف!

زاکانی خطاب به پزشکیان؛ شما همان دولت سوم روحانی هستید

پزشکیان: در دولت شهید رئیسی چای دبش چرا اتفاق افتاد؟

بازی ماجراجویی Phoenix Springs اواخر تابستان عرضه می‌شود؛ تریلر آن را ببینید

صحبت‌های استاد شهید مصطفی چمران در مورد عشق

استوری؛ کسی که خدمتگزار باشد...

احسان خدا را تلافی کنید...

شبنم مقدمی از دلیل انتخاب نقش صنم می گوید

سوپرجام ایران بین پرسپولیس و سپاهان

شعار هواداران سپاهان علیه مهدی تاج!

تیموری: صددرصد مقصر گل اول من بودم

رونمایی از ماسک امباپه؛ لاک‌پشت نینجا نیست

شوت فودن به تیر دروازه دانمارک برخورد کرد

تیموری بازیکن مس رفسنجان: خسته بودیم و باختیم

هافبک مس رفسنجان: روی دو موقعیت اشتباه کردیم

باقری: دوست دارم به استقلال بازگردم اما برای قهرمانی!

نکونام مجوز گرفت و در استقلال می‌ماند

سرپرست مدیرعاملی استقلال محروم شد!

رامین رضاییان از سپاهان جدا شد

تصاویری از نماز جماعت نامزد های ریاست جمهوری

اشاره قاضی‌زاده در مناظره به پیروزی تیم والیبال ایران

ماشین حساب جدید اپل قابلیت‌های جادویی دارد!

آپدیت‌های بیشتری برای GTA Online منتشر خواهد شد

فعالیت دیدنی ربات ها

نصب کتیبه‌ ویژه عید غدیر سردر ایوان حرم حضرت علی علیه‌السلام

سرعت موتورسوار و چرخش مینی بوس حادثه ساز شد

اما استون:‌ کلوزآپ کیارستمی از محبوبترین فیلم های عمرم است

جنگل آسفالت و داستان های غافلگیرکننده اش